"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Рокабі́лі, бро.

MSDCRBA EC024

Сьогодні я хочу познайомити Вас з таким музичним стилем як рокабілі. Рокабі́лі (англ. Rockabilly) — одна з ранніх форм рок-н-ролу, у якому поєднувались елементи ритм-енд-блюзу та кантрі-енд-вестерн. З’явилась у середині 50-х років XX ст. у США і по-суті справи є прабатьком сучасного року.

Рокабілі зародився в США в середині 1950-х р., Приблизно одночасно з появою Елвіса Преслі, який почав грати рок-н-рол з яскраво вираженими елементами кантрі-н-вестерн. Крім Преслі, найбільшими майстрами цього напряму були Джоні Кеш, Рой Орбісон, Карл Перкінс та інші. Під впливом даного напрямку у Великобританії сформувалися такі групи, як The Beatles і The Rolling Stones, які стали грати енергійніший, «м’язистий» рок. Так зване «британське вторгнення» цих груп на американський ринок у 1964-1965 роках поклало кінець популярності рокабілі в Америці.

В Україні цей жанр є популярним і з 2005 року проводиться фестиваль ‘УКРАБІЛЛІ ВИБУХ’. З найвідомішими українськими представниками я вас і познайомлю.

1. “OT VINTA”— рівненський гурт, один з лідерів української рокабілі-сцени. У своїй творчості активно використовує український фолк і через це назвали жанр свого виконання «украбілі».За час існування хлопці випустили вже 6 альбомів і зняли багато веселих кліпів.

2. Гурт “Руки в Брюки” був створений, за словами самих музикантів, 8 квітня 2007 року , коли був перший їх виступ на Украбіллі вибух 3. За цей час було випущено 3 альбоми. Репертуар гурту містить як і авторські пісні на російській і англійській мовах, так і кавери на гурти 50-х років.

3. Гурт WiseGuyz був створений у 1999-2000-х роках в місті Харків. Спочатку спробували себе в різних стилях, але 2007 року хлопці знайшли себе в рокабілі. Вже записали з того часу 4 альбоми (3 з власними піснями і 1 з кавер-версій), а незабаром обіцяють і 5-й альбом.

4. Одна із перших Rockabilly груп в Україні Shakin’ Guts з’явились в 1991 й проіснувала до кінця 2000. А в 2013 році група зібралася знову для виступу на УКРАБІЛЛІ ВИБУХ #9

5. “ДИРЕКТОР АЗОВСКОГО МОРЯ” є особливим у цьому списку. Чим?

Просто хлопці з Краснодона у грають винятково свої авторські пісні на російській і українській мові. Як і всі попередні гурти є учасником УКРАБІЛЛІ ВИБУХ і відомим у рокабілі тусовці.

Автор: Рома Мельник