"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Космос в українській рок музиці

Space-Art-Wallpaper-1920x1080_106Космос – щось таємниче та рідне водночас ми чуємо в цьому слові. Давайте розберемось з цим.

Чимала кількість українських гуртів вирішили поділитися з нами своїм баченням космосу.

Для розігріву варто розпочати з гурту Ріплей, єдиний учасник сьогоднішнього нашого концерту з жіночим вокалом. Представлятимуть вони свою роботу, яка має назву «Космос». Для них всесвітом знову ж таки є кохана людина, яку вони порівнюють з космічним простором, а саме з планетами у ньому. Гурт вдало використав порівняння, що ми на стільки невідомі світу, наче Космос (щось в цьому є).

Продовжимо далі нашу розповідь про Всесвіт, але вже з коханням та гумором разом. Таку роботу представив The Вйо, а саме їх композиція «Така космішна». Про цю пісню краще не говорити багато разів, а послухати, тоді все стає зрозуміло.
Ось уривочок:
«…Моя космішна, ти така ніжна
Навколо сніжно, в грудях зима
Ми такі грішні, де ти космішна
Де ти колишня, тебе нема…»

Що ж ви знаєте про планети? Ось ми знаємо, що дівчата приїжджають чи то прилітають з інших планет. Цю дивовижну історію можна почути в хлопців з гурту Антитіла. «Біла ворона» – саме тут йдеться про те, як дівчинка заполонила серця нашим хлопцям, настільки їх звела з глузду, що вони вирішили присвятити їй пісню. Отож дівчатка – летіть до них і нехай хлопці і від вас божеволіють.

Якщо ми почали про планети, то тут варто згадати ФЛІТ. У їх пісня «Моя планета» не зовсім розповідається про космос. Музиканти вирішили розповісти про те, що вже давно тривожило їх – певну самотність, але вони ж і не хочуть нічого іншого. Фліт знаходиться на своїй планеті, на якій шукають лише спокою. Сподіваюсь, вони його знайшли, і не тікатимуть від нас на інші планети.

Але вони вже почали свою подорож, звісно ж не наяву, але ж розпочали. Про це в їх пісні «Таблетка». Вони летять у космос і, завдяки таблеткам, покидають рідну землю обганяючи птахів. У цій веселі пісні набагато більше сенсу ніж ви зараз могли б подумати. Приємного прослуховування.

Багато хто з виконавців звертався у своїх піснях до зірок, тих, що на небі. Думаю, у всіх відразу в голові Карна з їх піснею «Зіронька». Хлопцям подобається ніч та зорі так, ніби це їх кохання. Ввімкніть собі цю композицію і відчуйте цей таємничий запал та ці щирі почуття.

Розповідаючи про космос відразу захотілось туди полетіти, але що ж нам залишається лише слухати про нього. Отож, приємного прослуховування.

Автор: Іванка Панасюк

  • Tweet