"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

yeXJ3YciQI0

IGNEA: дебютний кліп “Alga”

wFMos8y1oMA

Можливо, хтось вже починає підбивати підсумки релізів року, що минає, але з впевненістю можемо заявити: це – ще не кінець! Приготуйте свої вуха та очі, перед нами – новий кліп киян «IGNEA». Творчість гурту, що трансформувалась з команди «Parallax», можна охарактеризувати як «oriental metal». Для тих, хто ще не знайомий з напрямком, радимо спочатку переглянути дебютний кліп на композицію «Alga». Якісне звучання (пісню зведено на студії «Morton»), монтаж – на вищому рівні (змонтовано на PicOi LIVE Production). Для того, аби дізнатись, що ж це за професіонали, ми провели бліц-опитування одного з учасників гурту – клавішника Євгенієм Житнюком.

- Як думаєш, що відчувають учасники гурту при виконанні композицій «IGNEA»? і навпаки, що можуть відчути слухачі при прослуховуванні вашого матеріалу?

- Думаю, що те саме, що і я: коли ми граємо який-небудь «качовий» фрагмент і ти бачиш людей під сценою, які вриваються під твою музику, спирає подих, відчуття – наче якийсь вогняний звір намагається вирватися з твоєї грудної клітки. Це дуже важливо пояснити це без метафор тому, хто не був на сцені. Щодо слухачів… Я надіюсь, що вони не нудьгують! А також жаліють, що взяли пиво до нашого виступу, а не після, бо півсклянки вже розплескано (сміється).

- Ви вже сформували свій стиль та напрямок розвитку? Куди направлений творчий вектор?

- Поки що не можу словами описати цей напрямок: всі теги просто зроблять на словах наш матеріал вузьколобим і стандартним. Ну а якщо вже і казати тегами чи стилями, то альбом буде на кшталт «modern oriental metal».

Євгеній Житнюк (клавішні)

- Творчий процес «IGNEA» – це праця і важкі репетиції чи застосування вже набутого досвіду?

- У нас доволі нестандартний творчий процес в порівнянні з іншими командами. Більшість гуртів довго й нудно вигадують щось на репетиціях, або мають одного автора, який пише, а всі інші грають цей матеріал. Я б сказав, що у нас щось середнє: спочатку хлопці слухають моє demo, потім вносять свої правки та пропозиції, через деякий час ескізи компонуються в одне ціле, а потім всі поодинці розучують матеріал. Останній етап: ми граємо це наживо. У такого підходу є величезний плюс: коли ми граємо нову пісню вперше, ми її вже граємо без питань, зупинок та помилок. Звичайно, це – ще не готовий до запису чи виступів матеріал, але це – вже повноцінна готова пісня.

- Назви три речі, які притягують людей на ваші концерти?

- 140 BPM (темп – прим.), наша відкритість до фанів (ми завжди спілкуємось з слухачами в десять разів більше часу, ніж виступаємо на сцені), і деяка оригінальність. Я, наприклад, знаю тільки три гурти з елементами напрямку «oriental» в Україні: нас, наших друзів «Xes Dreams», та «Firestorm». А скільки команд грають «melodic death» чи «pagan metal»? Сотні! Тому він просто в абсолютній більшості випадків нікому, крім друзів – гуртів взагалі не цікавий.

- З ким би ви хотіли витупити на одній сцені?

- Список дуже довгий… Але я можу назвати top: «Orphaned Land», «Amorphis» та «The Hardkiss». Чом би й ні?!

yeXJ3YciQI0

Ось приблизно так виглядають зсередини «IGNEA»: з власним підходом до написання музики, подачі своєї творчості та енергетикою. Нам залишається лише додати, що новоспечений гурт вже потрапив під пильне око нашого журналу, тому при нагоді, одразу поділимось їхнім матеріалом з шанувальниками вітчизняного metal’у.

Автор: Андрій Микитенко

  • Tweet

Ignea Morton Paralax Євген Житнюк