"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Paganland з новим альбомом From Carpathian Land

Paganland. Львівський гурт, що був заснований у 1997 році. До сьогодні на їхньому рахунку були 2 демки та 2 повноформатних альбоми. І от перед нами третя платівка гурту, що носить назву From Carpathian Land (З Карпатського Краю).

Забігаючи наперед, скажу, що альбом видався вкрай вражаючим та атмосферним. Без будь-якого перебільшення, це один з найкращих блек-метал релізів, представлених вітчизняними гуртами цього року. Про виняткову успішність нового альбому свідчить і те, що він отримав неабиякий розголос у мережі та декілька позитивних рецензій від закордонних тематичних сайтів, блогів та форумів.

Своєю творчістю Paganland легко руйнують стійкий стереотип про те, що за кордоном неохоче слухатимуть музику з україномовними текстами. Усе залежить від якості та способу подачі матеріалу, а слухач обов’язково знайдеться. До того ж, не так вже й складно надати переклади текстів пісень, адже рідко хто з першого разу може зрозуміти, що співається екстрім-вокалом. Звісно, мова йде про специфічний жанр з меншою аудиторією, якщо порівнювати його з більш мейнстрімними напрямками музики. Тим не менш, хлопці завойовують визнання й роблять це саме так, як вони того хочуть.

Часто буває так, що в гурті (у якому б жанрі він не грав) є певні сильні складові, за рахунок яких цей гурт вирізняється серед інших. Це може бути що завгодно: вокаліст із сильним голосом, технічні гітаристи, котрі пишуть вражаюче важкі рифи, чи ударник, що може грати бласт-біт 10 хвилин поспіль, не збавляючи темпу. І це природньо, що команда робить акценти на цих сильних сторонах, відставляючи решту аспектів свого звучання на другий план. Це, безумовно, приносить свої плоди, оскільки творчість гурту робиться впізнаваною. А впізнаваність, у свою чергу, формує аудиторію слухачів, котрим до вподоби ті самі складові.

Із Paganland зовсім інша історія. Музиканти цього гурту – справжні майстри своєї справи. І вони демонструють глибину своєї творчості абсолютно з усіх боків. У новому альбомі є все: атмосферні клавішні, сирі, “трушні” рифи з використанням тремоло, мелодійні партії соло-гітари, соковитий бас та потужна ритм-секція. Вокал, як правило, рідко стає темою для обговорення, коли мова йде про блек-метал реліз, але в цьому випадку й про нього можна сказати кілька слів. Хоч спершу він і здається типовим для жанру через переважання високих та середніх скрімів і вкраплення низьких нот, та все ж щільність його звучання стає невід’ємною частиною атмофсери всього альбому.

 

Не дарма альбом називається “З Карпатського Краю”, адже саме туди перенесеться слухач, з головою занурюючись в історії, розказані в текстах пісень. Навіть колоритні фолкові мотиви ясно дають зрозуміти, звідки родом ця музика. У спільноті гурту повідомляється: “У своїх текстах і музиці гурт намагається висловити любов до рідної землі, природи, а також звернути увагу людей на те, що не тільки гроші і брехня правлять світом в період Епохи Риб. Людина може і повинна стояти за правду, а правда життя давно встановлена ​​нашими предками. Весь сенс творчості групи – це данина поваги нашій землі, нашої давньої культури, нашої історії.” Ці слова якнайкраще описують те, яка лірика чекає на слухачів альбому.

Реліз, без сумніву, дуже сильний. Це один з небагатьох випадків, коли про платівку не можна сказати нічого поганого. Альбом “З Карпатського Краю” стане відмінним поповненням колекції будь-якого шанувальника блеку.

Автор: Андрій Леоненко

  • Tweet

Paganland