"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Абсолютна чистота сходу сонця

9

Натхненні, вражаючі й просто неперевершені – так характеризують фанати київський гурт Sunrise. Їх часто порівнюють з фінами із Sonata Arctica, але вони – самобутні та, що найголовніше, наші. У неділю, 10 квітня, в столичному клубі “Atlas” відбувся концерт гурту та презентація нового альбому “Absolute Clarity”.

Команда зібралася 13 років тому з ініціативи вокаліста (тоді ще ударника) Костянтина Науменка та колишнього гітариста Віталія Петриченка. Хлопці відразу обрали своїм напрямком павер-метал і не зраджують йому до цих пір. За час свого існування гурт випустив шість альбомів, з яких три EP й стільки ж повноформатних, останній з яких був представлений на розсуд тим, хто зібрався в Atlas’i.

Відкрив захід молодий гурт Mirratal. Нема жодних заперечень, що розігрів організаторами був вибраний гідний. Хлопці, схоже, отримували ледь чи не більше задоволення від музики, ніж глядачі. Але останніх теж можна зрозуміти: всі втомлені після робочого тижня, тому для того, щоб хоч трохи налаштуватися на потрібну хвилю, потрібен час. Вокаліст гурту Ігор Рошенець з усіх сил намагався розворушити глядачів своїм позитивом і, варто віддати йому належне, це таки сталося. Хлопці також з гідністю виходили з незручних становищ, як-от проблем з гітарою, заповнюючи технічні паузи акустичними каверами на Sonata Arctica (“Shy”) та Nightwish (“Taikatalvi”). Під кінець свого виступу Mirratal виконали дві сильні пісні з майбутнього альбому – “Sounds” i “Run”, тому новоспечені шанувальники гурту (як я, наприклад) з нетерпінням чекають виходу платівки. Команда виклалася на повну, і тепер нам залишається лише сподіватися на нові зустрічі з ними.

Несподіванкою вечора став ведучий Павло Харламов, який під час технічної перерви трохи розповів історію гурту Sunrise та влаштував невеличкий розіграш призів. Отак плавно ми перейшли до тих, заради кого й зібралися в клубі…

Коли на сцену вийшла вся команда, сумніви щезли – вони зібралися порвати Atlas на шмаття. Глядачів було вже не зупинити: вони стрибали, танцювали, відривалися, одним словом – шаленіли. Приємним сюрпризом від фанів для гурту став прапор України з написаним на ньому гаслом: “Україна пишається Sunrise”. Здавалося, в залі не знайшлось би жодної людини, яка думала б інакше. Загалом гурт відіграв увесь новий альбом, додавши в кінці декілька старих пісень.

Оскільки гітарист команди в той вечір не зміг виступити, Костянтин Науменко представив його заміну – Юрія Хижняка, а заодно й всіх інших учасників Sunrise. Також він повідомив, що на заході ведеться запис концертного DVD, тому все, що я пропустила і не повідомила тут, ви зможете побачити саме в такому форматі:-) Також мені вдалося поспілкуватися з басистом Sunrise Русланом Вакулюком, який відповів на декілька моїх запитань:

Розкажіть, будь ласка, як команда писала альбом (процес, тривалість і т.п.)

Матеріал на альбом, а точніше, більша його частина була готова ще декілька років тому. Але ми зіштовхнулися з такими моментами як якісний запис і різне баченням музикантами самого матеріалу. Тому ми створили свою власну студію SUNRISE Studio http://vk.com/sunrisehomestudio, де власноруч спродюсували свої сингли 2010-2011 років, які отримали успіх у ротації на Роксі і, власне, наш третій лонгплей “Absolute Clarity” 2016 року. Також ми приділили важливу увагу формуванню професійного складу колективу, тому наразі SUNRISE має найсильніший склад учасників. У результаті було написано багато хорошого матеріалу та доповнено до старих ідей. Звісно, геополітичні події значно посунули роботу над випуском і взагалі ускладнили концертну діяльність. Але ми зібрались із силами і видали, на наш погляд, гарний результат).

Які враження від концерту? Чи відрізняється публіка в Києві від фанів з інших міст, а якщо так, то чим?

Вражень, насправді маса, море і цілий океан)) Відчувався неабиякий фідбек і енергообмін з публікою, їхня щира підтримка і спільний драйв. Для нас було справжнім щастям отримати таку реакцію від слухачів, адже скільки роботи було зроблено. Ми реально хвилювалися, чи сподобаються людям наші нові пісні, адже в програму концерту був включений весь новий альбом і лише декілька наших минулорічних хітів.

Якщо сказати, що прийом був теплим – це нічого не сказати… Він був драйвовим і шаленим) Відчувався кожен погляд, кожне гаряче серце в залі і хвилі любові. Щодо публіки, то в кожному місті вона різна. Можна з впевненістю сказати, що завжди в залі є наші віддані фани і слухачі, які задають емоційний заряд для всього залу… Також є ті, хто вперше нас чує, тому вони розкачуються на пісні 2-й чи 3-й)… Всі добрі і гарні люди усюди однакові, а у нас добрі і гарні фани, тому на інших концертних майданчиках відчуваємо себе наче вдома)

Ви з гуртом виступали на одній сцені з багатьма легендами металу: Арія, Sabaton, Helloween, HammerFall… Перед яким з таких фестивалів нервували (чи навпаки, були захоплені цією можливістю) найбільше?

Насправді кожен виступ хвилюючий, бо ти показуєш свою роботу і прагнеш створити свято для слухачів… Ти відповідальний за їхнє маленьке щастя в цьому залі. Тому не важливо, з ким ти ділиш сцену, то більше стосується питань амбіційності. Важливо вловити почуття свята в серцях слухачів і відсвяткувати це разом з ними.

Автор: Дарія Мастейн
Фото: Сергій Ярошевський, Олександр Сидоренко

  • Tweet