"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Патріотизм в українській музиці або ж український патріотичний рок.

1

Що ж є важливим в наші дні? Чи можна бути байдужим до країни, в якій ти живеш? І що ж допомагає людям у цей складний час?

Коли важко на душі, та здається, що вже майбутнього в країни нашої немає, тобі хочеться зробити щось, щоб підтримати свій народ. Цим і займається невелика кількість наших співвітчизників. Вони пишуть пісні та виконують їх, чим, дуже часто, надають людям певної віри у себе та у свій народ.

Останніми роками значна кількість українських рок-гуртів записали чудові, на мій погляд, патріотичні пісні. Ось, наведемо, декілька з них. 2014 рік – гурт «ТАРТАК» випускає нову пісню «Висота. Ніхто крім нас», яку присвячено захисникам Донецького аеропорту та усім українським військовим . Ось уривок з цієї пісні:

За нашими надійними плечима
Родини й друзі, села і міста.
Живи спокійно, рідна Батьківщино,
Нам себе проявити час настав.

Пісня, яка з 2005 року не втрачає своєї актуальності. Це пісня гурту «Nokturnal Mortum», яка вже своєю назвою «Слава Героям!» висвітлює свою тематику. Ознайомтесь зі словами і після цього відразу ж прослухайте. Вона цього варта. Ось і початок:

Було, на Вкраїні, ревіли гармати,
Справжні герої вміли панувати
Мечем здобували і Славу і Волю,
Тієї Слави не змити кров’ю.
Слава Героям!

Не можна говорити про український патріотичний рок, не згадавши таких гуртів, як «Кому вниз», «Тінь сонця». Тематикою патріотизму ніби просочені більшість їхніх пісень.

Звісно, ми повинні згадати про гурт «Сокира Перуна» з їхньою композицією «Честь та кров», яка стимулює до боротьби за свої права, за свою волю та звісно за любов, куди ж без неї. Але тут назріває запитання, любов до чого? До жінки, до себе чи все ж таки до своєї країни? В цьому випадку країна перш за все, а так і має бути. Ми живемо у такий час, коли потрібно боротись за неї. Саме до цього закликають музиканти з гурту «Мандри» в одній з найпопулярніших своїх пісень «Не спи моя рідна земля».

До любові до рідного краю, гучними рядкам закликає чудовий колектив, який зветься «Веремій» у свої пісні «Тихий гай». Людина повинна любити свою країну, а не шукати щастя поза її межами.

«Поза шляхами широкими,
Поза горами високими –
Ми шукаємо долю в чужім краю,
Забувши свій рідний….»

Отож, не здавайтеся в цій боротьбі за свою Батьківщину. Боріться і слухайте рок. Ось на кінець вам пісня, яка надихає та спонукає любити та віддавати серця за Україну. Насолоджуйтесь ще однією піснею вже відомого нам гурту «ТАРТАК»

“Хто вріс корінням, той не зламається.
Хто має стержень, той не зігнеться.
Любов до матері – найкраща порадниця.
Любов до вітчизни – ідея серця…”

Автор: Іванка Панасюк | “КРОК У РОК”

  • Tweet