"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Український панк.

1

Панк-рок це напрямок у рок-музиці, який виник у середині 1970-х років і поєднав у собі соціальний протест і неприйняття традиційного рок-н-ролу. Для панку характерні в цілому швидкий темп, коротка тривалість, простий акомпонемент і часто агресивна манера співу.

Піонерами панк-року вважають такі гурти як Ramones і Sex Pistols.

В Україну панк-рок проник вкінці 80-х – початку 90-х. Це було викликано внутрішнім протестом музикантів проти традиційної попси і надто академічного року. Найвідомішим гуртом є «Брати Гадюкіни», які у своїх піснях часто співали про речі у суспільстві, які ніхто не хотів визнавати і змінювати.

Сучасний панк-рок вже не характеризується такою протестністю як батьки жанру, проте порівнюючи з іншими жанрами музики все ж таки залишається вірним текстам пісень, які наповняються потужним соціальним посилом.

Тостер є мабуть найвідомішим сучасним панк-гуртом. Виник від в 1997 році у Львові і спочатку виступав лише в місцевих клубах, проте починаючи з 1999 виступає на фестивалях. В 2003 хлопці випустили поки єдиний альбом “Не буду воювати ”, в якому були зібрані найкращі пісні гурту за 5-ти річне існування. У 2004 році гурт розпався, проте починаючи з 2007 року Тостер кілька разів на рік виступає на великих фестивалях і виконує свою найвідомішу пісню, яку ви безперечно знаєте

Фліт був заснований в 2001 році в Івано-Франківську і за словами самих музикантів грає ’’інтелігентний панк–рок ’’. За 14 років існування склад гурту дуже змінювався і з оригінального складу лишився тільки Андрій Марків. Однак 2013 році вийшов альбом “Вихід є”, який довів високий рівень гурту і те, що хлопці незважаючи на популярність в Україні готові вдосконалюватися.

Пан Пупец це ще один гурт з Івано-Франківська, проте він майже протилежність Фліту. Хлопці починаючи з 2004 року грають те, що називаюбть справжнім панк-роком. Тексти пісень є місцями провокативними , а деякі кліпи не проходять цензури в ЗМІ. Проте хіба це колись зупиняло панків? Хлопці грають далі і постійні участі у музичних фестивалях доводитять любов до них українських слухачів.

Гурт Серцевий Напад з Чернівців є ще однією опорою українського панку. Починаючи з 2004 року хлопці виступають на фестивалях, записують круті альбоми і просто веселяться як можуть робити тільки панки. А їхні пісні ’Punk Girl’, ’Коля не знав’, ’Субкультура’, ’Дорослі діти ’ є постійно на слуху і багато хто їх знає напам’ять.
Згадавши про Серцевий Напад не слід забувати про їх друзів – гурт Брем Стокер, довгожителів і одних з класиків українського панку. Гурт є надзвичайно працьовитим і утворившись у 1996 році він випустив у світ одинадцять(!!!) альбомів. Крайній з яких вийшов цього року. Як і годиться справжнім панкам, хлопці не бояться зачіпати болючі й незручні теми і тому тексти несуть неймовірно потужну силу.

Ось і, мабуть, найуспішніші, найвідоміші українські панки, хоча постійно з’являються гурти, які не проти переплюнути вищезгадані колективи.

Автор: Рома Мельник

  • Tweet