"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Новенький кліп від Space Of Variations та буремне інтерв’ю.

2

Нещодавно в мережі з’явився відео кліп від гурту «Space Of Variations» або «Пространство Вариантов» (кому як більше до смаку). З новою/додатковою назвою «Space Of Variations», змінився й сам підхід гурту до творчості, це торкнулось як мови так й стилю виконанню. Забувши про російську, нажаль, гурт не став обирати українську мову, а обрав англійську. Це, звісно, додало «плюсик» до їх звучання, бо давно закріпився стереотип, що англійська вигідніше слухається за нашу. Хоча багато, хто з цим може не погодитись. Тексти стали більш усередненими, особливо якщо порівнювати з «Миледи, Вы сука». Що стосується самого звучання й стилю, то пісня «Gunsight» нагадала стару&добру постхаку, як у вокалі так й складових інструментальних партій…Хоча й зовнішній вигляд хлопців на то натякає, достатньо поглянути на телекастери або гру драмера в один альт, одним словом «прогресів». Дуже хотілося, щоб сучасні українські гурти самі задавали моду, а не слідкували за нею.

Пройдемось трохи по самій картинці. Якість картинки й звуку цілком співпадає, тобто цілком доброякісна відео робота. До зору легко припадає безмежний український лан, яким мандрує вокаліст. До речі, сам вокаліст виконував не тільки власну роль, але й роль людини яку роз’їдає смуток й зробив це на диво якісно. Наприклад, я – як вокаліст, тупо би налажав або зняв все з 100500 дублю. Респект. Ріже око килим з суворих 90х, під барабанами, хоча сама кімната цілком відповідно виглядає. Килим, це мабуть вже такий «фішак»який обов’язково вставляє в кадр кожний поважаючий себе гурт. По підсумках журналу Крок у Рок кліп отримує 7 з 10 можливих балів й рекомендується для перегляду вагітним жінкам й іншим істотам за посиланням на “Youtube”
Авжеж, ми не обійшлися звичайною рецензією й взяли інтерв’ю у гурту «Пространство Вариантов», а конкретніше у Олексія:

Крок у Rock: Привіт Олексій :) Почнемо наші терористичні питання. Від нещодавно ви змінили стиль свого виконання, що виплинуло на це?

Олексій: На справді ніяких цілеспрямованих змін не було. Просто минув час і погляди, смаки що до музики трохи змінились. Єдине що вплинуло точно – це зміни в складі гурту (змінилась ритм секція – бас і драми)

Крок у Rock: На жаль, в дії ми ще не встигли вас застати але судячи по відео й звуку, драмер та басист у вас якісні. Як так сталося, що ви змінили склад й чи все у вас йде правильним ладом з новим складом? (О римами розмовляю :))

Олексій: В двох словах, склад змінився через людський фактор: у ех-драмменра і басиста не було достатньо часу на розвиток тоді ще «Пространства» й ми були вимушені знайти заміну. Все йде дуже правильно й так як повинно йти: ніхто не гальмує та не ставить гурт на другий план, всі приймають участь й розуміють на скільки все це важливо.

Крок у Rock: Це чудово насправді, на сьогодні дуже важко знайти людей які ладні “йти до кінця”. А як так сталося, що ви вирішили змінити назву й мову?

Олексій: До речі назву ми не зовсім змінили, а переклали на англійську. Саме так перекладається “Пространство Вариантов”. А ось що до англійських текстів скажу , що це було дуже не просте рішення , але ми розуміли , що мовний бар’єр то є дуже складна проблема задля напрацювання своєї бази слухачів закордоном , де не розуміють українську мову або російську мову. Тому найближчі релізи будуть англомовні. Такий собі перехід на міжнародний рівень.

Крок у Rock: Тобто ви вирішили, що закордонну аудиторію ви зможете скоріше захопити ніж рідну українську таким чином?

Олексій: Взагалі не так. Ми ж розуміємо , що англійська мова універсальна й вона охопить як нашу рідну аудиторію , так і західну (сподіваємось). Кому це буде більше подобатись і де саме будуть найкращі концерти та реакція слухачів – не відомо.

Крок у Rock: Скажіть на скільки ви готові до іноземної аудиторії й чи готова до вас вона? Чи аналізували ви це? Чи є у вас чим здивувати іноземних слухачів й привернути до себе увагу серед тисяч гуртів з різних країн?

Олексій: Я впевнений що є. Але ж ми тільки на початку шляху , хоча амбіції дуже великі й ми обов’язково будемо намагатись зробити все для реалізації себе.

Крок у Rock: Чи не легше було б спочатку набрати максимальну кількість фанатів в власній країні, а вже потім завойовувати “нові території”?

Олексій: Це як два рази робити одне й те саме. Сподіваємось ,це можливо робити більш менш одночасно.

Крок у Rock: По статистиці, в нашій країні англійську мову знають не більше 20% людей. Ви ладні пожертвувати 80% заради нових закордонних слухачів? До них же ж дорожче й довше їхати й щоб ваші концерти були рентабельними треба назбирати дуже велику фан-базу. Ви готові до цього?

Олексій: Мабуть, на іноземних виконавців типу Muse, Prodigy, Scorpions,TSTM , Dobe DOD, Papa Roach,а з наших наприклад Hardkiss , ходять якраз от тих 20 % =)

Я ось до чого: ніяка статистика знання іноземних мов тут начеб то ніяк не відображає ситуацію з англомовними гуртами. Можна виконувати на англійській й бути потрібним на наших сценах. Я впевнений.

Крок у Rock: Можливо й так, але ви виконуєте більш важку й неформатнішу музику ніж перераховані вами виконавці :) Розвісить, будь ласка, про що співається у вашому новому трекові .

Олексій: Сингл про те, як людина потрапляє у обставини життя, як у кімнату без дверей та вікон, про те як там незручно і погано. Про те як люди намагаються вирватись з цього всього й навіть готові на крайні міри. В нашому відео такі обставини символізує стара напівзанедбана кімната, звільнення від рутини символізує відкрите поле – відповідно. А цвях який головний герой знаходить символізує надію на зміни, й все з цими змінами пов’язане … сумніви, страх змін, а з іншого боку нестерпне бажання покинути свою тяжку звичну реальність.

Крок у Rock: Кульно :) А розвісить трошки про плани на майбутнє :)

Олексій: Зараз працюємо над новим ЕР. Отож будемо намагатись максимально швидко зробити свіжий реліз. А у найближчому майбутньому, а точніше восени плануються концерти у Києві , Ужгороді , у рідній Вінниці , скоріш за все цей список буде поповнюватись ще.

Крок у Rock: Тобто можна буде розраховувати на тур?)

Олексій: Зараз я точно ще не готовий так сказати. Є всього пару дат.

Крок у Rock: Дякую вам за відповіді. Щоб ви хотіли побажати нашим читачам чи може якось їх наставити?

Олексій: Вам дякую за запитання =)

Друзі , ми повинні залишатись вірними своїм серцям і справжнім бажанням , і будувати НАШУ дійсно якісну, конкурентоспроможну сцену і щиру , емоційну публіку! Все в наших руках. Stay True!

Автор: Станіслав Потапенко

  • Tweet

metalcore post hardcore Space Of Variations Пространство Вариантов