"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Пісні, які знає кожний

1

1.Плач Єремії – Вона

Пісня була написана поетом Костем Москальцем 25 серпня 1989 року у Львові. За словами автора «Вона» — більше символічний, ніж реальний образ. В 1995 року пісня увійшла до другого альбому гурту «Плач Єремії» «Най буде все як є…», з вокалістом якого, Тарасом Чубаєм, Москалець приятелює з 1987 року.

2. Брати Гадюкіни -Ми — хлопці з Бандерштадту

Культова пісня не менш культового гурту була видана в 1991 році в однойменному альбомі. Автором пісні є вже покійний Сергій Кузьмінський.

У 2011 на концерті пам’яті цього прекрасного музиканту було переспівано гуртом Кому Вниз. Окрім цього кавер на цю пісню є в гурту Фіолет.

3. Брати Гадюкіни – Файне місто Тернопіль

Ще одна легендарна пісня цього гурту. Неофіційний, а з недавнього часу і офіційний гімн міста Тернопіль.

4. Скрябін – Старі фотографії

Пісня була видана в 2006 році в альбомі “Танго”, дуже швидко стала відомою й часто переспіваною. Проте так душевно як Кузьма, принаймні для мене, її ніхто не може виконати.

5. С.К.А.Й. – “Тебе це може вбити”.

Пісня була видана в лютому 2006 року як сингл. В 2005 році пісня вперше прозвучала в ефірі каналу М1 у передачі «Свіжа кров». Сингл одразу здобув ротації на 25 радіостанціях України, а однойменний відеокліп довгий час займав лідируючі позиції в хіт-парадах українських телеканалів. Пізніше композиція «Тебе це може вбити» увійшла до альбому «Те, що треба». Зараз є одією з візитівок гурту.

6. Воплі Відоплясова – Весна

Мабуть найвідоміша пісня гурту ВВ була видана в 1997 році в альбомі ”Музіка”. Легкий мотив і простий, але насичений текст принесли їй відомість, а гурту відповідно – популярність.

7.Океан Ельзи – Без бою

Святослав Вокарчук так її прокоментував:” Вона написалась останньою з усіх пісень на альбомі, а записалася першою. Відразу стала синглом. Я вкладав у цю пісню один сенс, а люди в ній знайшли десять різних, кожен свій. Для багатьох вона стала якимось принципом дії, а я щасливий, що у неї таке життя. Одна з моїх улюблених пісень.”

8. Океан Ельзи – Там, де нас нема

Пісня однойменного дебютного альбому є однією з тих причин, чому ОЕ здобули відносно швидко популярність. Була написана Святославом Вакарчук весною 1997 року, а вже у 1999 році гурт отримав нагороду «Золота жарптиця» на фестивалі «Таврійські Ігри» як за «Найкращу пісню».

9.Тартак і Нічлава – Мій лицарський хрест

Пісня, яка наповняє серце гордощами за мужніх предків і надихає духом любові до Батьківщини.
“Хто вріс корінням, той не зламається.
Хто має стержень, той не зігнеться.
Любов до матері – найкраща порадниця.
Любов до вітчизни – ідея серця…”

10. Mad Heads XL – Надія є

Весела і оптимістична пісня була видана у 2005 році в однойменному альбомі.
І з того часу її можна почути як на хвилях раідостанцій, так і у навушниках українців.

Автор: Рома Мельник

  • Tweet