"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Casa Ukrania – Terra Ukrania

1

Casa Ukrania – це музичний дует із сонячної Одеси. Вона – співає і грає на флейті, він – акомпанує на синтезаторі. Тим не менш це саме дует: краса обох начал, електроніки і живого звуку не домінує і не підкоряється одна одній, а взаємодоповнює музику. У червні 2015 дует презентував дебютний альбом: “Terra Ukrania”, про нього я зараз вам і розповім.

Заснований на еклективному музичному протистоянні, Casa Ukrania вміло поєднує природну красу жіночого голосу з урбаністично-агресивним електронним звуком. Красивий народний спів Наталії гармонійно доповнюють монотонні клавішні мелодії і барабанні біти. Електроніка міцно обвиває музичне дерево композиції, вона доповнює живий запис голосу і флейти, як волохата тропічна ліана доповнює стовбур своїми барвистими квітками.

Жанрова стилістика альбому збагачена фолком, трансом, тріп-хопом і ембієнтом. Монотонні синтезаторні мелодії з тягучими м’ясистими басами і ніжними переливами клавішних слугують чудовим акомпанементом для ніжного співу флейти і жіночого голосу. Барабанні партії звучать глухо і п’янко, як ритуальні шаманські бубни. Трансову мелодіку музики підкреслює і вокал Наталії: він то підносить слухача у прозору небесну блакить, коли народна ритміка зустрічається з бездоганним народним співом, то кидає униз на прохолодний асфальт урбаністичного міста, коли синтезаторні музичні замальовки м’яко відтінюють низький речитативний спів. Слухаючи “Terra Ukrania” ви немовби здійснюєте мандрівку по сучасній Україні: ось мальовничі зелені ліси, а ось – індустріально сірі, але від того не менш прекрасні, громади блоків-будинків, ось тече прозорий струмок, а ось переливається барвами нічне рекламне оголошення…

Загалом, дебютний альбом Casa Ukrania можна вважати напрочуд вдалим: поєднання фолку і електроніки вийшло не таким вже і гидким, як я гадав. Вісім оригінальних треків, а також два кавери, один з яких (на Theodor Bastard), вийшов енергійнішим за оригінал (хоча не знаю, це плюс чи мінус для трансу), демонструють красиве поєднання української класичної мелодіки з електронною музикою і, я певен, не залишать байдужими цінителів українського фолк/тріп-хоп/транс/ембієнту. Та що пусто говорити: послухаймо їх дебютний альбом “Terra Ukrania”. 8/10!

Автор: Брунатний

  • Tweet

Casa Ukrania