Українські жінки в рок музиці.

0

Часто зустрічаємо представниць прекрасної статі в різних жанрах важкої музики. Жіночий вокал стає прикрасою гурту, надає йому особливого шарму. Більшість може навести кілька прикладів закордонних представників такої музики, проте не потрібно дивитись аж так далеко, Україна не відстає від світу і також має чим похизуватися. Сьогодні мова піде про український рок з жіночим вокалом. Я наведу вам декілька прикладів успішних гуртів, які відповідають цьому запиту.

Зараз важко знайти фаната важкої музики який не знав би цього гурту, мова йтиме про один з найкращих метал гуртів України – Jinjer. Колектив сформувався 2009 року в Горлівці. Щодо жанру питань не виникло, шанувальники важкого металу з дитинства і не думали грати щось інше. Склад гурту змінювався і остаточно сформувався після того, як до нього приєдналяся талановита дівчина – Тетяна Шмайлюк, без якої важко зараз уявити Jinjer. В 2011 команда приймає участь у проекті Beastiarium, який допоміг ствердитись і піднятися до національного рівня. 2012 став роком підняття для Jinjer, вони прийняли участь у багатьох фестивалях і здобули велику прихильність фанатів. Наступного року вирушили у свій перший міжнаціональний тур і отримали звання ” Кращого метал-гурту України”. В 2014 випускають перший повноформатний альбом – “Cloud Factory”, вирушають в Європейське турне, після чого стають учасниками всіх літніх фестивалів. На даний час гурт активно прогресує, радуючи своїх шанувальників якісною музикою.

Далі піде мова про Vivienne Mort, мабуть найчуттєвіший гурт країни з міста Києва, про який знає багато меломанів. Перші спроби створити в гурт були в 2007 році, коли вокалістка Даніела Заюшкіна створює перші композиції і збирає музикантів. В 2008 вийшли у світ перші пісні – “Лети” і “День, коли святі..”. Далі після пошуку музикантів в 2010 гурт записує свій міні альбом “Єсєнтукі LOVE”, який отримує звання найкращого альбому року за версією ФаДієз. В 2013 виходить в світ повноформатний “Театр Pipinó”, протягом 2014-15 виходить ще 2 міні альбоми. В 2015 колектив відправився в акустичний тур.

Наступним буде інді-рок гурт зі Львова – Один в каное. Колектив бере початок в 2010, коли на одній репетиції зібралися декілька досі незнайомих людей. Гурт грав різну музику, та не мав сталих учасників. Ірина Швайдак та Устим Похмурський відділившись створили власний музичний проект, який отримав назву ” Один в каное”. З часом гурт почав активно гастролювати і брати участь в різних фестивалях. В 2012 стає переможцем російського конкурсу Maestro of Stage. На 2015 рік заплановано вихід першого студійного альбому. Колектив не має продюсера та команди, усіма організаційними питаннями керують самі музиканти.

Наступним буде гурт Qarpa, який був створений в Івано-Франківську в 1992 році і до 2007 носив назву “Фактично самі”. Команда пробувала свої сили в різних жанрах і довгий час проходив етап творчого формування. Першим серйозним здобутком була перемога на фестивалі ” Альтернатива” у Львові. В 1999 засновник гурту переїжджає до Києва де продовжує діяльність гурту. Під час одного з концертів молода Ірена Карпа бере на себе роль фронтмена, після чого стає повноцінною вокалісткою, участь якої дає поштовх до успіху. Записується перший альбом “Дідькова гра”. Після чого гурт активно працював і здобував популярність. В 2007 змінює назву на ” Qarpa” продовжує свої музичні експерименти і “просувається в маси”.

Закінчує сьогоднішній список гурт який, на жаль, припинив свою діяльність – “Крихітка Цахес”. Більшість з впевненість внесе його в список найкращих українських гуртів з жіночим вокалом. Учасники визначають жанр як “актуальна альтернативна поп-музика”. Колектив пройшов довгий етап формування, який завершився в 1999, коли відбувся перший концерт, до 2007 склад не змінювався. До запису першого альбому гурт брав участь в багатьох фестивалях. В 2005 виходять дебютний альбом і кліп гурту. В 2006 планувався вихід другого альбому, та гітарист Міхон захворів і задуму не судилось здійснитись. В 2007 Михайло помирає, після деякого часу учасники припиняють діяльність гурту.

В світі рок-музики жінки займають не останнє місце і в Україні є достойні представники цього виду музики, що не може не радувати.

Автор: Микола Вітвіцький


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Із глибин похмурості й меланхолії…

В безупинному конвеєрі світу музики доволі легко заблукати. Десятки, а то й сотні різних жанрів, стилів, напрямків рок-музики зводять з розуму мільйони людей на планеті. ...