"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Християнський рок.

1

В цій статті я спробую трохи розповісти про таке цікаве явище, як християнський рок і його відомі гурти.

Батьками християнського року став гурт “Petra”, утворений в 1972 році та Ларрі Норман, пісні якого є своєрідним програмним документом прихильників такої музики. Одна з найвідоміших його пісень має назву «Why should the Devil gave all the good music ?» (Навіщо віддавати дияволу всю хорошу музику?), яка відразу набуває популярності і його ідея «християнського року» здобуває прихильників по всьому світі.

До сучасних найвідоміших християнських рок-гуртів можна віднести гурти:

-P.O.D, рок-гурт із Сан-Дієго, Каліфорнія. Шестиразовий номінант на премію Греммі і володар мультиплатинових дисків. Назва походить від словосполучення Payable On Death (Відплачено посмертно). Тут мається на увазі християнське вірування про те, що Ісус Христос відплатив своєю мученицькою смертю за гріхи людства.

-Skillet — музичний гурт,створений 1996 року в місті Мемфіс, США. Випустив дев’ять музичних альбомів, два з яких було номіновано на Греммі

-Pillar – християнський рок-гурт з міста Тулса,США. Був номінований на премію Греммі за альбом The Reckoning в 2008 році.

-Red – американська рок – група з Нашвілл,США .Назва групи є скороченням від слова Redemption(англ.Спокута). На даний момент група випустила чотири студійні альбоми : End of Silence, Innocence & Instinct, Until We Have Faces і Release the Panic. Перші їх два альбоми групи були номіновані на премію Греммі.

-As I Lay Dying — американський християнський метал-гурт з Сан-Дієго, Каліфорнія, який грає в стилі металкор.

-Evanescence – група з Арканзасу на чолі з вокалісткою Емі Лі вже кілька разів відхрещувалася від статусу християнських рокерів, що супроводжувалося скандалами, близькістю групи до розпаду і навіть бойкотом з боку християнських радіостанцій. Але з реальністю, в якій існують звучання і тексти Evanescence, не посперечаєшся.

Окремо хотілося би звернути увагу на українські християнські рок-гурти.

-Крик душі – український християнський рок-гурт, утворений у Рівному 22 січня 2007 року і вже 3-го березня того ж року відбувся перший виступ гурту на клубній вечірці “Ти не один” .За час існування хлопці встигла записати 3 альбоми та відзняти 9 відеокліпів.

-PICK-UP – українська рок-група з Києва, існує з 2005 року. Група розробила, так званий, «PICK-UP Sound» — поєднання багатьох музичних стилів, щільний звук і гітарний драйв, прикрашений красивими електронними імпровізаціями. У своїх піснях група зачіпає теми любові, відносин, переживань, віри, а також проблем суспільства.

-Oskord. Перший альбом гурту містить усього п’ять пісень, однак кожна з них – це біблійська історія, викладена у віршованій формі із чітко вираженою мораллю. Один з учасників гурту, Олексій Андрущенко, каже, що «Оскорду» хотілось показати, що біблійські історії – це геть не банальні, всіма «перетерті» оповідання, а в кожній з них закладено набагато більше цікавого, ніж просто вдалий фінал.

-Кана – це гурт, який бере участь у євангелізації та школах християнського життя, однак і не оминає у текстах проблеми, важливі для молоді – стосунки, пошук себе у житті.

“Кана – ми прославляємо і хочемо оспівувати Того, хто подарував нам шанс на вічне життя в мирі, надії і любові”, – за`явлють учасники гурту.

Автор: Рома Мельник

  • Tweet