"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Ретроспектива: Morphine Suffering – «Пам’ятай, Хто Є Ти»

54a4d02a85dca4b34bc2c26a2c7bdd69

Одним з найбільш частих гостей на фестивалях важкої музики в Україні сьогодні є володарі премії The Best Ukrainian Metal Act 2014 – гурт Morphine Suffering. Музиканти неодноразово були на розігріві у таких команд, як Asking Alexandria, Parkway Drive, Dead By April, а їх другий сольний концерт у 2016 році зібрав майже тисячу фанів під одним дахом. У своїй музиці гурт поєднує металкор, транскор та електроніку. В активі хлопців з Києва 2 міні- та 2 студійні альбоми, декілька синглів, 7 кліпів та документальний фільм «Этой Ночью», присвячений презентації та процесу запису платівки «Пам’ятай, Хто Є Ти». Останній альбом приніс музикантам найбільший успіх та дав сильний поштовх розвитку гурту.

Загалом остання платівка хлопців нагадує їхні попередні роботи. Проте другий альбом позначився більш агресивним, у порівнянні з попереднім, звучанням. Новий учасник гурту Андрій Герасименко значно розширив діапазон партій екстримального вокалу, що дозволило зробити їх більш різноманітними. Продовжуючи писати музику у стилі металкор з важкими гітарними рифами та електронікою, «Морфіни» не соромляться використовувати й деякі «попсові» мотиви. Зустрічаються і такі класичні інструменти, як скрипка та віолончель. Частим музичним прийомом у цій платівці є різка зміна темпу та ритму партій ударних і гітари, що додає композиціям динаміки й свіжості та не дозволяє слухачеві занудьгувати.

Важко переоцінити вклад у кінцеве звучання альбому Сергія Любинського із лейблу Revet Sound. Під його наглядом на студії хлопці врахували кожен нюанс: від підбору правильних для звукозапису ударних тарілок, до «відшліфування» висоти кожної ноти вокальних партій. Як результат, якість звуку була доведена практично до ідеалу. Гітарні партії та вокал звучать чітко та чисто, без зайвих шумів, а ударні не губляться в загальному балансі.

Особливістю альбому є тематична заміна лірики нового альбому з проблем суспільства та людства на питання внутрішніх переживань індивіда та пошуку ним свого місця в цьому світі. До платівки увійшли 9 композицій: 6 написані українською мовою, 3 – російською.

Альбом відкривають агресивні рифи композиції «Небо Пробачить». Пісня підкреслює буремність нашого буття, яке інколи сповнене страждань, болю та самотності. У той же час «Морфіни» закликають сподіватися тільки на свої сили, не чекаючи чуда, та ніколи не опускати рук.

Не здає оборотів і композиція «Звір». Вона розкриває темну, дику сторону людської натури. «Звір» – це діалог між розумом та твариною, що живе в кожному з нас. У цій пісні хлопці піднімають тему вічної боротьби з нашими природними інстинктами та поривами, які часто беруть верх у важких життєвих ситуаціях.

Не обійшлось у новому альбомі і без «лайтових» та дещо попсових треків. «Тільки Ти» – зізнання в коханні, присяга на вічну вірність, яка подолає всі труднощі. Ліричний герой закликає знайти свою другу половинку та ніколи її не відпускати, адже так часто ми власноруч губимо своє щастя через надмірну гордість чи сумніви у взаємності.

Альбом продовжують дві композиції зі подібними одна до одної ідеями. «Останній Крок» – це заклик до дій. Інколи ми зупиняємося за крок до мрії, схиливши голову перед труднощами та страхом. А життя минає, можливості втрачаються – ось головна ідея композиції. «Миллениум» – крик відчаю перед неминучою швидкоплинністю часу. Головне – не загубитись у цьому потоці подій та людей, не зупинитися перед перешкодами та залишити свій спадок, свій слід в історії.

Вбивчі «черги» гітарних рифів композиції «Мои Слова Станут Пулей» буквально пронизують кожний нерв слухача. Пісня присвячена безкомпромісній боротьбі індивіда з пустими, черствими людьми та системою, що їх об’єднує. «Мои Слова Станут Пулей» – це гімн самотнього революціонера, що пожертвував усім, аби змінити світ.

З композиції «Поет» ми дізнаємось історію безіменного ліричного героя, який намагається зробити кращим світ та самого себе, виливаючи свої переживання та думки на папір. Ця пісня є, так би мовити, віддзеркаленням самого гурту, адже увіковічнити частинку своєї душі через творчість – мета будь-якого музиканта.

Драйвові мотиви електронної музики та танцювальні ритми наступного треку не залишать байдужим нікого та змусять зануритись у божевільний вир танцю. «Этой Ночью» запалить серце та тіло кожного. Композиція спонукає розважатись і просто забути про всі проблеми та тривоги на одну ніч, адже саме цей момент може стати останнім, тож варто відпити з келиху життя сповна.

«Прощавай» є гідним завершенням платівки. У цій композиції підсумовано усі ідеї та думки, що були закладені у весь альбом. В останньому треку «Морфіни» прощаються зі слухачем та закликають: «Пам’ятай, хто є ти».

В альбомі спостерігається деяка хронологічна та логічна структура. Чому композиції розміщені саме таким чином? Можливо, вся платівка – це історія життя та плід творчості безіменного ліричного героя, його автобіографія. Із самого початку ми потрапляєм у вир переживань та поневірянь героя («Небо Пробачить»). Як типовий підліток, він стоїть серед «пустелі» нерозуміння та самотності. Це відкриває найтемніші закутки його душі, він наче «загнаний звір» («Звір»). І тільки вона, справжнє кохання, допомагає йому подолати цю темну сутність його нутра («Тільки Ти»). Пізніше чоловік розуміє, наскільки швидко біжить течія життя, скільки ще нереалізованим («Останній Крок»). Він наче переживає кризу середнього віку. Ці роздуми викликають в нього бажання залишити свій слід у цьому світі, змінити його, створити свою спадщину («Миллениум»). Герой поривається зламати прогнилу систему, покладає свою душу та тіло заради ідеї. Проте стіна суспільних устоїв боляче відкидає його («Мои Слова Станут Пулей»). Тоді герой вирішує увіковічнити свої слова та ідеї на папері, стати поетом (»Поет»). На схилі літ він розуміє, як важливо для людини дійсно жити та насолоджуватись кожним відведеним моментом, а не існувати («Этой Ночью»). Чоловік залишає заповіт майбутнім поколінням: розповідає про свій життєвий шлях, про помилки, яких припустився, та закликає рухатися до своїх мрій, долаючи будь-які труднощі («Прощавай»). Герой прощається з читачем і своєю коханою та промовляє: «Ти знаєш, де мене знайти», маючи на увазі місце, де збереглася частинка його душі – на сторінках рукописів. Увесь альбом, вся автобіографія поета – це спадок майбутнім поколінням, який робить його недоторканним перед плином часу так, як музика робить безсмертним будь-якого музиканта.

Як ми бачимо, хлопці пропустили через себе кожну композицію та вилили всі свої емоції у кожен рядок тексту. Можливо, новий альбом є алегорією на одного з членів гурту. З іншого боку, цим безіменним поетом міг би стати будь-який митець, що поклав життя на вівтар своєї творчості. А можливо, це все фантазії автора :) У будь-якому випадку, нова платівка «Морфінів» змушує задумуватись та переживати, що є величезною заслугою музикантів з Києва.

В цілому, новий альбом вийшов досить інтимним та чуттєвим. Нова платівка сподобається як старим шанувальникам (завдяки фірмовому агресивному звучанню гітар та екстремальному вокалу), так і новим, які ще не знайомі з творчістю гурту (через деякі новаторські рішення та експерименти). Деякі композиції як «Тільки Ти», «Поет» чи «Этой Ночью» можуть припасти до душі й шанувальникам музики інших стилів – поп, електронна музика, транс.

Два повноформатні альбоми Morphine Suffering виявилися доволі успішними, тож залишається з нетерпінням очікувати наступні роботи киян та побажати їм творчої наснаги та енергії.

Автор: Олександр Годований

  • Tweet