"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

B0VCUs2N7V4

“Artgnosis-2015″ або Вінниця мистецька!

З 3-го квітня стартує перший на території Вінниччини мистецький поетично-музичний фестиваль під назвою “Artgnosis-2015″ та йтиме по 5 квітня включно у арт-пабі Beef Eater. Це перший у Вінниці арт-проект такого роду, проведення якого спрямоване на залучення максимально читаючої аудиторії, на зближення з молоддю та українськими митцями.

DSC068547
На знімку представлені організатори та представники фестивалю: Інна Масленчук, Марина Однорог, Милослава Черній, Алла Жабокрик. Фото з першої прес-конференції 19.03.15 Вінниця.

Сама назва фестивалю вже говорить про щось велике, божественне та естетичне, адже запозичена із езотеричної теорії. Головне скажемо, що і справді, замахнулися організатори на велике, адже не боячись заявляють про бажання щороку проводити захід та плекають надію вийти на рівень міжнародного формату. А чому б не скласти конкуренцію іншим містам, котрі славляться ширшим культурним розвитком?

На фестивалі представлені відомі представники літературних течій: Любко Дереш, Ірена Карпа, Юрко Іздрик, Андрій Любка та багато інших. Усі запрошені гості є популярними серед сучасного населення, тримаються на слуху, а тому і будуть цікаві майже кожному, хто полюбляє почитати.

Насправді програма дуже насичена і включає в себе достатньо різні формати зустрічей, адже кожен письменник чи поет по-своєму проводить читання. Найголовніше – активна взаємодія між виступаючим та аудиторією. Тут і фішка проекту – запрошено два талановитих театри: вінницький “Гвоздь” та львівський “Намір”. Також буде стенд із книгами, тож літературу можна буде придбати одразу на місці та дати на підпис улюбленому автору. Лекції, дискусії, музична вечірня програма. Три дні обіцяють бути яскравими та об’ємними. Звісно, сидіти на всьому ніхто не змушує. Хто що хоче, те і може відвідати.

ARycGyhzBkgtu2eQ-OIX-0xvxwfTyNh-sB0VCUs2N7V4

На фестивалі особливу увагу приділяють і молодим талантам, дають їм великий шанс продемонструвати свою творчість публіці на одній сцені зі знаменитими діячами. Для цього спеціально створили “Годину молодої поезії”, на котру молодь надсилала свої заявки. Мирослава Черній, яка власне і займалася відбором, після довгих ночей перечитувань віршів, текстів процитувала слова Дмитра Павличка: “Якщо в Україні буде писати кожний другий, то Україна загнеться”. “Насправді ніколи не думала, що в Україні так багато людей пишуть. Коли ми відкрили прийом заявок, то нас здивувала їх кількість. Ми поставили вікове обмеження до 30 років. Але надсилали люди і дорослішого віку, які писали “Я вважаю, що я молодий поет”, – ділиться Мирослава. Окрім даного вікового критерію, був ще один, більш умовний, – перевагу надавали іногороднім, так як вінницькі діячі в програмі уже були представлені.

Організатори щиро зізнаються, що хочуть популяризувати українську поезію, українську музику серед молодого населення, тих, хто слухають і читають. У їх прагненнях дати Вінниці нову назву – Вінниці літературної. Це трішки зруйнує стереотип, що Вінниця це фонтан, адже так не є, тут багато талановитої молоді, якій цікавий культурний творчий розвиток. Так, у місті проходять літературники, читання. Але не слугує в якості фішки, як, наприклад, у Львові, літературної мекки країни, коли на зустрічах кожного разу нові лиця. А тут ти приходиш на читання і знаєш кожного з присутніх, здороваєшся, запитуєш як у кого справи і сідаєш читати як у себе вдома за чашкою кави. Тому фестиваль налаштований до розширення цільової аудиторії.

Увага для тих, хто збирається долучитися! Куплений квиток не передбачає місця за столиком. Для замовлення столика потрібно заздалегідь зателефонувати безпосередньо на телефон арт-пабу Beef Eater. І, звісно, по спостереженням, для молодшої категорії більш цікавіше знаходитися ближче до сцени, першими відчувати емоції, що ідуть від автора. Купити квитки можна в пабі, в профкомах університетів, а іногороднім варто сконтактувати з Оленою Монастирською, котра займається поширенням квитків за межами міста (1 день – 100 грн, 3 дні – 200 грн). Запрошуємо і вас завітати!

Лінк на офіційну зустріч у соціальній мережі https://vk.com/artgnosis_vin

 Автор: Наталі Деметер

  • Tweet

Artgnosis-2015 Вінниця Дереш Карпа література літературний фестиваль мистецький фестиваль музика сучасне мистецтво фестиваль