"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Востмий день

Гурт «Восьмий День»: скільки коштують емоції і яким буде восьмий день у календарі

Київський поп-рок гурт «Восьмий День» активно завойовує слухацьку аудиторію, в арсеналі музикантів – варіації настрою, непідробні почуття і «чесний» драйв. Не вірте письменам педантів, які ритм життя втиснули в рамки з понеділка по неділю. За гранню буденного і звичного «Восьмий День» готовий відкривати кращі сторони світу і надихати. А ще гурт планує гастролі Західною Україною та активно працює над відеоматеріалами.

- З кожним роком з’являються нові гурти. Як витримати конкуренцію і не загубитися в музичній масі?

Нові гурти з`являються не з кожним роком, а з кожним днем). Творити від душі, доносити свою ідею слухачу, бути чесним на сцені. Також велике значення має якість – на сьогоднішній день слухач її цінує, і ми намагаємося робити саме «чесний якісний продукт».

- «Восьмий День» – це звуковий експеримент», йдеться у вашому прес-релізі. Як саме ви експериментуєте в музиці? Чи будете експериментувати зі стилями? І, як далі сказано про гурт, «це лише початок», тобто ви вже бачите, яким буде «Восьмий День» у перспективі?

Так, зараз гурт грає поп-рок, стиль який нам подобається , хтозна, може колись наші вподобання зміняться, але не тепер. Перспектива гурту залежить від творчої наснаги та натхнення, яке ми черпаємо від усіх та усього – нашого сьогодення, будь-яких емоцій та вражень. Отож, загадувати, що буде далі не має сенсу, бо часи змінюються, може вже завтра наші чиновники приймуть ще кращий закон про ефірний час українських виконавців, наприклад, 90 на 10 ))), і ми поїдемо звідси геть. Хоча, не будемо про погане, хочемо щоб нас почула Україна і не тільки, і будемо все робити, щоб втілити в життя.

- За вікнами ніби й зима, але щось не дуже переконливо виглядає, і настрій, відповідно, вже не той. Зміна пір року впливає на творчий процес?

Чи впливає? Мабуть впливає – осінь навіює на лірику, а влітку хочеться сонця та драйву)..

- Яку пісню нізащо не виконали б навіть за великі гроші:) – чи є якісь музичні табу у вашому гурті?

Коли на концерті хтось напідпитку кричить «мурку давай», то цього ми не робимо і не будемо робити. Це табу. А щодо дуетів, то мабуть треба спробувати.

- Є такий фестиваль «Тарас Бульба», ви б хотіли взяти у ньому участь? І взагалі, як ставитеся до подібних фестів-конкурсів? Наскільки важливою є участь у них для вашого гурту?

Наш гурт готовий виступати на фестах, які є культурними проектам, що спрямовані на розвиток вітчизняної молодіжної культури та музики, яким є фест «Тарас Бульба», що вже протягом багатьох років збирає однодумців. Зараз ми беремо участь у деяких фестах в Києві. Вступати на фестиваль це классно – нові знайомства, враження, і для нас це один з кроків в пошуці свого слухача.

- Як би ви назвали восьмий день тижня, якби такий існував у календарі? Яким би кольором його позначили?

Мабуть, якимось яскравим – ніби кольором ранкового сонця, а назвали б банально – «душа» – вона світиться, бо в сьогоденні в нас не вистачає часу саме на духовний світ . Треба зупинятись, і хоч інколи побути наодинці з душею, поблукати вуличками, взяти в руки книгу, зробити щось для свого духовного насичення, бо ми весь час кудись біжимо, поспішаємо, все так швидко.

- Опишіть свого слухача.

Молодь обирає «Восьмий День», і ми не можемо не радіти цьому, бо хто, як не ми (молодь) має змінити цей світ на краще! Мозок молодих людей ще не є засміченим – владою, суспільством, і що немало важливо, зараз нав`язати думку підлітку не так вже й легко, тому молоді люди мають вибір, і його роблять.

- «За концерти під фонограму треба платити ксерокопіями грошей» сказав якось Ronnie Dio. Чого коштують живі емоції – мабуть, не завжди легко налаштуватися на аудиторію, вловити її настрій?

Ми не виступаємо під фонограму, тому я підтримую думку цього великого рок-музиканта.

Жива емоція дорогого коштує – кожен виступ, як екзамен, і я впевнений, що так у будь-якого музиканта, який виступає на сцені лайв, ніби й чек добре пройшов, ну все класно, а ти виходиш як першокласник), але то добре, бо то реально емоція, яку не можна описати словами, а коли зал починає підспівувати та стрибати разом з тобою, – то це те саме, заради чого ти твориш! Нам завжди легко вловити настрій аудиторії, бо ми зі сцени його пропонуємо першими ж акордами).

- Розкажіть про найближчі плани, над чим зараз працюєте?

Взимку плануємо записати нове аранжування до деяких пісень, і закінчити роботу над альбомом. Може влітку він таки з`явиться, надіємось, що Фортуна буде разом з нами). Нещодавно відзняли аматорське відео, прямо з реп-бази, зараз монтуємо та викладемо в мережу інтеренет – отож, приємного перегляду. Є багато чого, що б хотілося зробити, плануємо міні-тур по Україні, також хочемо відзняти відео на одну з пісень.

- Де найближчим часом можна буде почути «Восьмий день»?

Графік концертів «Восьмий День» досить таки насичений. От нещодавно у нас було кілька виступів, зокрема, благодійний концерт, також до Дня святого Миколая, беремо участь у фестивалі «Бочка Джекпот» та фестивалі молодих музикантів в «Торба» у Вишневому. Навесні плануємо побувати з концертами на Західній Україні.

“Восьмий День” для “Крок у Рок”
Спілкувалася Таня Ворончук

  • Tweet

kyr