Що є натхненням для тих, хто надихає інших? Частина 2

0

Тема цієї статті не виникла на “пустому місці ”. Мені завжди було цікаво, що надихало музикантів на творчість і хто був (чи може і зараз є) їхніми музичними кумирами. З цим простим питанням я звернувся до учасників відомих українських гуртів і отримав різноманітні відповіді. Які? Читайте далі.

Дмитро Ажнюк, “Merva”

Після перегляду цього відео я закохався в гітару (Лінк – https://vk.com/video6806349_171638419). Дарон Малакян тоді був моїм кумиром номер один )) А зараз вже ніхто так не вражає, щоб кимось надихатися, хочеться самому надихати когось))

 

Анатолій Блєдних, “Фліт”

Коли я починав грати, то слухав багато різної музики. У більшості це були важкі Slipkont, Korn, Limp Bizkit – те, що було на слуху і популярним серед неформальної молоді. Але вирішив взяти до рук гітару через Океан Ельзи :) На їхній третій платівці є пісня “Я до тебе”, а там – дуже класне гітарне соло, яке не на жарт зачепило, і я подумав, що теж хочу так грати. Взявши стару акустичну гітару, я почав освоювати ази. Так і не навчившись грати омріяне соло, я переключився на бас-гітару, а там вже понеслося: перша група, перший концерт, перші записи… Як і тоді, зараз слухаю багато різної музики. Важко виділити певні гурти, їх дуже багато)

 

Андрій Герасименко, “Morphine Suffering,”

Ще змалку я мріяв бути музикантом і співати, це мене захоплювало більш за все! Але співати просто якусь попсу я не хотів, бо ще зі школи слухав важку музику…Тому я самотужки брався навчатися екстрім-вокалу. Спочатку це мені давалося дуже важко, боліло горло і “сідав” голос, але трохи згодом мені вже вдавалося кричати без вад та різних поганих наслідків для горла. Мене надихнула і досі надихає творчість таких гуртів як Pantera, Slayer, Megadeth, Iron Maiden, Metallica, а з більш сучасного Killswitch Engage, Hatebreed, Stick to your Guns та багато інших..

 

Дмитрий Кустиков, “Skinhate”

Музикою хотів займатися з дитинства, тому в 10 років пішов вчитися грати на гітарі, хотів створити гурт. Так вийшло, що нас було четверо і всі гітаристи, тож крім гітари я почав освоювати барабани. У 13 років ми вступили в центрі свого міста на випускному балу, мене тоді за установкою й видно не було! Потім під час нашого спільного розвитку я все ж став грати на гітарі й співати. Хотів виконувати щось потужне й жорстке в дусі soulfly, ми знайшли гітариста і я став вільним вокалістом. З жорсткістю не вийшло, оскільки у всіх були розбіжності, тому ми почали грати як ранній korn, але нам було явно далеко до них Склад мінявся, хтось йшов, хтось приходив. Коротше кажучи “возня”, а толку жодного. Виникла ідея створити проект, в якому я грав би на барабанах,виконуючи те, що й хотів раніше. Набрав музикантів, які грали матеріал, що я їм приносив, ми зробили кілька аранжувань і вийшло щось подібне до SLIPKNOT, Мudvayne, Coal Chamber. Гурт проіснував рік, бо співак міняв свої уподобання як рукавички, хоча вокальними даними не володів анітрохи, просто хороший шоумен. Тож, коли його смаки переросли в шансон, я пішов. Так гурту не стало. За барабани зрідка сідаю, але це просто щоб не забути ази. Почав знову тягнути основну свою команду, але там теж всі як лебідь, рак та щука. Вже тоді я спілкувався з хлопцями зі SKINHATE, і ми часто виступали разом. Кухтя попросив мене в ролі бас-гітариста відіграти з ними на Руйнації2, написали статтю відомому тоді журнале ХЗМ, типу у SkinHate новий басист. Меня вигнали з мого гурту, не давши мені шансу пояснити, що я просто замінив людину. Сам гурт, щоправда, проіснував ще кілька місяців і розпався. На той момент я зав’язав з музикою. Але ненадовго! Подзвонив мені Кухтя і запросив зіграти ними концерт в Маріуполі (у них тоді почалися проблеми з ЖК). Я погодився. Тоді я якраз міцно сидів на Нatebreed, Рantera і т.д. Потім було безліч нюансів: ЖК приходив, я грав на другій гітарі й підспівував, пізніше він йшов, а я знову співав. Зняли дебютний кліп “Грань”. Згодом ще раз повернувся ЖК, але пішов основний гітарист Степан. Нас лишилося четверо. Відіграли багато концертів, фестів, й аж тоді ЖК дав остаточну відповідь, що “тяжеляк” – це не його. Ми знайшли гітариста, почали активно працювати, давати концерти, інтерв’ю й таке інше. Записали альбом, сейчас чекаємо його кінцевого зведення. Проте, ще не дочекавшись альбому, ми знову повернулися до студії й записали новий сингл спільно з півфіналістом битви Екстрасенсів 15 Андрієм Сатаненко, який оприлюднимо після виходу диску. Тому ось такі справи, чекаємо на альбом, а за ним і на новий сингл. Всім SKINHATE” kysstt”

 

Андрій Карманович, “Тінь Сонця”

Підштовхнули мене займатися, як не дивно, дворові друзі, які співали пісні під гітару. На наступний день після того, як я побачив і почув це, записався до музичної школи. Першими музичними орієнтирами були, теж як не дивно, “Кіно”, “Арія”, “ДДТ”… Це були просто “пісні під гітару”. Завдяки моєму викладачеві, який захоплювався Led Zeppelin, Deep Purple, я скуштував іншої музики, і мені сподобалося :) До сьогодні мене надихають Metallica та Megadeth. Із сучасного – Five Finger Death Punch, BFMV, Children of Bodom… Дуже багато різної музики слухаю зараз: від блюзу до death-metal

 

Олексій Казанцев,“Брем Стокер” і “Татухі“

Коли з’явився бабінник, мені було років 12. Я почав слухати Боні Ем і дивитися відео Кіс. Вирішив зробити свій гурт. Назвав “Дикі воплі”. З братанами гупали по кастрюлякам і кричали.
У 15 років я купив касетник. Потім програвач вінілів. Потім бабінник. І почав нагрібати собі музику. На це йшли всі мої гроші. У 16 вже нив під гітару власні вірші в стилі БГ і зібрав команду з друзів. Ми купили комбік, барабани, гітари. Почали грати блюзи та рокенроли. І якось так закрутилося)))

 

Михайло Бойко, “Колір ночі”

Підштовхнула мене займатися музикою стара гітара мого дядька, яка упродовж довгого часу припадала пилюкою під моїм ліжком.Було це 10 років тому.На той час української музики я не чув. Слухав, переважно, російський рок. З того все і почалося. Українською писати почав десь року з 2010 під впливом українських гуртів “Тінь Сонця”, “Кому Вниз”, “Скрябін” і т.п..

 

Костя Леонтович,“Pick-Up”

Скоріш за все, музика сама знашла мене, в ній я відчуваю свободу. А надихає абсолютно різна музика – це може бути композиція з фільму чи старий, протертий до дірок альбом улюбленого гурту, де можна розчути щось, чого не помічав раніше.

 

Юліан Мицик, “VITER”

Музикою займатися підштовхнула одна чарівна дівчина. Мені було 16, а їй 18, і вона, як і я, слухала рок. Одного разу вона спитала, чи вмію я грати на гітарі як ті круті рокери, яких вона слухала (а я тоді не вмів), і таким чином рішення було автоматично прийняте :)
Коли я почав слухати рок-музику, то це були класичні рок-гурти – Queen, The Beatles, Aerosmith, Guns and Roses, Deep Purple… З того часу я, мабуть, переслухав всі можливі стилі у рок-музиці

 

Евгений Сомов, “EVERY SECOND EVERY DAY”

Привіт! Любов до рок-музике мені привив батько ще в дитинстві. Я починав з таких гуртів як Kiss, Ac\Dc, Scorpions. Післе Dream Theater прийшов до важчих і складніших прогресивних стилів.

 

Олексій Шманьов,”Карна”

Надихнуло… Думаю, що це завдяки батькам. Вони в мене викладачі музики. Якось ми їхали з батьком у метро, і за пів години він на пальцях руки пояснив, як пишуться ноти. Ми приїхали додому, він дав мені акордеон (він викладав гру на акордеоні), дав ноти і сказав “грай”. Я сів і заграв) А потім ми пішли на концерт до музичної школи, де грав джазово-естрадний оркестр. Грали вони “Deep Purple – Smoke on the water”. Я спитав у батька, що то за крута пісня, а він розповів і нагадав, що я ВЖЕ слухав цей гурт у дитинстві) Коли я не хотів засинати, батько вмикав їхню музику і я заспокоювався). Тоді я погодився ходити до муз. школи) А ще трохи пізніше закривався у себе в кімнаті і пищав фальцетом під Яна Гіллана, уяючи себе у ролі рок-вокаліста) Зараз мене надихає будь-яка хороша музика, особливо шансон))) жартую)
Дуже люблю якісну музику. Особливо підбиває на творчість те, спосіб створення якого я не зовсім розумію… Наприклад, Radiohead… Слухаєш, заворожуєшся і хочеться написати щось не менш круте)

 

Ілля Стасюк, “Відверті”

Займатись музикою надихнув мій сусід який був за мене в 1,5 рази старшим і вечорами виходив на передній двір будинку, збирав друзів і ми співали пісні під гітару. Переважно це були пісні популярні на той час, такі, як наприклад Фактор-2. Я почав самостійно вивчати акорди та пісні, а потім вирішив все ж навчатись в музичній школі для більш ширшого розуміння музики. В свою чергу гурт Three Days Grace, яким я на той час фанатично захоплювався, надихнув мене для створення власного гурту. Наразі смаки змінились, та й після того як Адам Гонтіер пішов з гурту Three Days Grace я більше їх не слухаю і не переймаюсь їх долею. Наразі захоплююсь творчістю Five Finger Death Punch, Disturbed а також Saint Asonia де наразі вокалістом є Адам Гонтіер.

Автор:Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні