"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Квіти і рок-музика

Щоб там не говорили любителі Михайла Поплавського чи Гуфа, але рокери чутливі натури і їх душа прагне естетичного задоволення. Так, кожний музикант коли їде в тур підливає улюблений вазон і годує котика. Натомість шанувальники важкої музики люблять бігати в весною ромашковому полі і заплітати в своє волосся ці милі квіточки. Правда це чи ні, то вирішувати кожному. А ось пісні про квіти можна часто зустріти у творчості наших гуртів. Тому я хочу розповісти про них і почну це просто зараз. Приємного читання!

00597745

У пісні гурту Нумер 482 “Квіти” розповідається уявна історія про те, що головний герой летить на Марс у пошуках квітів для своєю любої дівчини, яка прагне отримати космічні квіти. Не знаю, що цій дівці в голову зайшло, але хлопець настільки любить цю бестію, що готовий все для неї зробити. А ще тут розкривається тема пошуків сенсу життя, бо “космічні квіти” це гарна метафора, за якої можуть ховатися різноманітні знайомі нам слова.

У свої ліричній пісні “Квітка” поп-рок гурт Zоряна тішить нас історією, яка знайома майже кожному, коли люди замість душевної краси вибирають матеріальні цінності, що звичайно не компенсую цю ваду.

Дивні дівчатка знов гуляють
Все, все на золото міняють
А душа, кому вона потрібна? Непотрібна, бідна
Очі, за очі брудне слово

Бо квітка, як сильна духовна людина – вона не зламається ні під дією вітру, дощу чи посухи. Вона чекаю на того, хто її полюбить і цінуватиме

А ось музиканти з гурту Тінь Сонця у пісні “Перша квітка” хочуть донести до нас момент того, як пройшла зима і почалася весна. І символом цього є перша квітка, яка набралася і сили й розцвіла. І все змінилося. Так і житті, на зміну сумним і важким часам приходить момент, коли розквітає квітка надії, яка відкриває для нас стежу змін на краще, по якій варто обов’язково вирушити( якщо ти звичайно не емо, і не застряг у 2007 році)
Музиканти з команди “Дикі Серцем” продовжують розкривати тему того, що для своєю коханою хлопець готовий робити дивні і авантюрні речі. Натомість розрив стосунків для нього є досить складним і болючим.

Такі гарні квіти на вікні
Чому твої очі такі сумні
А за вікном, так ніби то є сон
Де ми разом
Проте не варто здаватися, а слід боротися за свою любов.

А ось пісня “Химерні квіти” гурту, який вже на жаль розпався Marvel відкриває ще одну особливість квітів – їхню різноманітність. Є звичні квіти, а є химерні квіти надій, якій виростають на кущах безнадії і відчаю. Звичайно цим квітам треба хороший грунт, підживлений вірою і бажанням знати вихід, але хіба це важко? Ні. Тому трішки зусиль і всі труднощі будуть подолані.

Любіть квіти. Любіть символи, які вони символізують. Любіть життя.

Автор:Роман Мельник

  • Tweet