"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Безымянный

Рятівний круг рок-ен-ролу.

Яким би великим та всеохоплюючим не був всесвіт року, все ж за десятиліття свого існування він ще досі не зміг очиститись від міфу про те, що світ тяжкої музики стоїть на споконвічних трьох китах – «секс, наркотики та рок-ен-рол». Ще і досі у вже здавалося б найбільш гнучкий та вільний вік постмодерну є багато тих, хто бачить рок-музикантів грізними брутальними дядьками з черепами на банданах та протестом проти усього святого у думках. Гучна музика без будь-яких рамок, незвичні амплуа з шипами та містичними символами, що кидають виклик звичним уявленням про красу, шокуючі образи як у зовнішності музикантів, так і у їхній ліриці – усе це закріплює думку про те, що рок-музика давно вже перейшла на темну сторону і спокійно їсть печиво поряд із самим лордом Дартом Вейдером.

Проте рок-музиканти – ті, які досягли запаморочливих вершин – можуть виявитися зовсім не страшними морськими грабіжниками, які лише загрібають скарби, що ласкаво підносить їм їхнє бурхливе життя. Навпаки, кораблі їхнього успіху дозволяють їм швидше і легше добратися до тих, хто потребує допомоги і подати свій рятівний круг з написом «рок-ен-рол».

Метал-бенди створюють благодійні організації та підтримують різноманітні проекти по всій планеті. Від екологічних акції до допомоги жертвам катастроф, від розвитку мистецтва до збору коштів для тяжко хворих, від тематичних концертів до пропаганди здорового способу життя – кожен рок-музикант обирає свій спосіб зробити внесок у процес становлення кращого, оновленого світу.Безымянный

Одним із найвідоміших своєю благодійною діяльністю є гурт Bon Jovi. Фронтмен бенду Джон Бон Джові разом з американським лікарем Крейгом Спенсером у 2006 році взяли під свою опіку філадельфійський благодійний центр та організували The Jon Bon Jovi Soul Foundation. З того часу фундація жертвує більше 200 000 доларів щороку для «людей з особливими потребами», як говорять самі засновники. Допомогу отримують численні дитячі будинки Філадельфії, локальні лікарні та центри для тяжкохворих і наркозалежних. Основна місія за словами Джона Бон Джові – це «за допомогою створення різноманітних програм та ініціатив, спрямованих на розірвання кола бідності та бездомності, боротися з першопричинами, що призводять до економічних негараздів як індивідуумів, так і цілих сімей». Можливо, звучить пафосно і складно, але, читаючи звіти The JBJ Foundation про будівництво доступного житла, розвиток освітніх програм для дітей із бідних родин та допомогу жертвам ураганів у США, розумієш, що їхній слоган не може передати і маленьку частину того, що вони насправді роблять для людей.

Сайт організації: www.jonbonjovisoulfoundation.org

Безымянный

Ні для кого не секрет, що життя у стилі рок-ен-рол відкриває безліч спокус, перед якими не так легко встояти, а, піддавшись, не так легко позбавитись – алкоголь і наркотики нерідко стають справжніми демонами на плечах музикантів. Проте найсильніші із них не лише проганяють власних бісів, але і стають воїнами-захисниками і для інших. Ерік Клептон, один із легендарних гітаристів усіх часів, може служити кращим прикладом такої відданості. Він продав сімдесят (!) своїх безцінних гітар і пожертвував їх реабілітаційному центру для алко- та наркозалежних на Антігуа. Крім того, він є співвласником цього Crossroads Centre, який є притулком усіх тих, хто не може сам справитися з хворобою. Гітарист у своєму листі-зверненні до пацієнтів центру описує острів Антігуа як воістину райський куточок, де панує спокій, краса і умиротворення. Саме у такому місці, зазначає Клептон, боротьба з залежністю досягає найвищої ефективності, адже поєднується з цілющим впливом природи і теплого повітря. Хіба за такими словами може ховатися «злісний» рокер?..

Сайт центру: www.crossroadsantigua.org

Безымянный

Ще одні справжні «брутали» ховають за своїм чорним одягом добрі душі – це гурт Incubus, засновник всесвітньої фундації The Make Yourself Foundation. З 2003 року бенд виділяє частину коштів з турів та продажу альбомів на різні проекти, пов’язані як з захистом природи, так і з допомогою хворим і постраждалим від катастроф. На рахунку гурту пожертвування для дослідження альтернативних видів палива, посадки дерев, зупинення глобального потепління. Музиканти не забувають і про людей з онкологічними хворобами, кров’яною недостатністю. Особливу увагу вони приділяють розвитку мистецтва та долучення дітей до музики, підтримуючи школи, ініціативи та майстер-класи по грі на інструментах. Кожен долар, зібраний за кілька років існування фундації, є тією рукою допомоги, яку рок може простягнути тим, хто найбільше цього потребує.

Сайт фундації: www.makeyourselffoundation.org

Безымянный

Великий мерт року Ронні Джеймс Діо продовжує і після смерті надихати людей на життя. Його вдова Венді Діо заснувала у 2010 році The Ronnie James Dio Stand Up and Shout Cancer Fund – центр допомоги у боротьбі з раком. «У рік, коли голос неймовірного Діо замовчав під важкою рукою раку, мільйони фанатів виразили свою вдячність і горе від втрати через донацію тисячей доларів», пише Венді. Саме це стало поштовхом до створення фонду, який спонсорує дослідження та лікування раку, освітні програми по його ранньому виявленню та передбаченню. Таким чином, через нескінченну любов до Діо, кожен може долучитися до спасіння чийогось життя і показати, що рок теж може творити чудо.

Сайт фонду: www.diocancerfund.org

Безымянный

Одним із найграндіозніших благодійних проектів в історії рок-музики є Sweet Relief Musicians Fund. Заснований ще у 1994 році, цей фонд займається не зовсім звичним видом донації. Він підтримує людей, що прагнуть долучитися до прекрасного світу музики, проте мають перешкоди на шляху до мрії у вигляді фізичної чи соціальної недостатності. Фундація об’єднала під своїм крилом егіду таких світових зірок рок-сцени, як Slipknot, Black Sabbath, Godsmack,Motorhead та безліч інших музикантів. Тури, спеціально організовані для благодійного збору коштів, такі як Death for All Tour, збирають сотні метал-і і рок-гуртів зі світовими іменами та мільйони глядачів по всьому світу. «Нам пощастило отримати від життя ласий шматок – настав час віддавати борги», пишуть засновники у своїй місії. І їм це вдається, адже завдяки Sweet Relief у світі щодня стає на одного щасливого рокера більше!

Сайт фонду: www.sweetrelief.org

Українські виконавці також не відстають від своїх іноземних колег, а тим паче у такий важкий для країни час, коли навіть одне слово, одна пісня співчуття на вагу золота. З часів Майдану і по сьогодні музиканти кооперуються та організовують благодійні концерти і ініціативи. Так у вересні 2014 року у Києві пройшов марафон «Єдність-фест», на якому проводився збір коштів на реабілітацію та протезування наших бійців, а також на допомогу дітям загиблих воїнів. У марафоні взяли участь такі відомі рок-гурти як Мандри, QARPA (Ірена Карпа) та Inferno. Спільними зусиллями музикантів і організаторів безліч поранених бійців отримали шанс на нове повноцінне життя.

10392471_630342150398457_1668781738733875483_n

Окремо виділити хотілося б гуру вітчизняної готик-сцени – гурт Inferno. За темними романтичними амплуа музикантів б’ються серця воістину сповнені вогняною любов’ю до України. Бенд не втомлюється брати участь у численних благодійних дійствах, надихаючи власним прикладом інші українські гурти. У грудні 2014 року їхня сильна і містична музика лунала на концерті «Сталевий промінь волі», що був організований для підтримки добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Підтвердженням справжньої вірності та патріотизму музикантів є особиста подяка Дмитра Яроша «за небайдужість та реальну допомогу» тим, хто на фронті. Нещодавно у київському клубі Бінго була організована ще одна благодійна подія за участю Inferno «Концерт пам’яті Небесної Сотні». Разом з ними на сцену вийшли Novi, Inside, Sound Riddle та інші. Усі рок-зірки виступали безкоштовно, а зібрані кошти були передані бійцям АТО. Саме такі гурти створюють надійний – музичний! – тил, для тих, хто захищає Україну.

1wVeessWKcQ

Отож, прочитавши про усі ті добрі справи, які роблять наші улюблені рок-виконавці, хіба можна їх називати злими піратами на бездонному морі життя? Безперечно, ні. Адже вони витягують світ із глибокої прірви своїм рятівним кругом рок-ен-ролу.

Автор: Діана Будкевич

  • Tweet

Благодійність