"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Чому помер Скрябін?

1
Андрій Кузьменко. Кузьма. Скрябін. Відомий український митець, один із засновників української електронної (на початку кар’єри) та поп-рок сцени, він показав себе і як сентиментально-романтичного поп-співака (“Скрябін”), і брутально-агресивного барда (“Злий Репер Зеник”), спробував себе у якості пост-модерністського письменника (“Я, Побєда і Берлін”, “Місто, в якому не ходять гроші”, “Я, Паштєт і Армія”), актора (“Вечори на хуторі біля Диканьки”, “Леся+Рома” ,“Карнавальна ніч на Інтері” “Дуже новорічне кіно”, “Червона шапочка”, “Штольня”), телеведучого (“Шанс”, “Шиканемо”), продюсера (“Пающіє труси”, “Дзідзьо”)… Його творчий шлях був сповнений численних експериментів, нових ідей, які одразу перетворювалися на сайд-проекти, і, звісно, того незвичайного скрябінського гумору, з яким він підходив до кожного діла. Раптова смерть Кузьми залишила “сиротами” величезну кількість фанатів, перекреслила червоними барвами подальший розвиток “Скрябіна” і дала їжу для численних роздумів: чому так банально і водночас загадково помер видатний український митець? У даній статті ми розглянемо три найпопулярніші версії розвитку подій.

Офіційна

2 лютого 2015 року відбулася автокатастрофа поблизу села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області за участю позашляховика Toyota Sequoia, за кермом якого знаходився співак, та молоковоза ГАЗ-53. Причина: ожеледь, і, як це не сумно, українські дороги, про які музикант напередодні загибелі якраз знімав відео, наголошуючи на їх жалюгідному пост-апокаліптичному стані.

Езотерична

Прихильники цієї теорії звертають увагу на не видану пісню “Кінець фільму”, у якій лунають слова “ А зараз вже кінець траси, машину у гараж, квасить ”. Це може бути як несвідомим здійсненням сюжету трека, так і передбаченням своєї смерті. Враховуючи неординарну особистість музиканта, я вважаю більш вірогідним другий варіант, адже будь-яка людина, а особливо така сильна і творча, може передчувати свій кінець.

Конспірологічна

Останнім часом Скрябін активно критикував владу. У численних інтерв’ю він виступав проти зливання атошників, як гарматного м’яса, проти продовження казнокрадства, проти недолугості офіційних ЗМІ. У одному з останніх інтерв’ю на питання чого він хоче, Андрій відповів “ ..взяти автомат і всіх їх [депутатів] розстріляти. ”. Згадуючи подібні смерті у автокатастрофах (наприклад, таким же чином загинув український політик В’ячеслав Чорновіл, деякі ортодокси згадують принцесу Діану та Віктора Цоя), конспірологи натякають на замовний характер смерті Кузьми, адже митець займав радикальну антивоєнну позицію і мав великий вплив серед тих, хто виходив на Майдан, і, безперечно, був небезпечним і впливовим ворогом для провладних сил, одним кандидатів у лідери Третього Майдану.

P.S. Як написано у коментарях під одним з відео Скрябіна, “А мне кажется, что, если бы он нас видел, он бы сказал так…
Шо ви то саме, колєги, мозги собі **ете. Всі ми там будемо, хтось пізніше, я, як бачете – раніше, скоропостіжно =) Так, планів було до холєри, але я бачу, шо і тут є чим зайнятися) срака буде в милі стопудово =) Не треба сліз, в мене все добре! Тримайтеся там, а я пішов, пішов до океану…” Не варто забувати, що смерть і початок це лише абстрактні точки відліку, а справжньою цінністю є повноцінне творче життя Скрябіна, книги, пісні, інтерв’ю, фільми, які він лишив по собі. Дякуємо тобі, Митець! Ми тебе не забудемо.

Автор: Брунатний

  • Tweet