"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Надзвичайні інструменти в рок-музиці

«Робити незвичайне звичайним-вершина майстерності»

A_ccMzQKCyQ

Кожного дня прихильники рок-музики слухають нові рок-хіти та переслуховують легендарні композиції знову і знову. Краса її ритмічних соло-партій заворожує, а важкість надає шарму і змушує слухати знову і знову.  Але чи кожен з прихильників даного жанру віддає собі звіт про те які інструменти беруть участь у піснях та надають їм особливості та неповторності, не будучи при цьому безпосередньо на концерті? Саме таким інструментам присвячена дана стаття.

«Не важливо який жанр рок-музики ти слухаєш, головне-ідея яку ти сприймаєш»

lFsew-__o4c

Окрім усім відомим гітари, барабанної установки та бас-гітари, у багатьох жанрах набули поширення та широкого вжитку «особливі» інструменти. Так, у фолк-металі «воїни своєї справи» віддають перевагу національним інструментам. Тут можна почути і флейту з її тонким та високим але дуже приємним пташиним звучанням. І латвійську «куокле» з особливим екзотичним звучанням і естонський «торупілль» (інструмент на зразок волинки), а також «кантеле»- фінський і карельський струнний щипковий музичний інструмент, подібний до гусел. Швейцарські шибай-голови використовують мелодичне поєднання колісної ліри зі скрипкою, що створює неперевершений звук кельтського народного гуляння.

butqXDdSlWA

Орган Хаммонда дістався рок-музиці у спадок від класики та блюзу. Інструмент надзвичайно потужний та «живучий», проте надто важкий і потребує спеціального приміщення. Різні варіації тембру органу «Хаммонд» простягаються від класичного органного звуку до вереску, гарчання, дзижчання, шипіння і навіть булькання. Цей орган став невід’ємною частиною звучання багатьох груп прогресив-року 70-х. І сьогодні він успішно конкурує з сучасними синтезаторами.

«Уява – музичний творець та двигун»

JzPxMsjw2_E

«Саз»- близькосхідний струнний інструмент, від якого пішла європейська лютня, а потім і гітара. Використовується з метою урізноманітнення гітарного звучання або надання йому «східного колориту».

zmQGmhtug4Y

Не новим, проте досить рідкісним інструментом є «Shapman Stick». Його форма та конструкція спеціально призначені для гри у стилі «tapping». Він полягає в тому, що гітарист грає тільки лівою рукою, завдаючи пальцями удари по струнах на відповідних ладах. Стік спеціально оптимізований для гри цим прийомом.

Також варто відзначити і «V-drum» або електронні барабани з електронними налаштуваннями, які на сьогоднішній день набувають широкого вжитку серед професіоналів і починають складати вагому конкуренцію звичайним тарілкам.

x0o4kPrllKc

Бути професіоналом своєї справи означає мати надійний інструмент з особливим звучанням, що чудово передасться як через навушники чи колонки в записі, так і на живому виступі. Це варто почути і побачити.

Дерій Сергій | “КРОК У ROCK”

  • Tweet