"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Троє на Дивані. Від мрії до життя.

Нещодавно гучно заявив про себе молодий гурт з Дніпропетровську. Хлопці грають в експериментальному напрямку: в їх музиці можна знайти брейкдауни, цікаві соло, качьові рифи й навіть трохи дабстепу. Вокал тут представлений як чоловічий, так й жіночий. Ніхто б не міг подумати , що така тендітна й мила дівчина вміє так вправно використовувати екстремальний вокал.

МИ ВИДАЛИ ПЕРШИЙ НОМЕР!

Нарешті спільними зусиллями ми видали дійсно якісний український рок-журнал.

Гучна новинка в готично дезовому думі! Mortalium

Музика харківського гурту Mortalium стала більш яскравою, зухвалою та набула щільнішого звучання у новому альбомі “Obligate Loneliness”, назва якого пов’язана з основною тематикою більшості пісень – самотністю... ЧИТАТИ ДАЛІ

«Бандерштат» – один із найбільших фестивалів України, що пропагує здоровий патріотизм і спосіб життя. Дійство триватиме з 31 липня до 2 серпня у Луцьку в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Заборонені слова

1

Кожен із нас потрапляв у ситуації, де мала місце «нецензурна лексика». Це могло статись де завгодно, вдома, на роботі, просто на вулиці. Думки стосовно її застосування завжди розходяться але хотілось би розглянути це питання ближче, адже саме у «Важкій» музиці часто використовують висловлювання, на які поставлено табу суспільством.

Це питання стало цікавим для мене, оскільки, після одного із концертів, я побачив повідомлення на «стіні» у соц-мережі, що враження було зіпсовано через «лайку» зі сцени, наче гурти, які виступали хотіли привернути надмірну увагу до себе чи щось на кшталт того. Чесно кажучи, це мене обурило і пізніше я дійшов до, певного роду, концепції і тепер хочу поділитись нею із вами.

Мабуть краще розпочати з того, що «заборонені» слова – це частина живої мови, а точніше її невід’ємний компонент. Кожен другий не може прожити і дня без дбайливих порад іншим – кому і куди слід піти. Коли ми збираємось у колі друзів, мабуть кожен із нас дозволяє собі пропустити пару другу таких «словечок». Звісно не всі так роблять, є і ті, які взагалі ніколи не вживають ці вирази, адже у кожного з нас свої погляди на життя, на поняття про «добре» і «зле». Не завжди можна вживати подібні висловлювання, я думаю не варто перераховувати, де і коли саме вам необхідно ретельно слідкувати на язиком, найімовірніше вам це прекрасно відомо але тепер питання полягає в тому, чи входить до цього кола музика чи ні?

Дозвольте розпочати із «захисту». Сотні гуртів зі всього світу вживають «лайку» на своїх концертах і є два, так би мовити їх різновиди. Перший – безпосередньо у своїх піснях, у ліриці. Василь Прозоров (ex вокаліст ТОЛ та ПНД) казав, що «мат» це спосіб виразити свої почуття, підсилити їх значення та переживання. І хіба ж він не правий? Ми маємо розуміти, що це не просто бездумні слова, які направленні для дешевої показухи – це відчайдушне старання донести до слухача біль, страждання, злість чи ненависть, яка накопичилась в середині. І лірика Прозорова є найкращим тому прикладом.

Багато музикантів не соромиться нецензурно висловлюватись, спілкуючись із публікою і це для багатьох здається проблемою. Буду відвертим, я не розумію чому. Тут є декілька пунктів, які я б хотів відзначити. По перше – мабуть не всі цілком усвідомлюють, що таке сцена, тобто, коли ти на ній серце б’ється швидше, очі горять, а в середині тебе накриває справжній град емоцій. Тому і не дивно, що у такі моменти можуть прозвучати «образливі» слова. По друге – концерт це насамперед море драйву, саме на концерті ти маєш змогу випустити із себе все те негативне, що накопичилось в середині. Це стосуєтьсь як і музикантів так і публіки. По третє – коли ви приходите на концерт, хіба ви очікуєте побачити на вході швейцара, який відчинить вам двері, візьме ваш верхній одяг та проведе вас до вашого заброньованого місця? Чорт забирай ні! Це зовсім не той формат. Отже не варто чекати, що перед вами будуть виступати люди у смокінгах з ідеально укладеними зачісками. Фестиваль чи андеграунд концерт – це змога музикантів самовиразитись у повній мірі, як завдяки музиці, яку вони грають так і завдяки кожному сказаному слову.

2

Ще один невеличкий нюанс і ми перейдемо від «захисту» до «обвинувачення». Для мене так і залишається великою загадкою одна річ. Чому, коли люди відвідують концерти, дивляться відео або просто слухають музику закордонних гуртів їм не приходять у голову подібні думки. Безліч відомих і маловідомих бендів використовують для своїх пісень нецензурні слова, не кажучи вже про спілкування із публікою. Було б дуже смішно якби фронтмен гурту Attila почув у свій адрес щось на кшталт «Твоя лайка псує людям всі враження про концерт, забирайся геть!». І знаєте, що в цьому найкумедніше? Він ніколи не почує цього. А все тому, що люди прекрасно знають куди і навіщо вони йдуть. Хто б не перебував на сцені завжди варто пам’ятати, що це звичайна людина, яка так само, як інші може давати волю емоціям, які виринають не лише у кожному русі, а і в кожному слові.

Тепер прийшов час для «обвинувачення». Я розумію позицію людей, що негативно відносяться до цього мовного явища. Особливо тих, які не користуються ним для підсилення своєї точки зору. І Ймовірно в такі моменти деякі люди чують «звук розбитого скла». Їхні кумири, якими вони захоплювались відкривають ту сторону, про яку б їм знати не хотілось і це відіграє велику роль у подальшій насолоді від шоу.

Знаєте є такий вираз – що занадто, те не в користь. Одне діло, коли музикант вживаєте подібну лексику у ліриці, це сильно звучить, і як я вже казав надає певного підсилення. І тому, мабуть, краще не переступати цю межу, адже не всі прагнуть слухати дикий лексикон. Особливо це може бути не приємно, коли у залі знаходяться діти, батьки і т.д. У таких випадках враження можуть розійтись у судженнях.

Та ще один вагомий нюанс. Знаєте, коли ти дивишся шоу (або безпосередньо на ньому) і бачиш, як гурт, який ти все життя слухаєш, чітко та ясно висловлює своє задоволення від виступу та публіки у нецензурній формі – це справді вражає, бо ти починаєш думати, «ей, та він такий самий, як я, у певній мірі». Ти відчуваєш, що на тебе не дивляться з верху, а спілкуються так само, як і в повсякденному житті. Проте є різниця, між тим як це роблять Зірки та початківці. Інколи, деякі музиканти надивившись крутих відео зі своїми улюбленими гуртами, починають просто «висловлюватись» весь час, і це виглядає штучно, не правдиво. Ось у чому різниця і це відіграє важливу роль як для виконавців так і для публіки. Тому хизуватись у такий спосіб не потрібно.

Прийшов час підвести підсумки. І є дві сторони до яких хочу звернутись. Перша – це музиканти: Шановні шоумени, будьте обережні, можливо наступного разу саме ви станете жертвою незадоволеного слухача і саме про вас буде розписана стіна одної із соц.-мереж. І любі слухачі: намагайтесь бути «простішими» по відношенню до людей на сцені, не кидайте їх у лайно, а намагайтесь витягнути з нього. Це не «БОГИ», не ідоли і не машини, а звичайні люди такі як ви, тому їм присутні всі людські недоліки.