DETACH. Зустріч з прихильниками

0

Гурт Detach існує вже майже 7 років, і за цей період з ним відбулося багато справді цікавих речей. У минулому році вони заявили про себе з екранів телевізорів, беручи участь у передачі “Х-Фактор”. Також вони були претендентами на те, щоб представляти Україну на «Євробаченні 2017». Вони навіть стали номінантами премії «Yuna» в номінації “Відкриття року”. Та не зважаючи на великий список досягнень та щільний графік, вони завжди знаходять час для спілкування та підтримки контакту зі своїми слухачами, і саме тому вони завітали до стін Київського національного лінгвістичного університету, щоб зустрітися зі студентами.

Зустріч відбулась у форматі “питання-відповідь”, і деякі з питань висвітлено у цьому інтерв’ю.

– Які ваші майбутні плани? Куди ви збираєтесь рухатися далі?

Олексій Веренчик: У нас є мрія. Усі завжди починають займатися творчістю заради чогось, заради якоїсь високої мрії, на початку це завжди здається надто геніальним, та з часом ти усвідомлюєш, що все можливо. Наша мрія – це поїздити по Європі, по США, побувати на сцені якихось таких великих, світових рок-фестивалів, таких як Rock am Ring. Хотілося б виступити на одній сцені з тими командами, які у нас в плейлистах.

– Як щодо концертів закордоном? Чи можна від вас очікувати виступи десь за межами країни?

ОВ: Цього нам би дуже хотілося, навіть є різні пропозиції з виступами в інших країнах, але всі вони якісь розмиті. Взагалі, ми можемо хоч зараз взяти і зробити собі тур по Європі. Щоправда, з якимись жахливими умовами, організацією і всім іншим, але закордоном. Зараз ми потихеньку, крок за кроком ідемо до цього, сподіваємося на визнання Європою. – Яка ваша головна мета на майбутні 10 років?

ОВ: Складно відповісти. Точно можу сказати, що хочеться досягти якогось рівня до 35 років, адже просто сорокарічний мужик, який бігає і кричить на сцені – це нецікаво, якщо це, звісно, не Slipknot або Korn, адже вони є для нас показником. До того ж, я думаю, що до цього часу ми вже всі будемо мати сім’ї, тому треба буде все вміти поєднувати.

 

– Як ви відреагували на критику суддів на Євробаченні?

ОВ: Навіть не знаю. Ми не особливо звертали на це увагу. Тому що все як на Х-факторі – вони говорили від ефіру до ефіру полярно протилежні речі. То у нас занадто “місиво”, а коли ми починаємо робити щось легше, то вони кажуть, що занадто легко. А все це, насправді, аби щось сказати, тому критику ми особливо не сприймали. Ми туди пішли навіть не розуміючи, чого ми доб’ємося, куди ми там пройдемо. Просто хотіли показати себе і на людей подивитися, ось і все. – Чи спілкуєтесь ви з іншими учасниками Х-фактору після завершення шоу?

ОВ: Так, майже з усіма намагаємося підтримувати контакти. Ось, наприклад, Паша і Віталік з Оскар Уальд, ми з ними дуже добре здружилися, вони якраз переїхали до Києва, тому періодично бачимося. Ходили ще на концерт Mountain Breeze. Тому з усіма якось спілкуємося.

– А як щодо Hardkiss? Чи підтримуєте з ними контакти?

ОВ: Так, в основному так. Ясна річ, що ми не дзвонимо один одному щодня, але спілкуємося. Ось вони нас на свій концерт в Києві запросили. Намагаємося тримати зв’язок з ними.

 

– Коли можна очікувати на ваш новий альбом?

ОВ: Зараз ми його пишемо. У нас є купа матеріалу, але він поки сирий, і, скоріше за все, ми будемо випускати просто сингли, а потім, коли набереться достатня кількість матеріалу, зберемо це все в один альбом. Але це точно буде жесть (у хорошому сенсі цього слова).

 

– Чи виникають якість проблеми під час написання пісень?

Денис Фандера: Ні, у нас це все йде легко. У всіх вмикається в голові якийсь рандомайзер, і вже на наступний день всі приходять зі своїми ідеями які можна використати в пісні, ми їх комбінуємо, і з цього виходить щось цільне. – Є якісь плани для розширення групи чи вас все задовольняє?

ОВ: Склад збільшувати немає ніякого сенсу, принаймні зараз. Може, на якісь записи нам треба буде сопілку або ще щось на кшталт цього, але в будь-якому разі це все буде тільки на записах, а наживо – тільки на плейбеках.

– Хвилюєтеся перед виступами? Якщо так, то як ви з цим боретеся?

ОВ: Хвилювання, мандраж є в будь-якому разі, але перед початком концерту все переростає в якесь бажання виплеснути енергію і зробити хороший концерт. Самоконтроль дуже допомагає в цьому.

ДФ: Я пам’ятаю наш перший концерт у клубі Bingo, у мене тоді вже при підході до клубу почався мандраж, але на сцені вже забуваєш про це і просто граєш. А ось Х-фактор дав дуже гарний досвід, там ведучий на початку завжди говорив: “Бачиш цю маленьку камеру з червоною крапкою? Через неї на тебе дивиться кілька мільйонів людей”. І ось саме через це від ефіру до ефіру почуття страху перед сценою притуплювалося. Хоча якщо повністю зникає весь мандраж, то навіть нецікаво стає.

– Чи був у вас досвід виступу на сцені з відомими артистами?

ДФ: У нас один раз був досвід виступу на розігріві. Це був минулорічний концерт гурту Skillet. Вони досить відомі, і нам було дуже приємно працювати з ними на одній сцені. Вони виявилися дуже відкритими і доброзичливими. Здавалося б, одна з топових груп, а ти можеш ось так просто до них підійти й заговорити, сходити попити кави і таке інше. До того ж, таке ставлення було не тільки до нас, а так само і до персоналу, до фанатів. Дуже класні і душевні вони.

– Чи маєте ви хобі? Чим зазвичай займаєтесь у вільний час?

ОВ: Я займаюся відео, це теж дуже важливе захоплення для мене. Дуже люблю спати, якщо чесно, тому це, напевно, теж моє хобі.

ДФ: Я теж згоден зі сном, бо дуже часто на нього не вистачає часу. А взагалі, читаю різні журнали про спорт, бо сам цим захоплююся і цікавлюся.

 

– Чи були у вас якісь дивні або цікаві сни?

ОВ: Найдивніший… Мені сни дуже часто сняться, ледь не через день. У мене один раз був дуже дивний сон, ще тоді, коли не було смартфонів. У мене тоді був Siemens T55, як зараз пам’ятаю. Я тоді йшов з роботи і в мене був ключ від офісу, який повинні були забрати десь о 4-5 годині ранку. Ще я тоді залишив телефон на віброрежимі. Ну і ось я сплю, і сниться мені ранчо, я там прямо як ковбой, тільки пасу чомусь свиней. Все класно, літо, сонце, не спекотно, але раптом я дивлюся на небо, і розумію, що воно чомусь вібрує. Я просто стою, дивлюся на це здивовано, свині теж нічого не розуміють, а потім розплющую очі, а в мене телефон на столі рухається і вібрує від дзвінка. Ось такий сон у мене був.

– Чому “Detach”? Це має якесь значення чи історію?

ОВ: Це було давно, коли все тільки починалося, у нас був гітарист Кирило. Ми з ним працювали разом з відео, 3D, відео-дизайном. Якось були на студії, думали над назвою, і просто дивилися, що було написано на різних кнопках. Була там кнопка “detach” – від’єднати. Нам і сподобалося, як це звучить. Намалювали логотип, то воно й прижилося у нас. Ніякої там жорсткої філософії, ми намагалися придумати якусь історію, типу там глибокий сенс, але нічого не вийшло. Це просто гарне слово для нас.

 

– Який ваш улюблений вид спорту? Чи займаєтесь ним?

ОВ: Тетріс.

ДФ: А я ось і не знаю. Їх багато. Я вже раніше казав, що люблю екстримальні види спорту, тому вони більше всіх мені імпонують.

ОВ: А якщо чесно, то я навіть напівпрофесійно займався футболом. Я був в основі півзахисником, це було в класі 10-11, не пам’ятаю точно. Але колись я навіть хотів тільки цим займатися, але потім якось відпустили.

 

– Який ваш улюблений музичний гурт?

ОВ: Піанобой. А взагалі мені здається, що після року 2005 все якесь вже “пластмасове”, але якщо все ж вибрати з того, що виходить в останні роки, то це Bring Me The Horizon. Дуже подобається, що вони роблять. Ось ще дуже чекаю, що зроблять Asking Alexandria, після того, як Уорсноп повернувся до гурту, дуже цікаво.

 

– Опишіть ваш ідеальний день.

ОВ: Напевно, перебуваючи в якійсь подорожі. Прокинутися не вдома, а десь в іншій країні. І, бажано, за один день побувати відразу в декількох країнах, це було б дуже цікаво. У мене так навіть кілька разів бувало.

– Що б ви хотіли змінити в країні?

ОВ: Не хотілося б чіпати політику, але просто хочеться миру і спокою.

ДФ: Я хотів би поміняти дорогу з Полтави до Дніпра, оскільки там такі кучугури та ями, що в них навіть риби плавають. Ми так якось їхали аж п’ять годин, то я думав, що голова там відвалиться.

Офіційний сайт гурту Detach: http://www.detachmusic.com

Спільнота ВК: https://vk.com/detach_official

Фейсбук: https://facebook.com/detachmusic/

YouTube: https://m.youtube.com/#/user/deTachKIEV

Автор: Стас Бджинг

Фото: Анастасія Волошина


Про Автора

Comments:

Коментарі вісутні

Сусіди фестивалю “Соседний мир”

У місті Судак – на південному березі Криму – 26-28 липня пройшов шостий Мiжнародний фест «Соседний мир» – фестиваль музики й актуального мистецтва.  І тривав ...