"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Тартак-альбом «Ввічність»

1

Легенда української рок-сцени, гурт «Тартак», несподівано для широкого загалу випустив своє нове творіння – повний студійний альбом під назвою «Ввічність». Нелегко дався музикантам випуск цього альбому, адже за словами фронт-мена гурту, Олександра Положинського, їх постійно супроводжували якісь затримки, починаючи від регулярних перенесень виходу платівки до технічних неполадок у загальновідомих музичних сервісах на зразок «iTunes». Хоча робота над ним завершилась ще влітку.

За ліком це восьмий студійний альбом гурту, до якої цього разу увійшло 15 композицій, кожна з яких розповідає свою історію та мають певну специфічність. З моменту виходу попереднього альбому під назвою «Сімка» пройшло ні багато ні мало – три роки. За цей час гурт назбирав і записав достатньо свіжого матеріалу та нових ідей, а отже у новому альбомі їм без сумніву є що розповісти слухачу.

Серед пісень, що увійшли до альбому відзнято відоеокліпи на сингли «Ніхто крім наc/Висота» та «Люта зима». Варто також відзначити й офіційну обкладинку нового альбому, адже у ній спостерігається певний символізм. На ній зображено «механічну» букву «Т», що означає ніби оновлений зміст та імідж гурту «Тартак» з тою душевністю і щирістю, до якої усі ми так звикли і яка лишається завжди незмінною. Навколо неї, наче обвиваючи, розташувався металевий змій-дракон. Він символізує ту проблематику, яку піднімає гурт у своїх піснях, а також ворога внутрішнього і зовнішнього, з яким необхідно боротись.

Щодо пісенного наповнення варто відзначити те, що гурт «Тартак» зумів зберегти ту свою музичну сутність, одночасно ідучи в ногу з часом та сучасними подіями. Вихід цього альбому є ніби відгуком на потребу батьківщини. Музиканти неначе відчули що сьогодні вони потрібні людям та Україні як ніколи до цього.

Вдала комбінація і зміна музичних соло та важких партій, а також єдиний і неповторний вокал, соціально сильні тексти – ось та особливість усього альбому загалом. Надзвичайно вдала робота.

За змістом композиції різнопланові. Треки «Зміст», «Десь там», «Усе що є» мають забарвлення позитивно-життєрадісне. Пісні «Шановні бандити», «Почуй мене», «Жити» виконані на національно-патріотичну тематику. Тут оспівано ту несправедливість що існує, чітко визначаються суспільні недоліки, але гурт намагається донести що потрібно жити, творити і любити на повну, адже життя лиш одне. Військова та гостросоціальне наповнення мають композиції «Висота / Ніхто Крім Нас», «Мене Вже Немає», «Голос Крові», «Люта Зима», які, нажаль, так актуальні на сьогоднішній день. Це те з чим зіткнувся кожен. Дружбу і подвиги оспівано у треках «Друг і Враг» та «Кілька Хороших Хлопців».

Презентація альбому відбудеться 20 грудня у столичному клубі «Sentrum». Чекаємо з нетерпінням на живий виступ гурту «Тартак». Слухаймо, радіймо, цінуймо.

Серж Дерій | “КРОК У ROCK”

 

 

 

  • Tweet