"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Океан Ельзи-кліп на пісню «Мить»

1

Нещодавно, 4 грудня, відбулася презентація кліпу гурту “Океан Ельзи” на нову пісню «Мить». Ролик було опубліковано на офіційному каналі в Youtube. Значна кількість переглядів на момент написання статті цього разу говорить не про популярність самого гурту чи пісні; зараз йде мова про згуртованість українців навколо важкої для кожного теми. Фронтмен і автор пісні, Святослав Вакарчук, назвав цю пісню “головною піснею свого життя”. Ці гучні слова великої людини змушують задуматись кожного. І відповідь криється у контексті пісні, яка була написана автором з усією душею у творчу, натхненну «мить».

«Мить» – особлива композиція. І історія її створення для автора і усього гурту має особливе значення. Автор розповідає що писав цю пісню дуже емоційно та з захопленням, а коли написав – виявилось що це зайняло рівно 15 хвилин. Взявши до рук гітару, одразу самі по собі, почали з`являтись слова. І пісня була чудовою та була майже готовою. Майже вся. За виключенням дуже важливої деталі, яку так старанно шукав автор. І цією деталлю виявився останній рядок пісні. Було присутнім відчуття якоїсь недосказаності, незавершеності.

Відео просте, по-львівськи атмосферне та як завжди геніальне. Немає нічого зайвого. І для такої пісні це дуже важливо. Важка соціальна тематика, напружений настрій текстів – не можна допускати у кадрі якоїсь надвисокої активності. І цього не було зроблено. У кліпі показано гарне, просторе, атмосферне приміщення і є лише дві особи – слухач та Святослав Вакарчук, який граючи пісню на гітарі, немов веде діалог.

Складно уявити, що здатна відчувати людина на війні, про що думає важко поранений, коли розуміє що це, можливо, останні хвилини його життя. І цю пісню вдалось дописати лише побачивши та поспілкувавшись з такою людиною. В травні музикант відвідує військовий госпіталь, де спілкується з дуже важко пораненим хлопцем. Оптимізм, мужність цього солдата, його воля до життя, його неймовірна енергетика нагадали автору та решті світу що таке весна у душі, як це не здаватись до останньої миті. І останній рядок пісні набув необхідних слів та змісту.

Не кожен в праві коментувати такі міцні тексти, таку гостру тематику, висловлюючи свою суб`єктивну думку. Тут кожна людина має зрозуміти це послання особисто. Тож, радимо дійти до цієї проблематики самостійно, прослухавши пісню, вийшовши на діалог через перегляд кліпу…

Дерій Сергій | “КРОК У ROCK”

  • Tweet