"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Tuska Open Air Metal Festival

tuska

Літо… це таке тепле та приємне слово, адже воно асоціюється з сонечком та відпусткою. А ще літо багате на всілякого роду музичні фестивалі, тому можна не тільки послухати улюблені гурти, але і помандрувати країнами Європи. Сьогодні ми з Вами ненадовго перенесемось у країну тисячі озер, безкраїх лісів, та справжніх поціновувачів металу – у Фінляндію.

Влітку в Суомі проходить величезна кількість найрізноманітніших за стилями музичних фестивалів. Одним з найбільших метал-фестивалів є Tuska Open Air Metal Festival, який проводиться у Хельсінки. Скорочена назва, яка закріпилася за подією – Tuska – перекладається з фінської мови як «біль». Тускалайзет (tuskalaiset) – мешканці Туски, або «страждальці», так учасники та відвідувачі заходу жартома називають одне одного.

Фестиваль бере свій початок з 1998 року і цього року буде проводитись у вісімнадцятий раз. Одним з незаперечних його «плюсів» є саме розташування – неподалік від центру міста, у районі Сувілахті, тому відвідувачам не складе багато зусиль потрапити на майданчик, достатньо буде скористатися громадським транспортом, або прогулятися вулицями чудового міста. Саме тому на фестивалі відсутній кемпінг – всі бажаючі можуть розміститися у чисельних хостелах у центрі столиці.

Фестиваль триває три дні і розділений на три сцени. Окрім місцевих команд на фесті присутня чимала кількість інших скандинавських гуртів. Торік, наприклад, це були Dimmu Borgir, Satyricon, Emperor, а з іноземців – Bring Me The Horizon, Carcass, Orphaned Land, Hamferð, Powerwolf та Anthrax.

Цьогоріч щасливих власників квитків будут розважати такі зірки світової метал-сцени, як: Sabaton, Lamb of God, Exodus, In Flames, Amorphis, Alice Cooper, Stratovarius, а також безліч менш відомих, але це не означає, що менш талановитих команд. Тож запасайтеся гарним настроєм, зручним взуттям та дощовичком і гайда до країни тисячі озер на крутий метал-фест Tuska Open Air.

Alice Cooper Amorphis Exodus In Flames Lamb of God Sabaton Stratovarius