Metal Up у Вінниці!

Дата: 08-06-2014; | Автор: Стасян; | Рубрика Новини; |

На годиннику перевалило вже за 16:00.. на вході збиралися люди.. очікування, музичний голод.. пошук квитків.. Пекельна історія як Вінниця палала під важку музику на METAL UP Fest 11 травня 2014 року \m/

Не секрет, що вінницька публіка не славиться своєю активністю відвідувань концертів, особливо металічних. Можливо через це вінницька метал сцена переживала застій, як при Хрущові. Та одного прекрасного дня всю ситуацію виправив фестиваль METAL UP Fest, квитки на якого було розкуплено вже за 5 днів до початку, що показало просто величезну активність вінничан та “голод” усіх наших рок- та метал-любителів! Оскільки цей фестиваль проводився вперше, ми маємо надію, що він стане доброю традицією і щоразу збиратиме все більше і більше глядачів та музикантів.

1

Передумовою проведення концерту було відкриття нової «стікляшки», вибачте, торгово-офісного центру «Izumrud» в районі всім відомого ринку «Урожай», який став прикрасою старої площі, яка не змінювала свій вигляд ще з радянських часів. Ну, що ж сказати… У типовому торгівельному центрі розмістився (хоч і в підвальному приміщенні) нетиповий для такого місця заклад під назвою «Beef Eater». Хотілося б, щоб це місце стало «новою Зорею», або щось типу того, але на жаль, заклад не був підготовлений до концерту такого типу. Адже на рок концерти приходить здебільшого молодь, років 16-ти, яким потрібно випустити енергію та пострибати, послемитись та банально повеселитись. Ці спроби закінчувались здебільшого витягуванням за ноги-руки поза межі закладу. Але радує те, що глядачі не боялись грізного дядечка-охоронця та погроз на кшталт: «Не делайте движения имитирующие физическое соприкосновение», і не здавались, повторюючи спроби повеселитись, ризикуючи «виносом за я*ці із закладу» Тому хотілося б порадити: познімайте свої люстри і плафони, декорації та зробіть для молоді місце, де можна драйвово відпочити, бо інакше вся суть рок фестивалю виходить у нуль.

2

Але паб дав великі плюси для проведення фестивалю: нова апаратура дозволила музикантам комфортно відчути себе на сцені і задовольнити відвідувачів гарним звуком. Усім без виключення було видно те, що відбувається на сцені, адже по усьому периметру розміщені телевізори, по яких ти можеш в реальному часі спостерігати за тим, що діється на сцені, не відволікаючись від трапези чи спілкування з друзями.

Фестиваль Metal Up проводився за участю таких гуртів: FIGHT FOR FUTURE, THE JELLYFISH, AFFECTING DISSENT, AROS, INTERNAL SPIRIT, FIRESTORM, WITNESS OF THE FALL. Тут зібрані колективи не з одного міста: Вінниця, Радивилів, Київ, Тернопіль, Хмельницький, Козятин. Та і стилі гуртів не однакові між собою, що додало різноманітності.

На превеликий жаль не всі змогли зіграти через технічні проблеми. Але ми сподіваємось, що вас ще не одноразово почуємо.

3

Відкривати сцену довелося вінницькому молодому колективу Witness of the Fall.Це їх перший виступ на сцені, так як колектив молодий. Записів пісень вони також не мають, тому публіка чула творчість вперше, що становило таку собі несподіванку і більшу цікавість до виступу, адже були лише здогади і уявлення чого очікувати. Живий виступ доповнили ряд оригінальних семплів, яскравий та видовищний виклад на сцені, одразу помітно, що гурт хоч і молодий, але підготовлений і учасники знаються на виступах! І вже не пройшов тиждень, як хлопців закликають знову виступати на сцені!

Нас не обійшла стороною творчість гурту, яка вразила і здивувала з перших нот на сцені. Ми вирішили дізнатися трішки більше і поспілкувалися з вокалістом Олександром Климчуком та басистом MakeSuffer, які розповіли про дуже цікаві речі, що відбувалися до та під час фестивалю.

Крок у ROCK: Досить значна кількість музикантів кажуть, що скільки б раз вони не виходили на сцену, але навіть мінімальний мандраж присутній. Що відчували ви перед дебютним концертом? Все-таки гурт на сцені вперше!

Олександр Климчук: Ми не були винятком. Певний мандраж був, але розуміння того, що ти доносиш глядачам свою творчість, своє внутрішнє “Я” швидко його розвіяло. Плюс – це був фестиваль важкої музики, ми розуміли чого люди прийшли на фестиваль, тому разом з ними “ловили кайф” від цього дійства.

Make Suffer: Кожен виступ не обходиться без мандражу, особливо дебютний! От стоїш вуже на сцені, сотня поглядів на тебе, і вже тільки після першої пісні тебе попускає, бачиш, що народ веселиться, віддає свої емоції і ти йдеш в повний відрив! І вже ніякого мандражу чи скутості, є просто ти та зал.

Крок у ROCK: А що передувало фестивалю? Що відбувалося у житті дуже молодого гурту перед тим, як потрапити на METAL UP Fest?

Олександр Климчук: Ми дуже молодий колектив, граємо не більше 3-ох місяців. Декілька років провчившись в одному університеті, навіть не підозрювали, як кожен з нас “горить” важкою музикою. В кінці лютого 2014 р. зібрались просто пограти, як на диво у нас дуже непогано вийшло. Потім почали писати матеріал, який накопичився в кожного за роки. Через деякий час дізнались за MUF, що пройде у Вінниці. Відразу ж з’явилось бажання виступити! Показати, так би мовити, що у Вінниці є такі гурти. Може і цим підтримати традицію таких фестивалів у нашому місті.

Make Suffer: Концерту передували регулярні репетиції та щоденна праця. Ми збиралися в першу чергу що б виплеснути кудись наші емоції, після сірих буднів, збиралися і творили метал )

4

Крок у ROCK: Чи все на вашому виступі було так, як запланували? Розкажіть, будь ласка, нашим читачам і про враження загалом.

Олександр Климчук: Цей фест для нас підготував все-таки пару несподіванок ) За день до фестивалю басист підвернув ногу. Під час фесту, коли ми відіграли декілька треків, басист порвав струну (це не враховуючи те, що перед фестом на репетиціях вони “лускались як насіння” у нього), але незважаючи на це, йому це не завадило, і він відіграв так само круто, як і уся група. Другий нюанс це те, що на фесті був заборонений слем, мош.. все те, без чого такі фестивалі неможливі. Під фест спеціально в деяких треках готували місця для “стіни смерті”, МОШа, слему.. та нажаль заклик власника клуба (як я зрозумів): “Не делать движения, имитирующие физическое соприкосновение” викликало не те, що не розуміння, а сміх. Та незважаючи на цей тупий (інші слова важко підібрати) заклик, відвідувачі фестивалю так би мовити “віддягнулися” всеодно. Хто хотів, той і послемився, і поМОШився )

Make Suffer: Це взагалі болюче питання, перед виступом в нас було багато запланованих рухів, але так вийшло що наш басист (тобто я) за день до виступу травмував ногу. На концерті я ледь ходив, тому ніяка мова про “вертухани” вже не йшла. До того ж підчас виступу порвалася струна, це додало пікантності фесту, так приємно було читати комент в ВК: “Я струну WoTF на стіну повісила”. Але в цілому все пройшло чудово, цей виступ запам’ятається нам надовго.

Крок у ROCK: Скажу, що багато очей запалилися і, не зважаючи, що ви були першими на сцені, з вашого виступу почало ставати спекотно у залі. Що далі плануєте з вашою творчістю?

Олександр Климчук: Багацько незнайомих людей після виступу підходили і казали: “Спасибі, що у Вінниці є такі гурти, як ви”. Приємно чути такі слова. Зупинятись не будемо, звичайно. В найближчий час відбудуться деякі зміни: маємо вирішити головні проблеми у гурті – це барабанщик, в якого б погляди на музику відповідали поглядам учасників гурту і бажання працювати/розвиватись. Також планується деяка зміна стилю нашої банди. Але про це нічого вам не скажу, нехай це буде для вас сюрпризом. Слідкуйте за новинами )

Make Suffer: Нажаль, наш гітарист, людина яка створила таке явище як WoTF, через політичний стан в країні, змушений переїжджати до Росії, де проживають його батьки. Звичайно, ми будемо рухатися вперед, але це вже буде зовсім інша історія, атмосфера та музика. Але WoTF навіки залишиться в наших серцях, і надіюся що не тільки в наших. Нам буде чим ще здивувати Вінницю та нашу неньку Україну.

5

Наступними на сцену вийшли AROS– гурт, який давно полюбився вінницьким поціновувачам металу. Ми їх знаємо, любимо і завжди чекаємо. Хлопці вміють відриватись і підривати публіку. З такими учасниками фесту не страшно, що буде сумно і не буде «двіжухи». AROS – 100% драйву і відриву. Це хлопці підтвердили на фесті. Ось що Богдан Костюк (вокаліст) та Рома Бондарук (бас-гітарист) нам розповіли:

Крок у ROCK: У Вінниці ви граєте не вперше. Що такого цікавого було на MUF, чого не вистачало на попередніх виступах? Чи все дуже погано? ;)

Рома та Богдан: Ну фест пройшов на “ура”, вистачало всього, в принципі цей фест не відрізнявся чимось таким від інших. Порадував класний апарат, але його все-таки було маловато, я, наприклад, себе чув не дуже добре. Незважаючи на те що охорона завжди вставляла свої 5 копійок, коли починався реальний двіж, люди відривались на повну, а коли бачиш перед собою таку запальну публіку, зникає відчуття що ти на сцені, ти ніби переносишся до них і ви всі разом кайфуєте )

Крок у ROCK: А ми пам’ятаємо слова вокаліста перед фестивалем: “Я викладуся так, що там спочатку сам одурію від себе, а потім всі жахнуть разом з нами”. Було таке? Вийшло? ;)

Рома та Богдан: З приводу відрива, ми завжди віддаємося публіці на повну, але так як у всіх музикантів зайняті руки і ноги, то вокаліст завжди залишається вільним для спілкування з публікою і звісно коли ти глядач і стоїш перед самою сценою, бачиш такий відрив, то ця енергія передається тобі і тебе самого розриває зсередини, починаєш відриватися разом з музикантами )

Крок у ROCK: Щось з нового репертуару виконували на сцені?

Рома та Богдан: На цьому концерті ми представили публіці наші 2 нові пісні, які в корінні відрізняються від старого репертуару, вони більш технічніші, продумані, сповнені драйву і мають свою атмосферу. Перша має назву “Lingua”, що переводиться як “Язик”. Вона про те, що треба менше говорити і більше робити. Друга має назву “Chaos theory”, що перекладається як “Теорія хаосу” (щось типу ефекту бабочки)

Крок у ROCK: Як щодо публіки? Були люди запалені від потужної музики і розважалися в своє задоволення?

Рома та Богдан: Так як ми вже виступали у Вінниці раніше, то були дуже здивовані такою кількістю людей, яка прийшла на цей фестиваль, так як люди у Вінниці останнім часом мало відвідують такі дійства. Всі відривались від першого до останнього гурту, вижимали з себе всі соки! Я як музикант, відігравши свій виступ не втримався і теж відривався разом з публікою )


Загалом фест пройшов класно, багато приємних вражень і спогадів залишив. Гурт AROS дякує за співпрацю, гадаємо що це не останнє дійство з боку організаторів ) 

6

Справжнім відкриттям став гурт Firestorm. Назва дійсно відповідає музиці та емоційному посиланню.Тернопільські гості показали, що таке справжній Melodic Death Metal. Мелодійно, сильно, цікаво. І хлопці мають вигляд справжніх death металістів. Як то кажуть «трушні». Цікаво дивитись та приємно слухати. Музика на вуха лягає м’яко, не ріже. Хлопці круто виступили. Вінницькій публіці сподобався гурт і ми з нетерпінням чекаємо Firestorm знову!

 7

Про гурт The Jellyfishу Вінниці любителі важкої музики більш-менш знають, тому багато хлопців та дівчат очікували на їх виступ, адже вони завжди видовищно постають перед публікою, качають своєю якісною музикою, що було і на фестивалі. Безліч жартів, таких собі “фішок” від гурту не могли не порадувати, одне з них варто переглянути на відео, що розміщене на сторінці гурту та зустрічі. Також гурт мав можливість похвалитися своїм новим девайсом – чудовою бас-гітарою, обновки це завжди круто!

8

Враженнями з нами поділився вокаліст гурту – Андрій Медузов:

Крок у ROCK: Відчули “голодну” вінницьку публіку? Як враження?

Андрій: Голод в публіці безумовно був присутнім, це було зрозуміло одразу, за 5 днів до концерту були продані всі білети. Це і не дивно, публіка в регіонах дійсно недоотримує драйву в порівнянні від того самого Києва. Фестивалі проходять дуже рідко, і народ просто скучає за відривом. Побільше б таких концертів. Відчуття після виступу були однозначно позитивними. Публіка несамовито прагнула металу) ми однозначно вирішили, що приїдемо в Вінницю ще раз, але уже з більшою, повноцінною програмою. Вінниця має право на великі порції якісної музики.

Крок у ROCK: Чи було щось особливе на METAL UP Fest, що відрізнило від інших фестивалів? Взагалі що найбільше запам’яталося?

Андрій: MUF хоч і дебютував, але зробив це достойно, відношення організаторів до нас і всіх учасників було на рівні великих фестивалів. Відмінне місце, хороший звук, вірний підхід і тому незначні помилки просто не мали ні найменшого шансу. Шкода, що не вдалося по традиції погасити гарячі тіла водою, охорона не дозволила )

Крок у ROCK: Ви досить яскраво спілкуєтеся з публікою, жартуєте, закликаєте та запалюєте ще більше вогню. Ви обдумуєте те, як будете себе вести, чи все відбувається без підготовки, хаотично?

Андрій: Поведінку на сцені на початковому етапі, звісно ж, хотілося піддавати якомусь контролю, з часом прийшли до висновку, що ніякий план не працює. Все будується на взаємодії з публікою. Завжди як пластилін на сцені, працюєш з глядачами так, як вони цього хочуть. Запорука успіху феєричного концерту не лише в хорошому гурті чи великій кількості людей, головне і вірна взаємодія. Прийшов на концерт – відривайся, вийшов на сцену – відривай.

Крок у ROCK: По вашому інстаграму помітили, що по Вінниці гуляли. Що бачили, що чули?

Андрій: Що стосується Вінниці, однозначно вирішили добавити її в список улюблених міст разом з Одесою, Кам’янцем, Львовом. Місто вразило своєю чистотою, європейськими нотками в архітектурі, в людях, ресторанчиках і транспорті. Не очікували ) Літом домовилися поїхати відпочити до гітариста на дачу, після концерту чудово посміялися, дивилися відео з концерту і гордилися тим, що в Україні андерграундна сцена буде жити до тих пір, доки ми можемо з вами робити її разом. Дякуємо )

9

Гурт Fight For Future найдовше добирався до Вінниці, долали чотириста кілометрів, щоб зіграти і зігріти вінничан своїм яскравим викладом на сцені. До міста вони прибули вже в переддень концерту, про що публічно повідомляли, вирішивши прогулятися, побачити краєвиди та заздалегідь підготуватися на репетиційній точці у суботній вечір. Їх підготовку глядачі сміло оцінили на гарному рівні, що було помітно по реакції публіки на виконання більшості треків! Як зазвичай, не обійшлося без такого собі презенту для найактивніших фестивальників – літаючі диски зі сцени в гарячий натовп. Друзі, стоячи перед публікою, це виглядає дуже видовищно та весело: купа рук, стрибки, сміх та обговорення хто в кого висмикнув диска і т.д. А хто отримав успіх в ловлі, має собі згадку про фестиваль та про сам гурт, який отримав вдосталь уваги від бажаючих отримати автограф на отриманому подарунку та руках!

10

Не могли ми обійти стороною і Fight For Future та розпитали у тріо (адже у гурті троє музикантів – Тарас Шелест, Жора Лошаков та Віктор Харчук) більш детально.

Крок у ROCK: Одразу хочеться торкнутися ваших слів: “Ми завжди готові проїхати більше 400 кілометрів, щоб знову відчути цю атмосферу!”. Розкажіть, будь ласка, нашим читачам, котрі не потрапили на фестиваль, про цю саму атмосферу. Що ж особливого було?

Fight For Future: Суть творчості будь якого гурту полягає у взаємообміні енергетики з публікою. Як ви знаєте ми вперше побували у Вінниці і відчули на собі гарячу підтримку відвідувачів MetalUP фесту. Тому ми і написали що завжди готові здолати таку відстань.

Крок у ROCK: Ваш новий матеріал дещо відрізняється від попереднього і вже не вперше виконуєте його не сцені. Чи помічаєте різницю в реагуванні публіки на нові та пісні минулих років?

Fight For Future: При спілкуванні про наш новий матеріал ми не одноразово наголошували про суттєву відмінність від EP ”Відкрий очі”. зараз важко щось сказати про реакцію публіки, оскільки ми не афішуємо новий матеріал. Лише після реалізу майбутнього EP можна буде сказати щось більше.

Крок у ROCK: Після виступу до вас підійшли хлопці та дівчата з проханням підписати диски, залишити автограф на руках. Що значать для вас такі моменти?

Такі моменти завжди приємні для нас оскільки ми розуміємо, що не залишили байдужими серця металоманів))))

11

Крок у ROCK: Часто слухачам та відвідувачам концертів буває цікаво дізнатися, що було за кулісами та чого вони не бачили. Чи можете поділитися згадками чи цікавими випадками, які були 11 травня?

Fight For Future: Завжди раді бачити знайомих музикантів і розширити коло спілкування з новими цікавими гуртами. Крім того закулісна атмосфера завжди несе за собою безліч незбутніх та моментами курйозних ситуацій.

12

Завершальною сходинкою програми виступів стали хлопці з AFFECTING DISSENT – ще один тернопільський відривний гурт, який став яскравим приміром того, як потрібно веселити публіку. І особливо це стосується ведучого усієї метал-програми – Санька Черпака. Всі його ще довго згадували після закінчення фестивалю, бо вогню добре піддавав жартами! Але повернімося до гурту. Стиль, який вони привезли нам – melodic metalcore/death metal/nu-metal.. коротко кажучи, вибухова суміш металевої музики для вушок металоманів! Крім власної творчості, виконали і міцні кавери.

13

Як вже згадувалося, гурт INTERNAL SPIRIT не виступили через технічні труднощі, що сталися у арт-пабі під час концерту. Як кажуть: “все буває” і передбачити всього не можливо, на жаль. Колектив очікувало дуже багато людей, серед яких були і не місцеві, тому прикрощам немає кінця і краю. А на виступ та овації публіки учасники заслуговували, адже мають досить цікаву творчість і обіцяли неперевершене шоу з виконанням як власної творчості, так і каверів на відомі пісні.

Автор: Святослав Кобильняк

Фото: Нестор Підгурський, Святлослав Кобильняк та Наталі Деметер

Долучайся


Афіша

Фестиваль Respublica

Завантаження 3.0

Фестиваль ЗАХІД


Останні відео-кліпи:


Читайте також