Образ сонця у рок-музиці

0

В будь-якій культурі сонце асоціюється з чимось світлим, теплим, хорошим. Погодьтеся, що коли сонячно – то і настрій кращий, ніж коли на небі похмуро. В цьому й полягає його магія – піднімати настрій.

В мистецтві часто зустрічається образ сонця. Він надихає багатьох літераторів, художників, ремісників і музикантів. Звісно, що  сьогодні розглянемо творчість останніх.

Отже, розглянемо поближче саме українські гурти, в яких використовується цей чудовий світлий образ. Перший гурт, який з’являється у пам’яті  – це «Тінь Сонця». У творчості  цього колективу присутні багато згадок про денне світило, це й  не дивно, адже назва гурту говорить сама за себе.  Образ сонця з’являється у таких піснях, як: «Сонцечоловік» і  «Сонця літ».  Гарний вокал,мудрі  слова, незвичайний музичний супровід, – це те, що варто слухати. 

Наступним  гуртом у нашому списку буде  «Ріплей»  з композиціями «Сонце» і «Вибух сонця».  Надихаючий текст, що підвищує настрій, ніжний жіночий вокал, слова, які лишаються в пам’яті надовго і милозвучний мотив.

Чи знаєте ви такі пісні, як «Сонце сідає» й  «Позич мені сонце» гурту «Океан Ельзи»? Ні? Тоді обов’язково послухайте.  Перша композиція підійде для самотньої вечірньої прогулянки, або коли трішки хочеться посумувати. Друга ж навпаки заряджає драйвом і надихає до активних дій. Пісня виконана саме у тому неповторному стилі, за який так люблять цей гурт тисячі їхніх фанів.

 

Ну, і наостанок згадаємо чудову пісню, хоч і не українського гурту , але яка була присвячена українським воякам – «Вечірнє сонце». А текст пісні є словами також української неймовірної  поетеси – Ліни Костенко. Цю пісню круто співати наприкінці дня біля вогнища з найкращими друзями.  Здається, що текст досить простий, але у цих словах захований великий сенс. Ця композиція варта вашої уваги.

Образ сонця дуже вживаний в музичній індустрії, і вищезгадані пісні – лише мала частина того, що можна послухати.  Ще багато гуртів і композицій заслуговують вашої уваги, і хто шукає, той обов’язково знайде. Бажаю приємного прослуховування і нехай ваше життя буде сонячним.

Аня Козлюк


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Сучасна література для сучасних рокерів

Вихідні, канікули… Чому б не просто відпочити, але й зайнятись самовдосконаленням? А саме – полежати на дивані за перечитуванням нової книжки. Отже, сьогодні ми поговоримо ...