"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Музика, що лікує душу і тіло

48. Душа

А вірите Ви, що музика здатна лікувати душу?Ні?Тоді ця стаття саме для Вас!

Чудодійна здатність музики була відомо дуже давно. Так, цього “правила” строго дотримувалося у Давньому Єгипті, а в Давньому Китаї готували навіть спеціальні “музичні рецепти”, оскільки, вважалося, що музика лікує органи людини. В Давній Греції, математикою займалися під музику, а коли людина злилася чи втомлювалася їй пропонували певні музичні композиції, від яких їй мало і ставало легше. А власне ця фраза, яка стала назвою статті, походить з епохи Відродження, де її наносили на музичні інструменти. Було б правильно наносити і зараз, щоб музиканти розуміли, що музика не іграшка. Музика – зброя!

Для того, щоб зрозуміти, якими українським гуртами можна лікувати “хвору душу”, я вирішив розпитати друзів і за власними відчуттями та їхніми відповідями вийшов список з 9 гуртів, якими можна лікувати душу.

Найцілющим українським гуртом урочисто оголошую гурт Merva і власне самого професора музикотерапії і завідувача кафедри цілющої музики пана професора Петра Зарудного. Останній альбом гурту це просто оазис музичного задоволення в сумні і сірі буденності. Особливо це стосується пісень “Ліфт до небес”, “ПланИ”, “Із прозорих снів “ і “Полину в небо”. Їх можна прослуховувати годинами і щоразу знаходити в них душевний спокій і естетичне задоволення(ну принаймні мені).

Гурт Фіолет для мене вже кілька років є “забороненим плодом”. Переважно я не слухаю акустичну і ліричну музику, (перевагу надаю ню-металу та альтернативному року), проте хлопці стали одним з перших українських гуртів, яких я почав слухати років 4 назад. А що ж мене підкорило? Звісно, що їх щирість та душевність. Думаю, в Україні я мало кому вірю так, як їм. Щирість лікує, особливо, з таким хорошим вокалом.

Коли вже ми заговорили про гарний голос, то було б помилкою не згадати про гурт Vivienne Mort, який своїми текстами і вокалом покоряє простори України. Насамперед “чіпає” текст, оскільки він переповнений теплом і ніжністю. Якщо Ви хочете вилікувати душу від “невзаємної любові”, то Vivienne Mort це те, що треба. Коли текст Вас “залишає байдужим”, то проникливий голос Даніели точно змусить серце Ваше стати теплішим і чуттєвішим.

O.TORVALD це бальзам для дівочих душ. Ніжні, подекуди депресивні, але часто і оптимістичні хлопці не залишають байдужими душі, і чим лікуватися, як не піснями цих бешкетників? А коли не вірите, то запитайте в дівчаток і ті Вам скажуть, що O.Torvald це те, що їх заспокоює і тішить. А до думки дівчат треба прислуховуватися. Все таки 8 березня минуло не так давно.

Гурт Антитіла не зовсім лікують. Вони швидше наповнюють душу теплом і сенсом. Кожна пісня це ціла історія, яка змушує задумуватися. А душі, як і тілу потрібна їжа. Ось пісні гурту можна назвати хорошим делікатесом, який варто споживати і який явно не зашкодить. Також, звичайно, вони дають нам позитивний настрій. Це можна відчути на концертах чи просто вдома. Звісно, ми з Вами знаємо де краще.

І красиво, все у нас красиво.
Подивись направо, подивись наліво –
Чарівні дівчата і парубки хоробрі.
Все буде добре, все в нас буде добре.

Приємним сюрпризом став новий альбом гурту Був’є – “12 пісень, якими Був’є сповіщає про своє існування” який вразив душевністю і, характерною для музики Сашка Положинського, мудрістю і легкістю сприйняття. Якщо у Вашому житті настав тяжкий період, то прослуховування цього альбому допоможе розібратися у собі, власних бажаннях і прагненнях. Особливо хотілося би відокремити пісні “Голова”, “Нове покоління” і “Викреслений із списку”, які допоможуть зрозуміти те, що кожний з нас є особистістю і здатний жити так, як бажає. Інколи, в це чомусь важко повірити.

Гурт Санмай це відкриття цього року. Приємні мотиви пісні “Снігопади” відправили мене в безтурботне дитинство, де хочеться забути про все і просто тішитися життям. А ось для людей, які бояться думок про можливу смерть, їх душу полікує пісня “День настане знов”, де вже у “фірмовому” приємному стилі розповідається про життя. Та і якщо брати в загальному, то музика гурту звучить, як щось рідне, яке ти колись забув. Дивний і незвичайний вплив на людину, але це робить музику впізнаваною і популярною(в хорошому значенні цього слова).

Хлопці з гурту Біла Вежа, це як O.Torvald: деякі пісні можуть, як і пронизити душу тисячами кинджалів, так і її зцілити, неначе в описах зі сторінок Біблії. Проте голос вокаліста Максима Іващенка має проникливішу здатність, неначе вода, яка з часом пробиває найміцніші породи. Гурт звучить досить мужньо, а не “сопливо” як це дуже часто буває.

І, звичайно ж, АННА. Музика цього гурту має здатність лікувати душу, тіло, зцілювати і доводити до екстазу без використання заборонених препаратів чи речовин. АННА лікує депресію, безсоння, апатію і сум. Можливо, за декілька років, лікарі замість антибіотиків “прописуватимуть” Новосьолова і компанію. Впевнений, що це ефективніше. Лікуйтеся АННою й іншими гуртами. І душа з тілом завжди хай у Вас буде здорові.

Автор:Роман Мельник

  • Tweet