"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Українські вокалісти з довгим волоссям

Обкладинка статті

Зачіска не менш важливий атрибут для рокерів, ніж одяг, тим паче за її допомогою можна дуже вдало підкреслити стиль та індивідуальність. Українські рок-виконавці у процесі створення власного стилю також не оминають цих питань: як саме укласти волосся та на якій із зачісок зупинити свій вибір.

Споконвіку рокери виділялися й продовжують виділятися своїм довгим волоссям. Це вже стало певним стереотипом, бо коли людина бачить на вулиці чоловіка з довжелезною копною волосся, то одразу зараховує його до рокерів. Довге волосся в усі часи вважалося символом свободи та уособлювало в собі дух бунтарства. Саме ця риса добре поєднується з ідеологією рок-музики, де виникає емоційна піднесеність і формується сильна особистість.

Першими знайшли в собі сміливість відмовитися від класичних коротких стрижок законодавці моди – американські рок-музиканти. Саме завдяки західній рок-сцені в чоловічу моду ввійшло довге волосся, а разом з цим і різноманітні за стилем зачіски.

З розвитком культури «хіппі» мода на довгі зачіски ще більш вкорінилася, адже хіппі в силу своєї життєвої філософії ніколи особливо не переймалися щодо довжини волосся, та й власне візит до перукаря не був першочерговим у списку справ. Цей тренд поширився серед мільйонів людей: вільно розпущене волосся, не підстрижене і не укладене, яке прямо спадає на плечі. Ця універсальна зачіска популярна й нині, хоча своє поширення найбільше набула у метал-культурі.

Українська важка сцена не залишилася осторонь. Такою зачіскою можуть похизуватися вокаліст і гітарист Atmospheric metal гурту «DIMICANDUM» Роман Семенчук, вокаліст Death metal гурту «HELL:ON» Олександр Баєв, вокаліст і гітарист Metal гурту «BLACKMAIL» Дмитро Кенда та багато інших. Мабуть, саме через простоту та певну класичність така зачіска припала до смаку виконавцям.

Але мода не стоїть на місці. Піддаючись експериментам колись класичні зачіски набувають зовсім іншого вигляду. Так поєднання довгого волосся зі стрижкою «Риб’ячий хвіст» створює нову неформальну зачіску. Волосся з боків коротко стрижуть, а ті довгі пасма волосся, що залишилися, зв’язуються у хвіст на потилиці. Власником саме такої зачіски до останнього часу був вокаліст гурту [SALE]only – Станіслав Потапенко. Проте це вже у минулому. На початку квітня музикант кардинально змінив свій образ. Неформальна зачіска трансформувалась у звичайне коротке волосся. Як вважають більшість психологів, нова зачіска – нове життя. Сподіваємось, що цьому серйозному вчинку Станіслава передували не менш серйозні й рішучі наміри щодо кардинальної зміни життя на краще.

Окрім зачісок з традиційним довгим волоссям й заплетенням їх у хвіст, серед неформальної молоді набули популярності «дредлоки» чи ж просто дреди. Цей вид зачіски може бути способом вираження релігійних переконань, національної гордості, антиполітичним символом або ж просто даниною моді. Хоча частіше дредлоки є ознакою належності до музичної субкультури реггі, та за останні десятиліття ця зачіска перекочувала до представників андеграунду. Такі відомі на увесь світ рокери як Андерс Фріден з гурту In Flames, Реджинальд «Філді» Арвізу з Korn’у та Макс Кавалера з Sepulturа та Soulfly невід’ємною частиною свого образу вважають саме дреди.

Українська рок-сцена також має власний приклад виконавця з такою незвичною зачіскою. Усім нам відомий М’яч Дредбол з гурту «ВОРСТ» без сумніву виділяється серед усього рок-руху країни. Свої експерименти з волоссям Мяч почав ще у виші, та все ж дреди – це не просто зачіска для Дредбола, це вже невід’ємна частина псевдоніму. Ось так можна не лише підкреслити свій стиль, а й створити власну фішку. Волосся – це вкрай важливий елемент іміджу, за його допомогою навіть можна стати ще більш впізнаваним.

Про класику теж треба пам’ятати, та, власне, не варто мислити лише стереотипами. Так, довге волосся – це не тільки ознака гарної дівчини. Не менш розповсюджений довгий хаєр серед чоловічої половини представників різних музичних субкультур. Тому якщо хочете змінити своє життя, привнести в нього щось нове або просто підкреслити свою особистість – не бійтеся експериментувати, переробіть свій сформований образ, додайте нового стилю й почніть зміни саме з нової зачіски.

Кір Болтков | Крок-у-Рок

  • Tweet