"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Чи може сніг бути брутальним?

1

Білий колір. Що можна побачити у білому кольорі? Звісно ж чистоту, простоту, певну ніжність. Що ж ми бачимо у білому, хорошому снігу? Сніг – це краса, розваги з друзями, новорічні свята та просто чудо. Що ж може зіпсувати це по-дитячому щире бачення снігу?

Чимало музикантів використовує цей образ у своїй творчості. Які образи снігу були популярними? Так ось, візьмемо для прикладу таку співачку, як Глюкоза та її пісню «Снег идет» та хіт 80-90-х «Яблоки на снегу». Що можемо сказати, невже це те втілення снігу, до якого ми звикли? Після прослуховування цієї творчості, мабуть, багато хто сприймав сніг, як щось гидке, брутальне. Люди спотворюють все, що можуть і до чого торкаються. Але чи лише люди винні в негативних якостях снігу? А чи добре він робить коли потрапляє в очі, коли падає на землю тоді, коли немає морозу? Та ми не в праві осуджувати те, що не може думати та немає вибору. Можливо, якби ми позичили трішки розуму сніжку всім було б краще, та ми не дізнаємось ніколи.

А давайте уявимо, що сніг став розумним. Дивимось ми на небо і він не падає туди, куди не потрібно і коли не потрібно. Тобі може здатися, що тоді було б легше, але відкрию страшну таємницю – сніг би не падав взагалі. А яка зима була б? І чи була б вона взагалі? Чим би діти займалися зимою? І не було б уже і свята, і не було б вже більше дива і мрії залишилися б без їхнього втілення. Тому, нехай все буде так як є.

А зараз я доведу його жорстокість. Слід згадати наші очікування першого снігу, час який займає адаптація до холоду, до цієї контрастності кольорів. І тут, все добре, всі щасливі, адже дочекались, і от що ж далі? А далі він жорстоко, без жодного прояву суму – розтає, зникає. Ну хіба це не жорстоко? Тоді всі теж сумні, адже тепер буде все уже так.

Сподіваюсь, всі зрозуміли, що сніг не такий вже ж чистий та хороший. Він досить таки поганий, жорстокий та брутальний. Але слід пам’ятати таку маленьку деталь, що люди його і псують. На цьому слові бувайте здорові і чекайте свій сніжок.

Автор: Іванка Панасюк

  • Tweet