"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Пост-хардкор як ера, як жанр, як стиль життя…

1

Як ви вже могли зрозуміти, радувати ми сьогодні будемо наших пост-хардкорщиків. Post-hardcore – музичний жанр, батечком якого можна впевнено назвати хардкор-панк. Більшість виконавців цього жанру з’явилися ще на хардкор-сцені та в остаточно сформувалися приблизно в середині-кінці 1980-х років на теренах США. Це один з небагатьох жанрів або піджанрів року, які виникли не у Великобританії чи в загальному на теренах Європи.

Власне ми бачимо, що пост-хардкор розпочав свій шлях відносно недавно, та вже встиг стати не просто жанром, а окремою ерою, стилем життя. Він захоплює людські серця та душі чергуванням чистого вокалу та скріму. Типовим для нього є чіткий ритм і важкий інструментальний акомпанемент, основою якого є гітарні рифи.

Чим же пост-хардкор відрізняється від хардкор-панку? Як віщає одне із першоджерел, нові пост-хардкорові гурти давали і дають вихід своїй енергії, граючи у важкому динамічному стилі, що відходить від суворих хардкорових правил – грати швидко і гучно. До того ж вокалісти багатьох з них доносили сенс своїх текстів пошепки, проникаючи прямо в душу не гірше, ніж шаленим криком. І замість того, щоб дотримуватися обмежень хардкору, музиканти розширили його за межі важких акордів і вокалу, поєднуючи більш творчі шляхи для виходу енергії панк-року.

Розповідати всю історію пост-хардкору я не бачу сенсу, бо це довго, нудно і нагадує уроки або лекції історії в навчальних закладах. Хоча, роблячи такий собі ліричний відступ, скажу, що у свій час знання історії розвитку рок-музики мені добряче так допомогло, бо ж усі історичні події, які ми вивчали в десятому та одинадцятому класі, я будь-якими способами приплітала до рокових дат. Те саме роблю і зараз, а оскільки не являюсь фанатом історії, та своє життя доводиться зв’язувати саме з нею, то впевнено можу сказати, що при вивченні ХХ-ХХІ століть це єдине, що рятує. АЛЕ… якщо ви не знаєте історії розвитку рок-музики, не збиралися навіть цікавитися нею, а зараз різко захотіли поєднувати шкільну програму разом з нею, щоб легше запам’ятовувалося, то не треба, бо зробите тільки гірше.

Та якщо коротенько, то, народившись три десятиліття тому на вашингтонських сценах, маленький пост-хардкор ріс, мужнів, переживав злети і падіння, як і кожен з вас. І ось зараз цей солідний, емоційний «молодий жанр» подорожує по всьому світу із двійком своїх дітей – емо та скрімо та заходить у будинки шанувальників. Тому коли він постукає у ваші двері, не бійтеся йому відчинити.

Автор: Оксана Домашина

  • Tweet