"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Повернення ПНД й три нові пісні.

Повернення ПНД й дві нових пісні.

Повернення ПНД – явище, яке випливає логічно. Лідер ТОЛу – Прозоров, який зник на кілька років (останній концерт ТОЛу – 27.01.2013), хоча продовжував роботу в проекті ПНД , на початку 2015 порадував прихильників акустичною програмою містами України, що емоційно дуже нагадує ПНД. А власне ПНД – є максимальним доповненням Прозорова. Бо акустичний бас, гітара і скрипка, як ніколи вписується у подібний формат музики.

І ось в соціальних мережах наприкінці травня з’являється три нових пісні гурту- “OST”, “ПМД (повертайся, мій друг)” та “Калі-Юга”. У нових піснях – пояснення на відповіді, багато віри і жодного скиглення. Виникає логічне питання – що ж залишилося у позитиві теперішнього ПНД від колишнього ПНД? Музика. Під будь-який текст музику Прозорова і Джимбо можна впізнати з мільйона. Це музика-світогляд. Як каже сам Прозоров, зараз їх пісні мають просту структуру – стопчик-приспів, але цього достатньо. принаймні зараз. Від себе додам, що цього достатньо, бо музика ПНД наганяє на роздуми,в будь-якому випадку, навіть якби під неї співала свої пісні Ані Лорак.

“Ти отримав час – твори добро, люби й радій”, “ти втрачаєш віру, а я силу в ній знайшов” – цитата з пісні, яка має назву циклу часу в індуїзмі, після якого починається оновлення часу. ( “Калі-Юга”). Навряд чи фанати Прозорова могли б собі уявити подібні тексти 5 років тому. Загалом, пісня не схожа на манеру Прозорова -окрім назви, в якій і є, власне, фішка, все надто зрозуміло. Хоча, можливо простота творіння і є основним маневром донесення ідей.

Теж саме можна сказати про “ПМД”, пісню, яка доносить ідею людини, яка повинна стати на кращий шлях, або хоча б знайти свій: “ти поспішай допомогти”, “воїн має силу віри”. “OST” – надзвичайно ніжне творіння про переродження. Неважливо душевне чи тілесне. Тут вже місця для роздумів хоч греблю гати.

Повернення ПНД й дві нових пісні.

Гурт “Тол” однозназно був найкращим у своєму стилі в Україні, і ніхто з ідентичних виконавців не те що б не зайняв п’ядестал слави Прозорова, а навіть не наблизився до того п’ядесталу.

ПНД – зовсім інше. Це – затишний гурт. Це не музика, сповнена депресії, ненависті і відчаю, як ми звикли думати. Це музика, котра розповідає про те, як можна стати кращим, і чому потрібно ставати кращим. Втім, Прозоров, як завжди, геніальний.

Автор: Анна Помаранська

  • Tweet