Завантаження 5: Розвантаживсі катарсисом

0

Оскільки звіт з фестивалю, що проходив у суботу, пишеться в вівторок, означає, що відійти від того дійства надзвичайно важко. Одночасно «виростають крила» всередині, розум наповнюється життєрадісною енергією, а десь в глибині душі грає нотка жалоби за пекельною суботою у Львові.

Місце проведення фестивалю не змінилось – Event-hall «Кіно» (пр. Чорновола, 2). Заклад тепло зустрів всіх бажаючих відірватись на повну, хоча деякі правила проведення були сприйняті в штики: вихід за межі будівлі – і просимо купити білет знову. Тим не менше, це дисциплінувало публіку, в основному, людей напідпитку, що хотіли потрапити знову в приміщення.

DSC_0003_2

…на вході в Event-hall “Кіно”

Журналістів та музикантів швидко проінформували про план заходів фестивалю, вдало провели прес-конференції та  sound chack гуртів. І хоча виступи почались пізніше запланованого часу, теплі слова організаторам «Завантаження» лунали і з сцени, і поза її межами. Безперечно, це той рівень організації «важких» концертів, якого прагнуть вітчизняні слухачі та відвідувачі.

Музиканти відкрито йдуть на зв’язок з всіма бажаючими. Під час розмови з митцями розумієш, звідки беруться слова їхніх пісень і чому вони грають саме в цьому напрямку.

DSC_0022

 

Гурт “Morphine Suffering” на прес-конференції

«Если человек будет стараться делать только добро, он станет дегенератом» – Олексій Ігорович («MegamasS»). Пісні на кшталт «Я один из богов» чи «Никакого криминала» може написати лише гурт з сталевим характером. Прес-конференція з гуртом «Merva» взагалі була схожою на лекцію з філософії: Петро Зарудний в чорних окулярах, без лишніх слів, повидів журналістам, як був написаний останній альбом «І-Цзин». Взагалі, музиканти рівненського гурту мовчазні і тихі, але якщо їх розговорити, вони перетворюються на філософів.

DSC_0004

 

 Олексій Ігорович («MegamasS») під час інтерв’ю

Особливо відчувається харизма Віри з «niagAra». Фронтвумен з відкритою душею щиро відповіла на питання з залу і поспілкувалась з шанувальниками її творчості на соціальні теми. Ну, а Олег Томенко, вокаліст «Every Second Every Day», був небагатослівним і вирішив звернути увагу до свого гурту на сцені. І, судячи з відгуків в Мережі і крикам після пісень, йому це вдалось на всі 100%.

Інтерв’ю з гуртами будуть опубліковані пізніше в нашому журналі.

Тепер детальніше про виступи гуртів.

Те, що очікують як відвідувачі, так і музиканти на фестивалі – почуття, енергія і атмосфера виступу. Віддача музикантів спонукає слухачів виразити емоції, пробуджені їхньою творчістю. З цим на «Завантаженні» не було проблем ні в кого. Налаштований звук, відкрита публіка, якісна організація заходу, професіоналізм митців – все це породило один невгамовний механізм, який бурлив енергією більше десяти годин.

DSC_0132

 

Незмінні ведучі фестивалю “Завантаження”

Безумовно, народ порадували «новачки» з Вінниці, яких бажали почути в живому звучанні – «Space Of Variations». Звісно, під таку музику аудиторія почала заводити circle pit, розпочала дійсно брутальний slam і організувала stage diving. Вінничани виклали матеріал на всі 100%, що від них і вимагалось. Особиста думка – цих хлопців Севастіян ще покличе на наступний фест. І не прогадає.

Відвідувачі перестали активні дії в залі на виступі експериментальних sludge-металюг з «Burrow» і вирішили вслухатись в їхній матеріал. Харків’яни порадували неординарним звучанням та ефектним виступом фронтмена Антона Калашника. Гурт залишив про себе гарні спогади і низку теплих слів від шанувальників sludge-напряму.

DSC_0208

 

…під час виступу “Mono”

А от мовчазний на прес-конференції фронтмен «Every Second Every Day» Олег видав фразу, яка вже стала крилатою – «Дякуємо! Горіть в пеклі!» Це був їхній перший перфоманс перед такою кількістю слухачів. І вони впорались. Кількість шанувальників «ESED» після виступу збільшилась на десятки, якщо не сотню, судячи з розмов в барі «Кіно».

«Dysphoria» відіграла… такий тяжкий сет, що народ в залі іноді не знав, що робити. Творчість спонукає взяти бензопилу чи гідромолот в руки і трощити все підряд. Варто відзначити віддачу музикантів під час свого концерту, відіграли всі композиції від душі до останньої ноти.

DSC_0444

 

Тетяна Шмайлюк (Jinjer)

Про «десерт» фестивалю й годі говорити. Не стану передавати емоції і те, що творилось в залі, цього є достатньо на відео та світлинах з заходу. Краще один раз побачити, ніж спробувати описати ті виступи словами, тому не буду багатослівним. Досвідчені митці з «Ніагара», попри деякі проблеми зі звуком, ефектно нагадали про свою творчість і порадували старих шанувальників. Виступ «MegamasS» в двох словах: прийшли, порвали залу вщент і пішли під бурхливі оплески. «Мерва» презентувала новий альбом «І-Цзин» в поєднанні з старими піснями. «Jinjer» порадували новою композицією, а «Анна» відіграла мега-крутий сет. І це все в поєднанні з палкою підтримкою всіх тих, хто мав змогу побувати на найкращому metal-фестивалі України. Чи є сенс писати, як виступили «Morphine Suffering», якщо на наступний день після концерту я викупив останні білети на їхній концерт в Житомирі?

DSC_0574

 

“Every Second Every Day” на сцені

П’ятий фестиваль «Завантаження» пройшов, очистив душі всіх тих, хто був на ньому і залишив неперевершені спогади. Більшість відвідувачів, безперечно, вже чекають на шостий захід з улюбленими хедлайнерами, М’ячиком у ролі ведучого та емоціями. Катарсис не так вже й легко відчути, тому душа вже налаштовується на весну… Чекаємо.

Автори: Андрій Микитенко, Дмитро Овсянко


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Ангели в піснях українських гуртів

Всім привіт. Сьогодні тема стосується містичних і загадкових істот – ангелів. Релігійні люди вважають їх посланцями Бога, а деякі вчені – прибульцями з інших світів, ...