"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

iiNK9_sv8gs

Макс Товстий з гурту “The Crawls”. Подих 70-х в молодій українській душі

Закінчився концерт “The Crawls” в Житомирі, триває тур Україною, а питань до вокаліста Макса Товстого в нашого журналу зібралось ще з минулого року. Тому пильне око журналістів КУR слідкує за розвитком вітчизняного англомовного гурту. Нарешті прийшов час для отримання інформації з уст самого музиканта, якою ми з Вами, шановні рокери, ділимось нижче.

Макс Товстий

 

Журнал “Крок у ROCK”: Як тобі Житомир? Сподобалось місто? Люди привітні, не ображали?
Макс: Був в Житомирі кілька разів, місто – як місто. Звісно, після Києва, Львова, Кам’янця-Подільського немає що сказати, навіть місцеві жителі скаржаться, що нічим зайнятися і нікуди піти, нагадало Троєщину в Києві. Люди хороші, чому вони повинні ображати? Ми ж не в Донецьк якийсь їхали, хороші люди як і в усій Україні, з деякими ми подружилися після першого концерту в Житомирі, когось знав і раніше, хтось прийшов на концерт вперше, як завжди, підтримують музикантів добре.

Журнал “Крок у ROCK”: Що розкажеш про наше місто своїм онукам?
Макс: Мабуть, нічого.

Журнал “Крок у ROCK”: Є такий дядько, Джек Вайт… Ти взяв щось з його творчості? Ти на нього схожий ззовні, і твій гурт схожий на…
Макс: Взяв хіба що те, що треба грати з душею. Мої кумири – Хендрікс, Пейдж, Клептон, Елвін Лі та ще десятки музикантів 50-70-х, особливо джазмени такі, як Брубек і Колтрейн. Не думаю що схожий на Вайта, так зазвичай кажуть люди, які далі нього в музиці не пішли, тому і рівняють. Мені ще казали що я схожий на молодого Оззі, а ще більше на Ніла Янга, от мені здається, що таке порівняння більше доцільне, а взагалі шкода, що люди хочуть «рівняти», таке враження, що вони не слухали мої пісні, а лише дивилися картинки. Але в будь-якому випадку, Вайта я дуже поважаю і хотів би почути вживу. На сьогоднішній день дуже мало музикантів такого рівня як він, як музиканта, так і як аранжувальника, як автора текстів, продюсера і т.д.

Журнал “Крок у ROCK”: Ти не такий старий, аби тебе питати такі речі, але: яка найбільша помилка твого життя?
Макс: Почав пізно грати на гітарі, не купував долари поки ті були по 5, до 14 років грав в футбол, а не баскетбол.

Макс Товстий: “…на наших концертах люди щасливі…”

 

Журнал “Крок у ROCK”: Думаю, ти не жалкуєш, що народився тут, в Україні. Твій гурт багато подорожував, нікуди не тягне переїхати на постійне місце проживання?
Макс: Звісно тягне, я б мрів жити в Парижі, був там рік тому, дуже гарне місто, натхнення так і пре коли там, а в нас, на жаль, останнім часом лише депресія. Україну я люблю, хотів би, в своїх мріях, мати квартиру в Камянці, ну і в Парижі чи Лондоні і бути то там, то там.

Журнал “Крок у ROCK”: Слухай, з якими гуртами ти хотів би відправитись в тур по Україні? Чи тобі подобається самому-по-собі, як зараз проходить ваш тур?
Макс: Зараз я в турі з групою “The Crawls”, сам по собі ніколи не їздив, я ж не Саша Буль (сміється). Інші мої групи чекають турів по Європі, не бачу сенсу грати таку музику на рідній землі, на жаль, тут народ більше любить ДзіДзьо і щось подібне, а ми граємо англомовний рок.

Журнал “Крок у ROCK”: Бензин дорожчає, люди стають злішими… Що ти бачиш після своїх концертів, вони, ці люди, змінюються?
Макс: На наших концертах люди щасливі, особливо за межами Києва. В останньому турі, в усіх містах (Житомир – не виняток) ми на біс виходили двічі, продали всі диски, вініли, ще на перших концертах, багато давали автографів і фотографувалися, ми дуже любимо тих людей, які ходять до нас на концерти, заради них ми граємо і пишемо пісні. А те, що бензин дорогий і гривня падає – це і мене сильно злить. Багато міст, не те, що не підіймає нам гонорар, а навпаки, занижує, тому від деяких міст ми відмовилися. Шкода тих, хто хотів прийти на нас. Зараз в ідеалі робити ціну на концерт по 60-80 гривень, але комусь і 40 багато, сподіваюся, що все налагодиться.

Гурт “The Crawls”

 

Журнал “Крок у ROCK”: Опиши свого слухача. Хто він? Про що думає, коли лягає спати? Чим живе?
Макс: Цього я сказати не можу, скажу лише, що це, здебільшого, люди, які виросли на такій музиці яку я слухаю і граю. Нам достатньо зіграти дві ноти «In My Time Of Dying», і половина людей в залі подумає: «Ухти, це ж Зеппелін!». Вони – меломани і це приємно. А про що думають, коли лягають спати я , чесне слово, не знаю. Надіюсь, думають «класний був концерт The Crawls».

Журнал “Крок у ROCK”: Як думаєш, що нас чекає років так через десять? Розкажи про себе, майбутнього Макса.
Макс: Поки що Макс і його проекти йдуть лише вперед. Кілька років тому я не міг мріяти про тури, вініли, радіо, якусь локальну популярність чи запрошення на концерти за кордоном. Зараз це все є і дуже реально, тому вірю, що колись, якщо не The Crawls, то інша моя група досягне популярності та успіху. Через десять, я думаю, що в мене вже буде дитина, а ще планую багато чого зробити в плані музики, але, як кажуть, що будувати плани – це смішити бога. В бога я не вірю, але прислів’я правдиве.

Журнал “Крок у ROCK”: Що для тебе означає слово «Щастя»?
Макс: В першу чергу – це моя жінка, а ще – щоб в нас все було добре. Зараз ситуація складна в країні, але терпимо. Хочеться, щоб війна закінчилась.

Журнал “Крок у ROCK”: Як думаєш, ким ти був в минулому житті?
Макс: Я не знаю, не вірю в такі речі.

Журнал “Крок у ROCK”: На останок, як завжди, прошу дати наснаги читачам журналу. Тож, пару слів наснаги від самого Макса Товстого з гурту «The Crawls»:
Макс: Вірте в краще і так все і буде, якщо налаштовувати себе на позитив – він прийде, зараз всім тяжко, грошей немає ні в кого, росія нападає, роботи немає, бензин росте, але ми це переживемо, головне –  в це вірити і не сидіти, склавши руки. Все буде добре!

Відео з Максом дивимось тут:

Автор: Андрій Микитенко

  • Tweet

the Crawls Макс Товстий