Розчарування 2014

0

Цей рік світ приніс нам багато нового, зокрема, в нашій країні сталося багато подій. Але зараз йтиметься виключно про музику. Отже, почнемо підпалювати зади!!!

1.  Першим й, безперечно, найбільшим розчаруванням цього року є гурт Slipknot. Чому саме він? Бо в них «комбо». Частина перша – барабанщик. Великий й талановитий Джої Джордісон перейшов до іншого гурту. Для тих хто не знає – Джої дуже цінується в світі рок-музики. Він займає 13 місце в ТОП-50 найкращих барабанщиків. Велика втрата, чи не так? Багато хто подейкував, що його місце зайняв містер Кріс Адлер… Але, послухавши останній альбом гурту, мені закортіло повідривати язики й руки цим «доморощеним Вангам», бо Кріс Адлер просто фізично не вміє так грати бласти там, де треба й де не треба. Також фантазії у Кріса Адлера вистачило б на більше, ніж можна почути у останньому альбомі Slipknot, для прикладу достатньо послухати «Lamb of God – Black Label». Як стало відомо трохи пізніше, новим драмером Slipknot став Джей Вайнберг. На жаль, Джей Вайнберг хоч й добре грав панк, та замінити Джої йому не вдалося, про що й свідчить останній альбом гурту. До речі, цей альбом і є другою частиною нашого першого розчарування. Важке порівняння, але багато хто розраховував на те, що «.5: The Gray Chapter» стане не менш крутим, ніж «Back in Black» AC/DC, і що смерть басиста надихне їх на агресивні рифи, зведе з розуму Корі тощо. Та в той час , як «Back in Black» нараховує не менше трьох хітів, в «.5: The Gray Chapter» важко знайти просто три вдалі пісні, не кажучи вже про хіти на рівні з «People = Shit», «Wait & Bleed», «Duality», чи «Surfacing». Переслухуючи альбом, чутно, як марно драмером були згаяні чудові гітарні рифи, наче йому було лінь вигадати щось цікавіше. З семплами все непогано, але місцями не допрацьовано. Вокал у Корі чудовий, але будова не здивувала, складається таке враження, що наперед знаєш як він зараз буде співати, а місцями навіть чути металкорові оберти. Мабуть, трагедія вплинула на нього з поганого боку та віддала всі його думки цілковитому суму за другом. Але все не так погано, адже кліп на «The Devil In I» вийшов доволі цікавим, з гарним сюжетом й дуже кривавою реалізацією.

Тут можна преглняути кліп Slipknot – The Devil In I

2. Фанатський сум, сука, сумний. Коли чекаєш від свого улюбленого гурту чогось надзвичайного, а він раз і… нічого. Ми не будемо зараз поливати брудом кожний альбом окремо, але перерахуємо ті, що не виправдали сподівань у 2014 році. Серед них:

«Mastodon – Once More ‘Round The Sun»
«Wolfmother – New Crown»
«Pink Floyd – The Endless River»
«Marilyn Manson – THE PALE EMPEROR»
«Эпидемия – Сокровище Энии»
«Scar Symmetry – Neohumanity»
«Machine Supremacу – Phantom Shadow»

А для достовірності – думка нашого читача:
«Machinae Supremacy – Phantom Shadow, або як шведи з пальця висмоктували альбом»
«Здійснилося! Нарешті з’явився у вільному доступі шостий студійний альбом «MaSu». Все той же Spinefarm, все той же SID metal, — нічого не віщувало біди, альбом обіцяв бути безапеляційно хітовим, як і його попередники. Потираючи руки, я тисну “Play”, і… і нічого. Ні, не лайно. Ніби все й гармонійно, й мелодійно, та присутня колишня атмосфера всього цифрового і віртуального. Але де, де хоч один приспів, який би зачепив, хоч одна пісня, яку б хотілося крутити ще й ще?! Якісний запис, грамотні аранжування, та все це геть перекреслено відсутністю кльових ідей.

Гадаю, схожий результат досягається, коли художнику в парку потрібно намалювати якомога скоріше портрет за гроші. Він виконує свою роботу, робить її якісно, алеее… Найвлучніший вираз: “без душі”. Прісно й нудно.

У підсумку — єдиним вартим уваги місцем є соло на акустичній гітарі, а-ля Jon Gomm, у пісні “Europa”, яке, судячи з усього, виконано якимось запрошеним музикантом. І це з шістнадцяти-то треків!
Прикро, дуже прикро»

Розчарування 2014

3. Розчарування тру-блекера може бути чорнішим за саму чорноту . Таким розчаруванням в світі блеку можна назвати кліп «Dark Funeral – Nail Them To The Cross». В цьому відеоряді вокаліст на фоні своїх братів співає впродовж всієї пісні. «Захоплює дух», чи не так? :)

Тут заходиться кліп DARK FUNERAL – Nail Them To The Cross

4. Що може принести більше страждання слухачеві , як не розпад улюбленого гурту? В 2014 році гурт «Ляпис Трубецкой» припинив своє існування, розділившись на гурти “Trubetskoy” та “Brutto”. Багато хто з нас знає їх пісні напам’ять й мабуть кожен співав «Воины света, воины добра». Сподіваємось, що нові гурти принесуть в світ музики теж багато чого доброго.

1 січня офіційно припинив своє існування й гурт «Король и Шут». Не дивлячись на те, що «Горшок» пішов від нас ще у 2013, хлопці зачекали з розпадом до початку 2014 року. Особисто для мене осінній розпад гурту «CHIMAIRA» став шоком. Після стількох років грув-металу вони просто розійшлись без бійки й крові.

Розчарування 2014

5. Гірке й безперечне розчарування музикантів. Не будемо нити про те , що ніхто не купує музику, а завантажує її. Є й більш серйозні проблеми. Наскільки? А настільки, що люди почали слухати різнопланову музику. Це непогано на перший погляд… Та рокер, який починає слухати все підряд, припиняє ходити на рок-концерти, а «попсові», які починають слухати рок, не ходять на концерти, бо занадто домашні. От звідси й розчарування музикантів 2014 — суміш смаків. Вона знижує відвідуваність концертів й навіть на кращі фести з’являється дуже мало людей, особливо якщо порівнювати з минулими роками. Проте на попсу ходять ВСІ, варто лише згадати рекордну цифру в 70 000 відвідувачів на сольному концерті «попсового» Океану Ельзи, або подивитись це «принизливе» відео, де під Макса Коржа йде слем…

Слем під Коржа

6. Особисте редакторське розчарування — четвертий номер. Він мав би вийти вже дуже давно, але… Тільки-но ми назбираємо необхідну суму, як долар, разом з ціною на друк, повзуть вище й вище, наче знущаючись над маленьким й ще незміцнілим організмом мого журнальчика. А з відкладанням друку матеріал втрачає актуальність, і журнал доводиться переробляти майже кожен день. Ех…Четвертий, вийди, будь-ласочка, в 2015, я тебе люблю!

Розчарування 2014

7. Останнє, але, безперечно, головне розчарування. Багато артистів відвідали нашу чудову країну, але й багато відмовилися від поїздки. Хтось захворів, хтось скорбить, а комусь просто небезпечно до нас їхати. Лише від подвійного переносу концерту WITHIN TEMPTATION пролилося багато фанатських сліз, а що вже казати про Deftones, Wolfmother, Enter Shikari, Aerosmith, Nine Inch Nails, IN EXTREMO, Killswitch Engage? Т_Т

Розчарування 2014


AerosmithBruttoCHIMAIRADark FuneralDeftonesEnter ShikariIN EXTREMOKillswitch EngageMachine SupremacуMarilyn MansonMastodonNine Inch NailsPink FloydScar SymmetrySlipknotTrubetskoyWITHIN TEMPTATIONWolfmotherКороль и ШутЛяпис ТрубецкойЭпидемия

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Новий сингл гурту Affecting Dissent – Колія Зла!

Алоха, шановний читач! Як ти міг знати(а міг і не знати), один тернопільський мелодік детх-метал гурт, ім’я якому Affecting Dissent, нещодавно випустив потужний сингл. Гармата, одним словом! ...