"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

k5P5aXzIRtw

Sweet Noises у VK TYKVA

Шостого березня в VK TYKVA відбувся концерт Sweet noises, на якому можна було побачити та почути одразу три сучасні українські групи які грають noise-музику. Більшість з нас ніколи про них не чули, але для столичного андеграунду цей концерт став дуже помітною подією. Слід відзначити, що MK TYKVA чудово підходить для таких позаформатних заходів: жодного гламуру, якісний звук та чудова атмосфера закритого закладу «для своїх».

Першими на сцені з’явились розкуті молоді «бічкрафт», які використовують при створенні своєї дивної музики драм-машини та семпли, весело попивають пиво на сцені, а пісням дають назви на зразок: «кросовки», «жорж», або «а4». Їх музика досить монотонна але емоційна і насичена різноманітними звуками та нюансами. «Бічкрафт» мабуть з пів-години тримали увагу глядачів, а на завершення виступу продемонстрували сценічний перформанс з літаючими гітарами та родео.

Після такої потужної розминки прийшов час столичного колективу On the Wane. Група з’явилась досить недавно, але вже видала дебютний альбом, швидко розвивається і набирає популярність. Про це свідчить зокрема те, що близько половини глядачів були саме їх фанами, знали пісні та несамовито підтримували улюбленців. On the Wane — це класичний для noise-року квартет з лаконічною прямолінійною ритм-секцією та двома скаженими гітарами. До складу групи входять дві харизматичні дівчини, які грають на барабанах та бас-гітарі, а також виконують всі вокальні партії. On the Wane грають дуже насичено, крізь їх саунд доводиться продиратись наче крізь лісові хащі, прислухаючись до кожного звуку, бо втративши маленьку деталь можна не скласти всієї картини. Мені здалося, що саме в балансуванні на межі між музикою та шумом і криється творча концепція On the Wane. Їх музика іноді нагадує засновників жанру Sonic Youth, але я вважаю це за комплімент, а не образу.

Виступ On the Wane був центральною подією вечора і повністю виправдав очікування: музиканти грали з помітною на обличчях насолодою, а шанувальники їх завзято підтримували. Хтось із глядачів стояв занурившись в нагромадження звуків або танцював, а деякі навіть влаштували невеликий слем, але задоволені залишилися абсолютно всі.

Закривали концерт Pree Tone, яких характеризують як shoegaze/psychedelic. Ці хлопці звучать досить лаконічно, але не менш оригінально. Pree Tone утворились лише рік тому і вже засвітилися на декількох великих подіях, а їх пісні потрапили до збірок вітчизняного андеграунду. Попри на те, що частина глядачів вже почала розходитись по домівках, хлопці змогли зібрати під сценою чималий натовп, що демонструє великий потенціал їх музики.

Можна впевнено сказати, що організатори Sweet Noises поєднали всі складові класного концерту: чудові групи, вдале місце та особливу аудиторію. Я вважаю, що такі події дуже необхідні вітчизняній рок-сцені, на якій користуються популярністю світові тренди 5-6 річної давнини, а індивідуальність все-ще цінується в останню чергу.

  • Tweet