Нестандартні ударники: п’ятірка яскравих вітчизняних композицій

0

Дехто вважає, що ударні інстурменти відіграють незначну роль в звучанні гурту і лише підкреслюють гітарні рифи чи вокальну партію. Але більшість професійних музикантів наголошують на тому, що ударні – основа музичного мистецтва. Щоб переконати в цьому, пропонуємо ознайомитись з п’ятіркою вітчизняних композицій, в яких ударники створили нестандартні та гарні ударні партії.

1313405421_gruzoviki

…И друг мой Грузовик – Поп-корн

Дніпропетровський гурт завжди славився нестандартним підходом до написання композицій. Ще б пак – лише бас, вокал і ударні. Цікаві збивки чітко підкреслюють звучання бас-гітари майстра Ростислава Чабана, в піснях гарно виділені вокальні кульмінації, музика напряму поєднана з текстами. За час існування «ИДМГ» в ньому грало багато талановитих музикантів, серед яких перкусіоністи Володимир Бусель, Денис Швець, Юрій Жигарєв та ін. Пісня «Поп-корн» увійшла до альбому «Еще маленький» 2005 року. «Ломана» партія з різкими паузами та парадідлами по малому барабану Юрія Жигарєва може поверхнево ознайомити з цілою галереєю музичних картин легендарного гурту.

10906404_812793522113016_8768777245418670568_n

 Vivienne Mort – Камінсорі

Гліб Процив – бородатий (!) талановитий музикант, що може створити ударну партію під будь-який стиль. Він відчуває, як має звучати шаффл в блюзі, м’яка «двійка» в поп-музиці, тріолі на кардані в дженті чи перкусія в етнічних малюнках. Досвід гри Гліба дозволяє створювати та підкреслювати прості чи «ломані» джазові вставки на клавішах, що неймовірно звучать в творчості його гурту «Vivienne Mort». Пісня «Камінсорі» з альбому «Teatr PipinО» 2013 року – яскравий приклад того, як можна урізноманітнити динаміку пісні за допомогою пауз, підкреслити партії на клавішних закритим хетом та малим барабаном.

maxresdefault (2)

Брюссель – Дощ

Один з найдосвідченіших вітчизняних перкусіоністів відіграв численну кількість концертів, розвив координацію гри до вищого рівня і створив цілу низку цікавих збивок, що звучать в композиціях на українських радіостанціях кожен день. Малишев був запрошений для участі в проекті Святослава Вакарчука «Брюссель». Альбом супергурту вийшов 2011 року і одразу привернув увагу шанувальників різних стилів музики. В композиції «Дощ» музикант вступає після другого куплету ударами руками по малому барабану. Акценти партії настільки гарно продумані та поєднані з басовим арпеджіо Чернявського, що дана композиція, безумовно, є однією з найромантичніших вітчизняних пісень останнього десятиліття.

iRivqh4-nwA

Merva – Буває Так

Рівненський музикант Діма Карасюк давно вже має армію власних шанувальників та учнів. Між іншим, в житті він нічим не відрізняється з-поміж натовпу людей, поки не сідає за барабанну установку. Перкусія, гра ногами на педалях, збивки шістнадцятими долями, різноманітні рудименти та навіть власні гітарні партії – це лише сота частина списку того, на що здатен рівненський музикант. Для тих, хто не знайомий з творчістю гурту «Merva», до складу якого входить Дмитро, радимо послухати збивки композиції «Буває Так», що вийшла на початку 2016 року. «Лайк» за вступ з ударами бас-бочки в стилі Джона Бонема і качову партію з гучниим крешом протягом усієї пісні!

maxresdefault (3)

ТОЛ – Клей.МО

Юрій Іщенко, більш відомий як «Разборчивый», тримав ритм ударів сердець шанувальників гурту «ТОЛ» від початку і до кінця існування гурту. Мультиінструменталісти гурту створили легендарні композиції і трансформували звучання з ню-металу до більш прогресивного, джентового звучання наприкінці свого існування. Разом з тим змінились і ударні партії композицій, притаманні новонародженому стилю. Іщенко зумів поєднати професіоналізм в музичних малюнках за допомогою яскравого звучання тарілок, роботою з малим барабаном та збивками по тамах. В композиції, насиченій гіркою правдою людської природи, під назвою «Клей.МО»  чітко відчувається майстерність ударника. Звичайно, не обійшлось без пауз та продуманих переходів. Майстерність – це не тільки техніка, а й уміння зіграти важку партію там, де вона звучить якнайкраще.

Автор: Андрій Микитенко


...И друг мой грузовикMervaVivienne MortБрюссельТОЛ

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Фестиваль “Бандерштат”

Уже в 7-ий раз перед нами відкриває свої двері фестиваль “Бандерштат”, що пройде 3-4 серпня у місті Луцьку. Фестиваль, що єднає українців та сповнює бойовим ...