"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Чур

Чур – гурт, який за десять з лишком років виступив майже на всіх фолк-фестивалях країни і незважаючи на відсутність активної гастрольної діяльності став одним з найкращих у цьому жанрі.

Проект «Чур» з’явився на світ весною 2005 року в місті Херсон після запису свого першого демо-альбому під назвою «Брате Вітре». Його засновником та незмінним лідером є Євген «Чур» Кучеров. До альбому увійшло 8 треків українського фолк-металу. Прослуховуючи альбом, Ви почуєте звучання багатьох народних інструментів (домра, дримба, сопілка), виконання пісень у народному стилі і водночас важкі рифи електрогітари, притаманні для блек- та паган-металу. Партії всіх інструментів та вокалу Євген виконує сам, а з жіночим вокалом допомагає Олена Ваніна.

Влітку 2006 року в херсонській студії «Золоті Верби» Чур записує пісенник «Брате вітре», до якого входять 3 нові треки, і цього ж року пісенник випускається на російському лейблі Oscorei Music. У записі жіночого вокалу допомагають солістка народного фольклорного ансамблю “Славутянка” Вікторія Кумановська та Олена Ваніна.

2007 року гурт вперше з’являється на живому виступі як учасник севастопольського фестивалю «Свароже коло». Цього ж року альбом «Брате вітре» в касетному варіанті видається на бразильському лейблі «Hammer of Damnation».

У 2008 виходить спліт-альбом Чур та російського гурту Опричь «…з Мороку…\Огнецвет». Також гурт виступає в Москві («Coyote Open Air») та Хмельницькому («Metal Point Fest»).
На початку 2009 року польський лейбл «Werewolf Promotion» перевидає спліт-альбом «”…з Мороку…\ОПРИЧЬ “Огнецвет» у касетному варіанті.

У 2009 році відбулося потрійне видання другого студійного альбому Чур’у «Лихо»: як цифрова версія студією Dabloid Blue Room Studio, як лімітований передзамовлений CD з численними бонусами та як звичайний CD видавцем “Casus Belli Zine” (Росія).

У 2012 році гурт бере участь у написанні спліт-альбому з білоруським та російським гуртами «Пяреварацень» та «Опричь», який отримав назву «Триєдинство». До нього увійшли раніше не видані пісні всіх трьох гуртів. Мета альбому – показати історичну єдність слов’янських народів і при цьому підкреслити унікальність кожного з них.

Склад гурту та причетні до нього музиканти:
Євген «Чур» Кучеров – вокал, гітара, дримба, перкусія, клавішні, програмування;

Юрій «Dabloid» Кузькін – звукорежисер;

Вікторія Кумановська – вокал, перкусія;

Юрій «Naglfar» Павлишин – бас, вокал;

Іван Попов – клавішні;

Святослав Силенко – духові та акустичні інструменти, вокал;

Олена Ваніна – вокал;

Вероніка Самандас – вокал;

Сашко «Лірник» Власюк – колісна ліра;


Eisenslav (KRODA) – вокал;

Прихильникам фолк-металу гурт точно сподобається. У його творчості присутні як жваві та енергійні пісні, так і повільні, ліричні балади, а головне, що в них вдало та гармонійно поєднується використання народних інструментів, ударні та електрогітара. Інструментальна частина пісень на найвищому рівні, присутня велика кількість композицій з повільним темпом та заспокійливими партіями акустичної гітари чи домри. Слухаючи їх, впадаєш в своєрідний транс, а перед очима проносяться кадри давніх часів. Також цьому сприяє і тематика пісень, яка розказує нам про язичництво, поклоніння природі та про війни за владу.

Світлини взяті з офіційного сайту гурту.

Автор: Роман Олексин | Крок у ROCK

 

  • Tweet