Фестиваль Бандерштат – знахідка для справжнього українця!

0

Фестиваль Бандерштат – справжнє велике свято для України, української культури, мистецтва та історії. Адже він готує для відвідувачів найрізноманітнішу програму: музика, кіно, література, спорт, екскурсії, гутірки! Відмінною характеристикою, якою славиться подія – відсутність алкоголю та тютюну на території, а отже це цілком і повністю відкрита територія для дитячого відпочинку, що уже не перший рік поспіль підкріплюється дитячим майданчиком, майстер-класами і різними подібними розвагами, що будуть цікаві нашим маленьким людям.

Публіка (виступ Карни)

У 2015-му році фестиваль став уже дев’ятим по рахунку. Місцем локації був парк імені Лесі Українки у Луцьку, що уже є звичним для людей. Всі приїжджі із інших міст і сіл могли не лише потрапити на територію події, а і задля свого розвитку і насолоди пройтися тутешніми краєвидами: Луцький Замок, річка, власне сам парк, центральна вулиця з її кафешками і кав’ярнями, гарний вигляд на Східноєвропейський університет імені Лесі Українки, фонтани (нам особливо до смаку припав каскадний багаторівневий фонтан у центральному парку), поки ще недобудований Дім Скульптора або Будинок Голованя, котрий прикрашений більш ніж 500 фантазійними скульптурами. Якщо розкинути оком і відкопати у собі цікавість до міста і його історії – Луцьк відкриється у досить вражаючій картині!

Центральний парк ім Лесі Українки, Луцьк

Повернімося до теми розповіді. Три дні поспіль ми їли смачну їжу з вогнища, стрибали під музику, приєднувалися до розумних дискусії на гутірках, веселились, пили смачний луцький квас. Гуляй душа! На цей раз кількість музичних колективів була зменшена, але час виступу кожного був збільшений. Як на нас, це досить позитивний і обдуманий вчинок, адже тепер музиканти могли відіграти свою повну програму, їх ніхто не врізав, а слухачі могли добре настрибатися і наспіватися під улюблену команду.

Розпорядок був таким: з самого ранку усіх запрошували на заняття йогою і літературні читання (не всі знаходили сили з самого ранку включатися у рух життя, навіть настільки спокійний і плавний як йога, тому для когось сон після вечірніх стрибань і нічної програми був просто необхідною нірваною). Десь об 11:00 територія помітно починала жити, запрошували на гутірки, на екскурсії містом (як пішохідні, так і вело), давали про себе знати і інтерактиви з майстер-класами. З 17:00 по 23:00 – головна музична сцена, опісля котрої гості могли обирати – іти на акустичну нічну сцену або на кіноперегляди. Протягом дня можна було відвідати польову кухню, зробити біо-тату, пройтися по ярмарку, де були представлені книжки українських видавництв, вироби ручної роботи, одяг. Повністю вся програма завершувалася близько 2:00-4:00 ночі в залежності від конкретного дня.

Бойовий гопак Бойовий гопак

На літератуній сцені свої твори представили: Олеся Мамчич, Павло Коробчук, Любов Якимчук, Клава Корецька, Юрко Космина, Макс Кідрук.

Гутіркова сцена була представлена такими діячами як: Аміна Окуєва, Інститут національної пам’яті, Благодійний фонд Богдана Гаврилишина, Левко Лук’яненко, Олександр Кравцов, Уляна Супрун, Олесь Доній, Володимир Парасюк, Семен Семенченко, Юрій Береза, Валерій Бобрович, Олександр Фацевич, Мустафа Найєм, Віра Савченко, Олесь Санін, Василь Шкляр.

Музичні колективи головної сцени: Санмай, ФлайZZZА, АННА, Тінь Сонця, Роллікс, MORPHINE SUFFERING, RIFFMASTER, EPOLETS, КАРНА, ТАРТАК, СЕРЦЕВИЙ НАПАД, ФІОЛЕТ, ONUKA, O.TORVALD, BRUTTO.

Нічна сцена:  Брем Стокер, театр «Шарж», ANEBO, Шосте Чуття, Сергій Тимощук, Поза Часом, Юрій Дмитрук, ПНД, PIANO, FRAM, Flying Swan, СОНЦЕ В КИШЕНІ, SWEETLO, Христина Халімонова, PianoExtremist, Леді Арлет , Колір, Христина Панасюк , NeverEnd.

Кінострічки: “Хайтарма”, “Становлення нації”, “Експедиція”, “Кобзар”, “Добровольці Божої чоти”, “Холодний Яр. Воля України або смерть”, розповідь про фестиваль Ігоря Мельника “Molodiya Festival”, документальні фільми Юлія Гонтарука, зустріч з Олександром Братищенко.

В наступному році відбудеться ювілейний десятий фестиваль Бандерштат, на якому організатори обіцяють ще більш приголомшливу і вражаючу програму, у що ми охоче віримо! Навіть уже озвучені імовірні дати проведення – 5-7 серпня 2016 року, також у Луцьку. Для любителів фестивалю, а особливо для тих, кого цікавить саме музична його складова, невеличка інтрига! Оргкомітет також повідомив, що буде залучено декілька потужних закордонних музичних банд. Що ж, Бандерштат росте і це чудово! Зустрінемося через рік :)

І до вашої уваги невеличкий фото звіт з музичної головної сцени.

Riffmaster Riffmaster Фіолет ФіолетТартак Публіка (виступ Тартака)   ТартакO'torvald O'torvaldOnuka OnukaOnuka Morphine Suffering Morphine Suffering Morphine Suffering Morphine Suffering Morphine Suffering Карна  Карна  Карна Epolets  BRUTTO BRUTTO BRUTTO BRUTTO BRUTTO

Фото та текст: Наталі Деметер

Посилання на фестиваль у соц мережі: https://vk.com/festbandershtat


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні