"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Рок і діти

e81b71c83b13c511502a2d52a447dbf4

Вперше я почув рок-музику ще в дитинстві. Мені тоді було 8 років. Завдяки своїй сестрі, яка на той час вже слухала майже всіх найбільш відомих рок-представників того часу, я почув групи Linkin Park та Limp Bizkit. Були ще й інші, але саме вони мені запам’ятались найбільше. Слів не розумів абсолютно, подобалась сама музика та вокал (ну тоді я просто казав «голос»). Деколи по телевізору бачив їхні кліпи чи кліпи інших виконавців, але найбільше мені запам’ятались саме ці дві групи.

Згодом я перестав слухати будь-яку музику (на довгих 6 років). Після цієї довгої паузи, вже з новими можливостями (в мене з`явився інтернет), я повернувся на «праведний шлях», продовжив слухати вищезгадані групи і почав пошук нових.

Дітям корисно слухати рок. Напевне, в кожного з вас після прослуховування рок-музики виникало бажання грати на якомусь музичному інструменті (в мене це бажання стосується всіх інструментів, але мої можливості дозволили взяти в руки лише гітару), пробувати створювати свою музику. Це і є головним плюсом – бажання вчитись грати та писати своє. Під час опановування інструменту в дитини буде формуватись характер. Так-так, саме характер, його позитивні сторони, які ну точно знадобляться в житті й допоможуть в різних життєвих ситуаціях.

В нашому житті часто буває, що не все йде так, як нам потрібно. Хтось пхає «палки в колеса», іншим просто байдуже. І кожен із вас вже з цим зустрічався віч-на-віч. Ви спитаєте: «А при чому тут гра на інструменті та вищезгадане формування характеру?». А при тому, що ця гра потребує величезних зусиль. Якщо дитині буде цікаво грати, і головне − у неї буде бажання, то вона годинами буде сидіти за інструментом, а це ніщо інше, як формування такої риси характеру, як наполегливість. Паралельно з наполегливістю формується і цілеспрямованість. «Я вивчу це прокляте соло!» − скаже він чи вона, візьме в руки гітару і декілька годин буде вчитись. Це навчить дитину ставити собі мету і, не зважаючи на всі перепони та складнощі, досягнути її. «Сильний не той, хто не спіткнувся, а той, хто впав, зумів піднятися і піти далі».

А ще рок-музика вчить виходити за рамки і дивитись на світ ширше, не так, як всі. В дитячому віці це буде не так помітно, але в старшому точно. Адже рок – це філософія життя, і якщо людина поринає в нього, то її сприйняття світу та життя змінюється. Однією з таких змін може бути вихід з системи, яку нам нав’язують з самого дитинства, про те, що ми повинні шаблонно спланувати наше життя, жити так, як всі живуть, бо інакше − неправильно. Хто сказав, що інакше − неправильно? Тільки людина є творцем своєї долі й ніхто не повинен вказувати їй, як жити і що робити, а рок-музика виступить у ролі кращого друга, який у всіх випадках буде казати їй : «Слухай своє серце, бо тільки воно знає, що краще для тебе».

Автор: Роман Олексин | Крок у ROCK

  • Tweet