Ангели в піснях українських гуртів

0

Всім привіт. Сьогодні тема стосується містичних і загадкових істот – ангелів. Релігійні люди вважають їх посланцями Бога, а деякі вчені – прибульцями з інших світів, які колись увійшли в контакт з нашими предками. Але все ж, у своїй більшості це гарні символи, які можна використати у творчості. Ця стаття буде присвячена темі ангелів у піснях українських гуртів. Тому слухаємо треки і читаємо.

Спершу хотілося б розповісти про двох ангелів гурту Morphine Suffering – чорного і білого.
Пісня “Чорний ангел“ присвячена темному куточку нашої душі. Звичайно, можна заперечити його існування, проте в кожному з нас є “темна сторона”(тут мені згадався Дарт Вейдер). З нею дуже важко боротися. Навіть більше –вона здатна “поглинати”. І коли це станеться, то людина тоді стане чужою навіть для близьких. Тому не робіть цього. Краще “піддавайтеся” білому ангелу. Він, згідно пісні «Білий ангел», здатен не знищити особистість, а навпаки – відкрити для неї багато зачинених перед цим дверей. Не варто боятися йти незвіданим шляхом. Те, що на Вашій дорозі не “витоптана трава”, не означає, що ця стежка небезпечна. Швидше за все, вона далеко не для всіх. А можливо, що лише для Вас.

А ось жваві хлопці з АННи у своїй пісні з характерною для цієї статті назвою “Ангели” використали цих крилатих істот, як символ пошуків себе у цьому житті і пошуків себе “в небі”, а не серед людей. Інколи здається, що серед цього суспільства немає людей, які відповідатимуть тобі й твоїм моральних цінностям. І лише поодинокі “люди неба” здатні тебе зрозуміти. Хотілось би заперечити, але ні. У житті є й справді “твої” і ”не твої” люди. Тому слід уважно придивлятися до тих, хто поруч з Вами.

А ось інтелектуальні панки з міста Івано-Франківськ намагаються переконати нас, що ангели перебувають ближче, ніж нам здається. У своїй пісні “Ангели посеред нас” гурт Фліт розповідає, що вони не мають ні крил, ні німбів. Та і навіщо їм це? Пересуватися незручно, мабуть. Ці посланці небес знаходяться біля нас у вигляді людей, які нас люблять. Тому не слід нехтувати ними. Бо, можливо, таких людей небагато буде в нашому житті.

А ось пісня Крихітки ніби продовжує тему, яку почали Фліти. У свої пісні ”Ангела, як я ” ставиться раціональне і риторичне питання: ”Де ти знайдеш таку прекрасну дівчину, яка тебе любить і хоче з тобою?” Звичайно, більше ніде. Тому придивляйся, бо “світло моїх очей” зрадить мене і покаже тобі мою любов. І ти не від мене не втечеш, так як і не втечеш від долі. Ось така то кохання – ніжне і водночас фатальне.

І все ж, відійдемо від теми кохання і вернімося до чогось земного. А допоможуть нам у цьому хлопці з гурту Антитіла з допомогою пісні “Ангел”, яка вкотре доводить до нашого розуміння те, що люди є людьми, а ангели – вищі істоти. Проте, як часто говорять американські серіали –ангели заздрять нам, бо ми вільні робити те, що бажаємо. Тому насолоджуймося нашою волею так, щоб прожити достойно у власних і чужих життях.

Ось така маленька вийшла стаття. Сподіваюся, що наші музиканти доступно розкрили образ потойбічних істот в уяві людей. Бо мені здалося, що їм це вдалося досить легко, і вони змусили нас при цьому задуматися й над земними проблемами.

Автор:Роман Мельник

Про Автора

Коментарі відсутні