"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Природа в українському році

foto-priroda-23
«Я ніколи не перестану писати про весну…. Весна і в прямому, і в переносному значенні — це найкраще, що створив Бог!» – сказав одного разу Святослав Вакарчук, і ми можемо погодитися з ним. Що ж у весні такого чудового? І чим для нас загалом є природа?

Перш за все варто сказати, що природа для нас – натхнення. Хіба не так? Щоб це підтвердити, варто згадати про гурт Холодне Сонце. Навіть з назви зрозуміло, чим захоплюються хлопці й що їх надихає. Майже в усіх піснях присутня тематика природи. Найбільш захопливими, на мою думку, є «Де росли ці квіти» та «При Заході». І, звісно ж, куди без кохання? Воно скрізь: у музиці, в текстах та у вокалі, що зачаровує.

«У природи немає поганої погоди» – звісно ж це правда, адже ми говоритимемо про весну. Як згадувалося раніше, Святослав Вакарчук найбільше любить цю пору року, в чому ми можемо пересвідчитися, слухаючи пісні гурту Океан Ельзи. Аж дві композиції музиканти присвятили цій порі року: «Майже весна» та «Ото була весна». А ще хлопцям подобаються квіти, про що ми усі й так знаємо.

А як щодо троянд? А коли їх багато, приміром, поле? Неймовірну красу у витонченій манері описує гурт Біла Вежа у своїй композиції «Поле троянд». Хлопці зуміли не просто розповісти про якесь там поле, а зробити це так, щоб заполонити серця прихильників.

Повернемося до пір року. Що ж іде за весною? Звісно ж «Наше літо», про яке співає Сашко Положинський зі своїм гуртом Тартак. Ця пісня стала своєрідним гімном літа. А які ж описи природи тут присутні, ви тільки прочитайте:
«Над жовтим житом нависає блакитно
Небо прозоре – всміхається привітно.
Це небо пухнастими хмарами забито,
Бо це наше літо.»

Якщо ж говорити про небо, то тут не можна не згадати про Мерву. Той, хто хоча б одного разу був на їхньому концерті, зрозуміє, що саме ця тема завжди присутня в піснях. Не вірите? Слухайте «Полину в небо», «За небо» та «Із прозорих снів».

І тут ми повільно дійшли до осені. Хоч це і пора смутку, як у пісні ТОЛу «Осень», але ж вона така красива… Про чарівні бари цієї непростої пори року згадають музиканти з гурту МОТОРОЛЛА у своїй композиції «Осінь Жовто-Сіра». Хіба не це не чудово: прогулюватися по парку і просто насолоджуватися пейзажами? Досить часто люди не люблять осінь через дощі, але ж щось привабливо-таємниче є і в них.

«Зима, привіт.
Я твій сніг.» – з цих слів розпочинається опис зимової погоди в пісні «Сніг» музичного колективу Серце Дженіфер. Хоча на вулиці й холоднеча, але засніжене місто зачаровує своєю красою.

І на завершення гурт Тінь Сонця. Ось хто дійсно любить природу, а особливо українську. Це показано в багатьох піснях, ледь чи не в кожній. Щоб ви переконалися, ось вам декілька з них: «Ніколи не плач», «Коли на серці сумно», «Дорога в ліс», «Місяцю мій», «Вишневий садок», «У цьому полі синьому як льон» і багато-багато інших.

Насолоджуйтесь природою та слухайте рок. Всім добра ;)

Автор: Іванка Панасюк