"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

xf3ozn2uE9w

KNOB із ТОЛ. Про українського митця сьогодні! Інтерв’ю.

Нагадаю вам трішки про хімію.

Кожна хімічна речовина має свою структуру. Зміна будь-якої форми, кількості атомів у молекулі тягне за собою зміну всієї речовини, а отже, і її властивості.

Тобто, якщо в тринітротолуолі замінити бодай якусь частинку, то вже не тринітротолуол. Не Тол.

А якби KNOB (Сергій Любінський) не був учасником гурту «ТОЛ», то це був би не ТОЛ. Саме через його душу і руки проходила творчість вітчизняного гурту, з вибухового початку і до кінця останніх нот синглу «ВОР». Б’юсь об заклад, кожному true-металісту буде цікаво дізнатись, чим дихає і що творить Митець сьогодні.

xf3ozn2uE9wASMVOJD6K7Q

“Крок у ROCK”: Минуло не так багато часу після завершення діяльності групи «ТОЛ», але вже можна запитати у кожного з учасників групи, наскільки змінилось їхнє життя після розпаду. Як вона змінилась особисто для тебе, в яку сторону?

KNOB: Зміни не надто значні, оскільки в останні роки існування «ТОЛа» ми не вели активну концертну діяльність, бо писали новий матеріал. Концертів нема, але матеріал з хлопцями пишемо і сьогодні, для нового проекту.

“Крок у ROCK”: Чим ти сьогодні займаєшся, на що інвестуєш свій час?

KNOB: Більшу частину часу я присвячую своїй студії «Revet Sound». За останні три роки не пригадаю такого, коли приходиш на студію і розумієш, що тобі нема чим зайнятися. Кількість гуртів і проектів зростає, це збільшує наш досвід,розвиває студію. На мій погляд, це гарна інвестиція часу.

“Крок у ROCK”: Що записав за останній і рік і чим займаєшся на даний момент?

KNOB: Найвдалішими, з точки зору поєднання звуку і матеріалу, я б назвав long-play гуртів «Злам» – «Бачив, як вдихають горе» та «Stoned Jesus» – «The Harvest», а також дві частини ЕР «Один» гурту «Мегамасс». Також озвучили фільм Олександра Шапіро «Апарт». Зараз працюю над повноформатниками для Pins, Morphine Suffering, Backchat, DeTach та ін.

“Крок у ROCK”: Ти не забуваєш брати до рук гітару, граєш старе чи створюєш новий матеріал?

KNOB: Так склалося, що гітара – головний інструмент у моїй професійній діяльності, тож доводиться грати навіть частіше, ніж хотілося б. Що стосується особистої творчості, на даний момент граю в одному зі своїх нових проектів на бас-гітарі. Старе не граю взагалі.

“Крок у ROCK”: Чого зараз не вистачає українській сцені важкого року?

KNOB: Як правило, музиці не вистачає змістового навантаження та музичності. Іноді складається враження, що українські виконавці ніколи не чули про такі гурти як, The Beatles, Led Zeppelin, Queen, Pink Floyd… Турбує той факт, що зараз мало хто замислюється над створенням чогось нового у важкій рок-музиці, орієнтуючись на свій внутрішній творчий політ. Багатьох більше цікавить, скільки «лайків» та репостів буде в нового релізу, а не те, скільки людей за допомогою їхнього матеріалу зможуть розширити свою музичну свідомість.

“Крок у ROCK”: А як ти можеш вплинути (чи впливаєш) на дану ситуацію?

KNOB: Порадами та рекомендаціями стосовно аранжування ще на стадії запису матеріалу.

“Крок у ROCK”: Чи є шанс у простих хлопців з гаража вибитись на вершину Олімпу важкої музики? Що для цього потрібно, крім грошей??

KNOB: Практика показує, що шанс є абсолютно у кожного. Головне – це наявність постійного прагнення та наполегливості в заняттях творчістю, навіть в ті моменти життя, коли здається, що це не приносить жодних результатів.

“Крок у ROCK”: З якими музикантами ти б не став грати, навіть на джемі?

KNOB: З тими, хто любить джемити :-D

“Крок у ROCK”: На яку суму потрібно розраховувати гурту для того, аби ти зробив її звучання максимально якісним?

KNOB: В моєму розумінні, якість не залежить від суми. Швидше, від зрілості матеріалу та готовності музикантів викластися для запису. А сума зазвичай – договірна, оскільки сильно залежить від завдання та вкладеного часу.

“Крок у ROCK”: Що входить в обов’язки sound-продюсера? Для тебе це – щось більше, ніж просто робота?

KNOB: Є безліч статей та практичних прикладів, тому на рахунок цього я не скажу нічого нового. Можна лише додати, що з нашими музикантами не завжди вдається повноцінно виконувати функцію sound-продюсера. Наприклад, коли остаточно затверджено бюджет, з точністю до години розписано графік проекту, взято в оренду апарат, необхідний для конкретного проекту, музикант раптом повідомляє, що не зміг взяти відпустку на роботі або ж вокаліст «не тягне» свої партії і його доводиться ще на місяць відправляти на заняття з викладачем. І виходить, що доводиться займатися організацією процесу та розподілом студійного часу більше, ніж творчістю та звучанням виконавця.

Що стосується мого відношення до роботи, то тут я – перфекціоніст і завжди роблю проекти «як для себе».

“Крок у ROCK”: В тебе є особливий підхід до людей, з якими працюєш? Якщо розумієш, що гурт ще не дозрів для запису, чи навпаки, – потрібно записати більше матеріалу, ти впливаєш на їхню творчість?

KNOB: Особливий підхід потрібен до кожного виконавця, оскільки всі вони – творчі особистості, cхильні до зайвих переживань стосовно своєї участі у створенні матеріалу, що нерідко заважає видати гідний матеріал. На когось доводиться давити, когось хвалити, але в цілому, мене турбує лише кінцевий продукт, а не особисте ставлення до мене як до людини.

На творчість часто доводиться впливати, бо гурт не завжди може адекватно оцінювати плоди своїх зусиль. Практично будь-який гурт потребує погляду зі сторони. Питання лише в тому, наскільки досвідчений цей погляд і чи співпадає він з баченням гурту.

“Крок у ROCK”: Бувають дні, коли хочеться все кинути, закритись в кімнаті та не виходити тиждень в світ?

KNOB: Можливо, бувають, але в мене немає на це часу.

“Крок у ROCK”: Звідки брати енергію і силу для творчості? Що для цього потрібно?

KNOB: Сон, їжа, правильні вечірки і правильні люди поряд.

“Крок у ROCK”: Що чекати від тебе найближчим часом, де можна побачити/почути KNOB’а?

KNOB: Скоро відбудеться презентація дебютного синглу нового тріо, в якому я приймаю участь як бас-гітарист. Більше сказати поки що не можу…

Також я продовжую писати свій електронний проект, над яким працюю вже кілька років. На даний момент працюю над спільним синглом з вокалісткою гурту «Cheese People» з Самари.

“Крок у ROCK”: І на останок – декілька хороших слів для читачів «Крок у рок».

KNOB: Якомога частіше ходіть на концерти українських гуртів – це допоможе виконавцям зростати та видавати більше якісного матеріалу.

https://youtube.com/watch?v=zvSD4QA6ShUframeborder=0allowfullscreen

Megamass – Legion: https://youtu.be/XwXWosdGL6g

Студія запису: http://revetsound.com/

Автор: Андрій Микитенко

  • Tweet