"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Інтерв’ю з гуртом SKYSTATION

QlXJJqJqBT8

SKYSTATION – це суміш гаражного року та рок-н-ролу. Кожна їх пісня насичена драйвовим саундом та атмосферною лірикою. Ця запорізька четвірка за чотири роки свого існування, не зраджуючи традиціям гранжу, встигла випустити декілька синглів, ЕР та відіграти більше 80 концертів, як в Україні, так і за її межами. Сьогодні ж хлопці зайняті записом нового альбому. Саме про це й зайшла мова в дружній бесіді з вокалістом Валерієм Калайтаном та гітаристом Віталієм Очеретом.

Крок-у-Рок: Привіт хлопці! Відійдемо від традиційних питань про назву, учасників і становлення гурту, все це ваші фанати зможуть знайти на ваших ресурсах. Вже добігає кінця другий місяць 2016 року, тому саме час підбити підсумки. Що на вашу думку відбулося важливого в житті гурту за 2015 рік?
Віталій: В 2015-му змінилось все. Ми стали тими, ким є зараз. Ми багато виступали, побували в багатьох містах та на фестивалях. Ми почали записувати альбом. Зрештою, ми подорослішали.
Валерій: Сказати, що 2015-й був насичений – не сказати нічого. Ми відіграли на надзвичайно крутих фестах, поділились власною енергетикою з сотнями людей, зіграли навіть українських пісень
у Німеччині. Це все пішло нам всім на користь та надало сил і впевненості для запису дебютного повноформатного альбому.
Крок-у-Рок: Щодо ваших гастролей у Європі влітку 2015. У яких саме країнах та містах ви виступали? Чим запам’ятався тур?
Валерій: Окрім кількаденного марафону автострадами Польщі та Німеччини, тур запам’ятався звичайно самим часом перебування у дійсно європейському місті Магдебург. Це був ковток чогось нового, чого не передати словами. Складно про це говорити, адже подібне хочеться відчувати знову й знову.
Віталій: У місті Магдебург, окрім виступу на «Upgrade Festival 2015», ми ще зіграли два концерти в «JAKELWOOD bar» та «Espresso Kartell». Це було реально круто. Ми вперше побували в Європі і відразу відчули різницю в культурі, як мистецькій, так і побутовій. А ще, звичайно, сподобались дороги, пиво та сосиски.
Крок-у-Рок: Чи відрізняються слухачі у нас на Батьківщині та у Європі?
Віталій: Майже нічим. Мова музики однакова у всьому світі. Навіть коли ми грали декілька україномовних пісень в залах була атмосфера повного розуміння. Це дуже круто, так має бути і це є. А так, слухачі привітні. Ми раді, що їм сподобалась наша музика, бо після концертів німці підходили до нас й казали: «Круто, хлопці. Молодці! А ви звідки?». А ми гордо відповідали: « З України ». А вони: «О, клас. Знаємо. Приїжджайте до нас ще з концертами!».
Валерій: А як на мене український слухач дійсно більш рідний. Німці нам казали, що для них це в диковинку слухати та дивитись виступ музикантів, котрий триває більш ніж 40 хвилин. Ми відіграли більше години. Вони були в захваті. Тим паче, що все було на добровільних засадах.
Крок-у-Рок: Тепер ближче до сьогодення. Нещодавно ви виклали в мережу сингл під назвою «Купідон». Усі знають, що рок музиканти у своїх піснях відображають свої почуття та переживання. Що вас надихнуло на створення цієї пісні?
Валерій: Особисто мене може надихнути що завгодно. Чи то якийсь момент у житті, чи то переглянутий футбольний матч «Борусії Дортмунд», за яку я вболіваю. Все створюють емоції. Так було і цього разу. Я сидів на роботі, чекав завдання, переглядаючи стрічку новин, і побачив, як українських військових знову обстріляв агресор. Я працюю журналістом і майже кожен день стикаюсь з новинами з фронту. І якось побачив новину про те, що хлопець і дівчина, по-моєму навіть перебуваючи на фронті, одружились. Мене надихнула ця історія і я вирішив написати про неї вірш. Так і з’явились перші строчки пісні: «Мов на полі бою, порушивши власний кордон, я зустрівся з тобою і мене розстріляв Купідон». А далі, як то кажуть, «понеслось».
Крок-у-Рок: Більшість ваших пісень англомовні, а останні сингли на українській мові, чим це обумовлено? Ви хочете бути в тренді?
Віталій: Мене страшенно бісить слово тренд. Не розумію, як взагалі можна слідувати якійсь тимчасовій моді. Якби було так, то довилось б грати, щось на кшталт Дорна чи інше. Ми намагаємось відійти від трендів, ми просто робимо те, що ми робимо. Робимо свою музику, яка, наче, подобається людям. Нам є що сказати. Раніше в нас було багато англомовних пісень, але ми вирішили розширити україномовний репертуар, щоб слухачам було легше сприймати наші переживання та емоції.
Валерій: Особисто мені подобається створювати якісь двозначні тексти, особливо українською. Ти ніби бачиш спочатку першу сторону історії, а потім – зовсім іншу, і провівши паралель або аналогію розкриваєш ту, яку захочеш. Так було з піснею «Незламні». Мені, як автору тексту, було приємно побачити в соціальних мережах нашу пісню, яка підкріплена не просто якимись «ванільними» світлинами, а фотоілюстраціями наших військових. Думаю, ось, люди зрозуміли не лише поверхневий сенс пісні, а і її глибинний, може навіть прихований зміст.
Крок-у-Рок: Як мені стало відомо, наприкінці березня світ побачить ваш перший повноформатний альбом. Ви можете підтвердити чи спростувати цю інформацію? Можливо, ексклюзивно для читачів нашого журналу ви відкриєте інформацію, щодо назви альбому та змісту? Яким буде загальний жанр вашого альбому?
Віталій: Так реліз плануємо на кінець березня – початок квітня. До альбому ввійде приблизно 11 пісень. Стосовно жанру, ми давно відійшли від просто гранжу, додавши в нашу музику елементи інді, блюзу, стоунеру, психоделічності та гаражного року. Загальний жанр – буде рок-н-ролл! Пісні будуть качати, будуть танцювальними, будуть легко запам’ятовуватись. Це головне.
Валерій: Сподіваємось, що уже в квітні всі бажаючі та ті, хто полюбляє нашу творчість зможуть прослухати перший наш альбом та наші нові пісні. Ми зробили все, що в наших силах та все, що від нас вимагалось – тепер вирішувати саме слухачам чи дотримали ми свого слова, пообіцявши, що альбом буде дійсно «вогняним».
Крок-у-Рок: Наразі багато гуртів випускають концептуальні альбоми, тобто об’єднані спільною ідеєю, чи то композицією, чи текстами. Ваш альбом буде саме таким?
Валерій: Мені здається такі альбоми – це кльово, однак це більш схоже на створення аудіо-книги. У нашому альбомі є і лірика, і філософія, і ненависть. Так само є як мелодійні пісні, так і більш рок-н-рольні. Я не думаю, що альбом буде концептуальним.
Віталій: В першому альбомі ми просто хочемо поділитись зі слухачами своїми емоціями, своїм світобаченням, своїм коханням.
Крок-у-Рок: Пісні в альбомі будуть тільки на українській мові чи він буде мультимовним? З чим це повязано?
Валерій: Особисто я не палкий прихильник англомовних пісень. Мене викриває акцент, та й текст вчити набагато складніше. Тим паче, якщо поставити себе на місце слухача, котрий не знає приміром англійської, і виникає питання: «Боже, про що цей чувак співає?» Однак будуть у альбомі і англомовні пісні, але не багато. І текст їхній та й сам вокал відходять на другий план. Ці пісні беруть енергетикою та музикою.
Крок-у-Рок: Я знаю, що ви дотримуєтесь певних принципів щодо звучання та жанрової стилістики. Можливо були якісь експерименти зі звучанням чи може використовувалися якісь незвичні для вашого стилю музичні інструменти?
Валерій: Ну, відкривати всі карти не стану. Щоб дізнатись про це потрібно послухати альбом. Скажу одне − пісні будуть цікавими, і зможуть зачепити кожного.
Крок-у-Рок: Окрім презентації альбому у мережі чи плануєте ви концерти в підтримку платівки?
Віталій: Так, це все планується. Скоро почнемо займатись зйомками кліпу. Після релізу альбому зробимо великий концерт-презентацію у Запоріжжі, наприкінці березня. Потім − тур містами України.
Крок-у-Рок: Зараз дуже важко задовольнити смаки публіки, тому доводиться вигадувати, щось нове та незвичне. На які сюрпризи слід очікувати фанатам, які прийдуть на ваші концерти? Чи плануєте ви якусь шоу-програму?
Валерій: Початок кожного музичного року можна порівняти з серіалом. Відомо, що найбільш запам’ятовуються перші сезони. Однак, аби не втратити «родзинку», сценаристам доводиться вигадувати щось нове. Для нашого остаточного складу це лише другий сезон, для гурта взагалі – уже четвертий. Головна задача такою і залишається – ми повинні давати якомога більше енергетики глядачам і слухачам. Якщо це вийде – то ніякого шоу і не потрібно.
Віталій: Шоу-програма звісно буде. Зараз генеруємо багато масштабних ідей і думаємо над їх втіленням. Але щоб побачити та почути це, точно треба буде прийти на наші концерти! Адже кожен наш наступний концерт не схожий на попередній, він неповторний.
Крок-у-Рок: Не за горами вже насичений великими Open Air-ми сезон. Які маєте плани на фестивальне літо та літо загалом?
Віталій: Зараз займаємось цим питанням. Дуже добре, що в нашій країні фестивальна культура набирає оберти. Але й конкуренція виросла. На даний момент домовляємось про виступи на деяких фестивалях, про це стане відомо згодом. В ідеалі, хотілося б відіграти на всіх фестивалях, що тільки існують!
Валерій: Особисто мені дуже хотілось би ще раз відіграти на українському Вудстоку. Це було щось. Я запам’ятав кожну мить того виступу. І пережити це ще раз, це мрія мабуть не лише моя. Ну і, звичайно, з нетерпінням чекаємо ще одного подарунку долі, у вигляді ще одного запрошення на німецький Open Air. Поживемо – побачимо.
Крок-у-Рок: І наостанок декілька побажань читачам Крок-у-рок.
Валерій: Всім читачам Крок-у-рок миру, спокою і родинного тепла. Лише доброї та якісної музики у ваших плеєрах чи телефонах. Любіть українське!
Віталій: Будьте собою, робіть те, що Вам подобається, слухайте гарну музику та любіть всім серцем!

Кір Болтков | Крок-у-Рок

  • Tweet