"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Гурт, який смачно чути…

x_cf73d579

Хороша музика, як добра страва, здатна творити чудеса. Отож, сподіваюся, що ви вже приготували одне чи інше, а ще краще, якщо і те, і інше, та ми починаємо нашу чергову мандрівку світом музики. Сьогодні наш шлях лежить у недалеке київське минуле, яке до цих пір живе в серцях багатьох фанатів. Заплющуйте очі, ми вирушаємо!

Надворі 2003 рік. Двоє добрих друзів сиділи і про щось невпинно розмовляли. Хто зна, про що саме, але судячи з усього, це було щось дуже важливе, адже відволікатися жоден з них не думав. Так почалася історія гурту «БОРЩ». Юрій Здоренко та Олександр Піпа познайомилися задовго до створення гурту, пережили часи масового поклоніння Heavy Metal-y, довгий час підривали публіку разом з гуртом «Воплі Відоплясова», співзасновниками якого були і ось, нарешті, вони стоять на порозі нової історії – історії колективу «БОРЩ».

Об’єднати Юру та Сашу зміг Вітольд Корженко, який раніше сидів за барабанами у вже культовому «Танок на майдані Конго». Так розпочалася творча робота гурту, значною частиною якої був вибір назви. Спочатку в Олександра Піпи та Юрія Здоренка була ідея використати як назву перші склади прізвищ… Уявили? Склали докупи? Думаю, тепер ви погодитесь, що «Борщ» – це доволі непоганий варіант.

Спочатку хлопці грали пісні з ранніх «ВВ» та різні кавери. Та вже незабаром в репертуарі з’являються власні композиції і в 2004 світ зустрічає новий альбом гурту з красномовною назвою «Padlo», до складу якого входить 20 неперевершених треків. Практично кожен з них запам’ятовувався вже після першого прослуховування. Через рік змінюється барабанщик. А в 2006 з’являється аж дві нових збірки ««Far away» ( vs. DVS )» та «Parazita Kusok». Вони й стали останніми у творчості гурту. В 2008 році гурт «БОРЩ» пішов у “безстрокову творчу відпустку”. Приводом для такого рішення стали “принципові творчі непорозуміння”.

Згодом на українській сцені народилося два нових проекти: «Traktor» – Олександра Піпи та «ХАШ» – Юрія Здоренка, та прихильники «БОРЩу» все ще сподіваються, що настане день і хлопці знову вийдуть на сцену в старому складі та продовжать творити історію українського панк-року.

Оксана Домашина та команда Крок у Rock

  • Tweet