Чумацький [CH. SH.] Шлях – “Не буди”

0

8 серпня в мережі з’явивився новий сингл з другого альбому етно-рок гурту Чумацький Шлях з Хмельниччини. На перший погляд може здатися: “Ну, що там той етно-рок? Це якісь дитячі забавки.” Та композиція “Не буди” зможе перевернути ваші стереотипи про цей жанр з ніг на голову. Вже з перших секунд відчувається дух козацтва (хоча про нього і словом не згадується… але про це трохи згодом) та енергетика нашої рідної землі.

Трек розпочинається коротеньким інструментальним вступом, та перший куплет не змушує довго чекати на себе. Вже на п’ятнадцятій секунді голос вокаліста Сергія Строяна починає гіпнотизувати слухача, до того ж робить це без всіляких чарівних “дудок” чи маятників. А от в перервах між куплетами потішити слух зможуть любителі більш підгруженої музики.

Щодо тексту, то Чумацький Шлях, як і належить гуртам, які працюють в подібних жанрах, звернувся до народної тематики. Вже в перших рядках чуємо і про вітер, і про дім, і про біду:

“Вітер в полі, ой гуде,
Біда за руку веде,
В дім заходить уночі,
Засинає на печі.”

Одним словом, про все те, що ми всі так старанно вчили (а може й ні) на уроках української літератури, починаючи класу так з сьомого.

А от другий куплет вже справді схожий на уривок колискової:

“Чорний ворон не кричи,
Дитя моє не буди,
Забавлянок не шукай,
Лети собі, геть тікай.”

Отож, якщо ваші дітки з самих пелюшок тягнуться до хорошої музики, то краще увімкніть їм “Не буди” і не гвалтуйте барабанні перетинки сусідів своїми стараннями заколихати синочка чи доньку (а найщасливіші батьки відразу обох).

Що ж, на цьому час вихваляти композицію закінчується, приходить пора прослухати сам трек, бо ж краще один раз почути (а потім додати в плейлист і “заслухати до дірок”), ніж десять разів прочитати.

Автор: Оксана Домашина


[CH. SH.]Чумацький Шлях

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

«вПершеtour» гурту ДіагноzZ

Ось майже і закінчився фестивальний сезон. Він подарував нам незабутні враження та нових друзів на «Заході», «Республіці», «Шефесті» та багатьох інших дійствах. «Це був 2015. ...