"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

KCW4q1U3NoQ

Гліб Проців: ударник, що грає навіть при пожежі!

Можливо, хтось не помічає його партій в піснях, але вони звучать так, як і мають звучати в справжнього професійного ударника – непомітно, просто та майстерно. Цей музикант тонко відчуває, що має чути слухач в його композиціях, адже він і сам любить якісну та різноманітну музику. В нього є, чому навчитись, бо грати пліч-о-пліч з десятками музикантів, серед яких –  Олександр Пономарьов, гурти Vivienne Mort, Мегамасс та ін. може дійсно досвідчений професіонал. До нас в гості завітав Гліб Проців!

KCW4q1U3NoQ

Гліб Проців

“Крок у ROCK”: Розкажи декілька слів про своє життя (звідки ти родом, де і як вчився, щось з сімейного тощо).
Гліб: Я народився на Донбасі, в 16 років переїхав з гуртом в Київ і тут виріс. Закінчив музичну школу з класу гітари, оскільки класу барабанів в нашому місті не існувало. Пізніше навчався у «ШДЕМ» (Школі Джазових та Естрадних Мистецтв) в Києві, клас ударних і духових інструментів. Я б не сказав, що школа мене особливо розвивала, хіба що ноти можу читати. Але з хорошими людьми, які мотивували мене вчитися, я познайомився саме там.

“Крок у ROCK”: Коли ти зрозумів, що маєш поєднати своє життя з музикою? Що тебе надихнуло?
Гліб: У нас вдома була священна біографічна книга «Pink Floyd», привезена зі США. Думаю, я слухав їх музику від самого народження. У нас в сім’ї навіть є легенда: тато хотів поїхати на концерт і вже мав квиток, але не зміг, бо якраз народився я. Два роки тому я виправився – був на концерті Pink Floyd у Варшаві. Вони відкрили для мене світ музики. А грати на уявній гітарі я почав років у 10 під Joe Cocker і далі понеслася. Перша пісня, яку навчився грати на гітарі – Money (Pink Floyd).

“Крок у ROCK”: Чим ти ще полюбляєш займатися, крім музики?
Гліб: Я від природи організатор – люблю щось організовувати. У третьому класі в мене вже була своя точка продажу. Продавали бузок і дзеркала заднього вигляду для КРАЗу.
У 2014 ми відкрили свою студію з Vivienne Mort, мені подобається ця справа. До речі, альбом «Filin» ми зводили вже на ній.
Зараз розробляємо цікавий музично-освітницький проект з моїм другом Юрою, барабанщиком Івана Дорна.

4PAt8yU3hkU

…у складі “Vivienne Mort”

“Крок у ROCK”: П’ятірка улюблених ударників?
Гліб: Benny Greb, Steve Gadd, Travis Barker, Nick Mason, Макс Малишев.

“Крок у ROCK”: П’ять улюблених гуртів, які вплинули на твою гру?
Гліб: Mr.Bungle, Korn, Pink Floyd, The Police, на даний момент впливають Hiatus Kaiyote.

“Крок у ROCK”: Підхід до написання ударних партій – скільки часу йде, чи довго налаштовуєшся, чи просто імпровізуєш (опис створення).
Гліб: Так, тут для мене все серйозно. Я не вигадую партії, доки не почую вокал і не зрозумію драматургію пісні. Бувають, звичайно, ситуації, коли вокал пишуть вже на готовий мінус… В такому випадку намагаюся грати максимально просто. Для мене це дуже важливо, в цьому вся суть музики – ми спілкуємося разом, а не говоримо одночасно кожен про своє. Іноді в імпровізації трапляються цікаві фрази, але стабільні в цьому тільки джазові музиканти. Якщо записати рок jam session, то слухати його у 90% випадках буде неможливо. Я довго думаю над своїми фразами, постійно переграю їх в голові і часто змінюю.
Про барабанні партії Vivienne Mort можна сказати – «та що там грати?! Все просто!», та насправді, в нас є певне завдання і я вклав достатньо часу в те, щоб не заважати вокалу і при цьому підтримувати пульс. Особисто для мене це вагоміше, ніж скласти ряд з порожніх механічних брейків.

“Крок у ROCK”: Чи є в тебе свої закони, правила, яких ти дотримуєшся, по яким живеш?
Гліб: Відповім цитатою від Клінта Іствуда: «Я просто хочу,  щоб всі відстали від всіх». Поважаю особисту свободу людини і стараюся жити згідно закону «виграв – виграв». Якщо ми щось робимо разом, то добре має бути всім, а не лише мені☺.

10572193_10153164553209643_8251731187921617135

…разом з гуртом “Крихітка”

“Крок у ROCK”: Декілька порад хлопцям, які ще вчора взяли до рук палки і хочуть навчитись грати на перкусії та ударних.
Гліб: Раджу слухати лише компетентних людей і лише тих, чиє життя вас надихає.

“Крок у ROCK”: Можеш пригадати всі гурти, з якими ти грав і до складу яких входив?
Гліб: Дуже багато було. З кимось грав один концерт, з кимось цілий рік… Все точно не пригадаю… З рокових – Mushmellow, Мегамасс, Seventh Evidence.
З поп-музики – Р. Полонський, Е. Романюта, В. Лазарович, ДіоФільми, НеДіля, О. Пономарьов  та багато інших.
Зараз граю в гуртах «Vivienne Mort»«Крихітка» та в новому проекті разом з KNOB’ом («ТОЛ») та Сашою Дічьом («Мегамасс»).

“Крок у ROCK”: Як стати успішною людиною? Чи вважаєш ти себе успішним?
Гліб: Якщо хтось хоче бути на мене в чомусь схожим, то можна вважати мене успішним. Чи відчуваю я сам себе успішним, сказати точно не можу. Всі дитячі мрії я в житті здійснив, окрім народження сина та будиночку в лісі. Як закінчу з цим – повідомлю☺.

“Крок у ROCK”: Чи пам’ятаєш ти свій перший виступ на публіці?
Гліб: Не пам’ятаю вже ☺. Чесно. Але думаю, що це було десь у ПТУ (?). Я там не вчився, мені ще рано було, але мене взяли в музичний «кружок» «8-ма нота». Там я вперше побачив справжні барабани та гітарну «примочку».

“Крок у ROCK”: Розкажи смішний/кумедний момент, що стався на одній з твоїх репетицій.
Гліб: Одного разу ми з «Мегамасс» репетирували на палаючій репетиційній базі.

“Крок у ROCK”: Як налагодити стосунки в гурті? Чи важко тобі влитись в новий музичний колектив?
Гліб: Для мене це дуже легко. Я люблю людей. Одну річ назву з практики: потрібно завжди оговорювати всі умови і цілі, одразу після першої репетиції, писати план, і бажано з цим не затягувати.

rir_nMwAgAg

…за улюбленим інструментом

“Крок у ROCK”: Як ти потрапив до складу “Vivienne Mort”?
Гліб: Випадково побачив перший виступ гурту на youtube. Знайшов Дану в Інтернеті, і другий концерт вже з моєю участю був.

“Крок у ROCK”: З ким би ти хотів поджемити з відомих музикантів?
Гліб: Mike Patton.

“Крок у ROCK”: Як жити в нестабільних умовах творчим людям? Чи важко заробляти зараз їм на життя?
Гліб: Я думаю, що для творчих людей жити в нестабільних умовах – дуже навіть продуктивно та звично. А стабільних творчих я не знаю. Заробляти не складно, як і в будь-якій справі. Дивлячись, які цілі та вимоги.

“Крок у ROCK”: Основні проблеми вітчизняної культури (чи для тебе вона існує)?
Гліб: Написано достатньо багато красивих пісень, це факт. Але з культурою поки що не склалося. Мені хотілося б, щоб в музикантів було більше поваги один до одного. Ми боїмося успіху своїх колег, ні з ким не ділимося своїм досвідом і багато критикуємо. В цьому плані мені подобається гурт Hardkiss: ведуть свій відео-блог про музичне життя та діляться досвідом. Надія є.

“Крок у ROCK”: Слова наснаги та побажання для читачів «Крок у рок».
Гліб: Друзі, давайте жити дружньо!

 

 Відео з Глібом Процівим можете переглянути тут:

 

Автор: Андрій Микитенко

 

 

  • Tweet