"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Ексклюзивний звіт з концерту David Gilmour у Вроцлаві

IMG_20160622_110702

Нещодавно у Вроцлаві (Польща) в рамках світового туру виступив незамінний учасник Pink Floyd, один з найвідоміших музикантів планети, легендарний гітарист Девід Гілмор. За щасливим збігом обставин наш журнал мав нагоду співпрацювати з представниками Девіда – британською компанією «LS Live». Команда «LS Live» має у своєму штаті низку досвідчених професіоналів, які співпрацюють з такими гуртами як Muse, Coldplay, Genesis, задіяні в організації фестів Glastonbury, Leeds Festival та спортивних змагань на кшталт Formula One та M-Sport.

Найперше, що можна відзначити в роботі команди LS Live – рівень організації. Маючи найсучасніше аудіо, відео, лазерне та інше технічне обладнання, вона чітко знає, що має відчувати кожен глядач, який прийшов на концерт. Тому, аби керувати процесом підготовки до концерту, кожен робітник має чітко знати свої обов’язки, тримати дисципліну своїх підлеглих і бути готовим до будь-яких непередбачуваних випадків. Не дивно, що монтаж всіх конструкцій, апаратури, саундчек та налаштування спецефектів для чотирьохгодинного концерту займає п’ять (!) робочих днів. Десятки вантажівок з нескінченними коробками прямують прямо з аеропорту на концертний майданчик. Дон, водій однієї з вантажівок:
– Я родом із США, працюю вже більше двадцяти років з різними гуртами. Возив апарат для багатьох гуртів, таких як Pearl Jam, Motorhead, George Michael… Всіх не згадаєш. Але найбільше запам’ятались AC/DC. Вони мали найбільше апаратури, а звук у них – найгучніший, я такого ще ніколи не чув. Аж вуха в’януть! Тепер відправився в тур з Гілмором. Люблю його музику. Щоправда, особисто з ним не знайомий. У нього охорони багато: жива легенда…
…Роботу свою люблю, бо подорожую, бачу весь світ. Та й жінці подобається, бо мене дома немає довго (сміється).

Тим часом вантажівка підвозить ще одну партію валіз, в яких «залізо» ударника, інструменти, серед яких сімнадцять іменних гітар Девіда. Просять делікатно доставити на сцену, інший апарат швидко забирають з фури. Девіду привезли навіть пиво, воду та їжу. Коробки одразу потрапляють під пильний нагляд менеджера.

Час від часу під сценою з’являється непримітний сивий чоловік, який спокійним голосом веде розмову з представниками телеканалів, найближчим оточенням Девіда та командою «Quattro» – фірмою, що монтує конструкції сцени. Його звати Стефан, він старий друг та офіційний промоутер Гілмора, один з організаторів найбільшого в історії фестивалю «Monsters Of Rock» 1991 року.
– Дуже важливо в житті зайти в двері, коли тобі їх відкривають. Я в такі двері зайшов вчасно, тому працював з Rolling Stones, Pink Floyd, AC/DC… Настав момент, коли треба було привезти Pantera та Metallica в руїни Союзу – я ним скористався. Такий момент випав і зараз, щоб привезти Девіда у Вроцлав. Гілмор – мій давній друг, знаю його не один десяток років, тому було дуже приємно його побачити тут.
Увечері площа Музичного Форуму сяє яскравими барвами: за роботу береться Глен, інженер лазерного шоу. Глен родом з Алабами, любить старий punk rock та old school metal. Любить свою роботу, тому не дивно, що його шоу запам’ятовується на все життя.
– Фронт робіт відкривається для мене увечері, коли видно промені лазерних установок. Для цього ще й треба пустити газову суміш, аби в силу своїх оптичних характеристик світло було добре видно, – каже Глен, насвистуючи мотив «Sweet Home Alabama».
З Девідом робітникам сцени спілкуватися не можна: спочатку три непримітних чоловіки обнишпорюють всю робочу площу, заходять під конструкції сцени, оглядають підозрілі речі та пакети, пускають загін кінологів з собаками, які шукають вибухівку. Через півгодини з’являється Девід і проводить тригодинний саундчек. Після цього робітники сцени знову беруться до роботи: приєднують кабелі до мобільних генераторів потужністю по 2000 кВт/год, монтують ліхтарі.
Коли всі деталі цього масштабного дійства знайшли своє місце, залишається ще день, аби налаштувати все так, щоб концерт пройшов на найвищому рівні. Ну, а що з того вийшло, можна глянути нижче:

Монтаж конструкцій командою “Quattro”

Монтаж технічного обладнання фахівцями “LS Live”

Налаштування світлових ефектів увечері

Висота сцени складає 30 м від найвищої точки конструкції до поверхні землі

Площа “Форум Музики” в м. Вроцлав

Діаметр конструкції екрану – 13 метрів, в неї влаштовано датчики, що знімають показники навантаження на різні точки і передають їх на комп’ютер

Автор: Андрій Микитенко

  • Tweet

David Gilmour Pink Floyd