Фест INFORMAL BUKOVINA ROCK AREA в Чернівцях!

1

В Чернівцях – свято, адже зароджується рок-фестиваль для любителів важкої музики, котрий має всі шанси стати своєрідною візитівкою цього мальовничого, багатонаціонального та культурного міста.
Нещодавно, а точніше 16 серпня, дебютував INFORMAL BUKOVINA ROCK AREA. Фестиваль проходив на території славного серед місцевих парку ім. Ю. Федьковича, відомий як Фан-парк. Організатори чудово постаралися – перетворили совдепівський літній майданчик на місце для сцени та «танцполу» і обгородили його від халявщиків та очей мамочок, які традиційно прогулюються з дітьми в парку, але кіловати звуку їх все одно дивували. Людей було досить багато, ніхто не очікував такої кількості бажаючих відвідати фестиваль.

Відкривав INFORMAL BUKOVINA ROCK AREA місцевий гурт Елегія (Alternative Metal Core), виступ якого проходив трохи в’яло, але ближче до середини вони все ж розігралися. Початок було покладено.

01

Наступними були HELL STREET зі Львова, які грають в оригінальному іміджевому стилі “Drink ‘n Roll”. Хлопці дуже запальні і веселі, їх музика дуже сподобалася слухачам. Вже під час їх виступу почався слем.

02

Зі слів Олександра, вокаліста HELL STREET, організація фесту була на крутому рівні, а саме, в плані рекламування, однак, залишає за собою багато питань щодо побутового райдеру. «Але єдине, що дійсно змінює ситуацію – це чудова публіка: вона нас круто зустріла, ще краще провела, і знову ж бурно зустріла, коли я вийшов на сцену вдруге із SINDY DE’VILLE для спільного виконання їхньої пісні «Freaks in the night». Апаратура була досить крутою, хоча були проблеми зі звуком на сцені. Я дуже радий підтримці публіки. Думаю, що якби не вони, то ми б покинули сцену раніше.»

03

Настав час SINDY DE’VILLE. Це теж львівська команда, яка грає в стилі Glam metal\Hard Rock. Публіка дуже добре прийняла гурт: всі веселилися, танцювали, а пиво лилося рікою.

04

Ось думка одного з учасників гурту: «Фестиваль чудовий! Ми трохи запізнилися, але нас замінили наші друзі з HELL STREET. Дуже добре, що виділено місце під сцену і при цьому залишилось багато місця для тих, хто прийшов сюди. Публіка теж надзвичайно активно нас зустріла. Класно, що ті, хто слухають сучасні гурти типу Bullet For My Valentine і подібний кор, так тепло прийняли нас з нашою більш олдовою музикою, але і ми стараємося йти в ногу з сучасністю.»

05

Відразу за SINDY DE’VILLE розпочали свій виступ київські металкорщики DSPLY (лікбез по вимові – [діспл`ай]). Було цікаво дізнатись, що це за гурт і з чим його їдять. Вони виявилися відомими не лише в Києві, але і по всій Україні. Наживо їх музика багатьом подобається більше аніж студійні записи. І, звичайно, під час виступу відбувався слем, “wall of death”, сьорклпіт і відповідні «танці». Публіка була надзвичайно активна і всі чудово розуміли, що це ще не кінець і буде тільки гарячіше.

06

Поділився своїми враженнями і вокаліст гурту DSPLY: « Все проходить добре, багато людей прийшло. Ми навіть не очікували, що в Чернівцях така гарна публіка. Ми останнім часом почали більше їздити по містам України, по маленьким містам. Там найкращі концерти, тому що публіка максимально віддає себе, чудово нас підтримує, а ми, у відповідь, краще виступаємо. Взагалі, вони молодці, що не дають померти українській рок-культурі, яку потрохи з’їдає Інтернет. Нам дуже приємне таке відношення до нас, респект тим людям, які організували такий досить масштабний фестиваль і респект всім тим хто прийшов. Ми обов’язково приїдемо ще.»

Після такого металевого виступу DSPLY, настав час чернівецького гурту  SICKSEED, вокаліст якого, Богдан Герасимчук, був ведучим даного заходу. Команда добре відома чернівецьким фанатам рок-культури, тому прийняли їх, як завжди, тепло і всі підспівували.

07

Самі ж учасники гурту прокоментували все, що відбувалось, так: «Взагалі, фестиваль – МЕГА! Ми не чекали, що буде настільки шикарно. Коли ми вперше побачили цю площадку, то все було жахливо. Та зараз ми в шоці від того, як публіка себе поводить. Раніше такого не було і з кожним разом всі стають активніші. Якщо фестиваль буде повторюватись – ми обов’язково візьмемо участь.»

08

Для довідки, хлопці з SICKSEED зараз у пошуку менеджера для подальшого росту гурту, а також в найближчих планах зйомка кліпу та запис нових пісень.

І нарешті головний цвях програми, хедлайнери фестивалю, —  BLOOD BROTHERS (перший і єдиний офіційний триб’ют Iron Maiden на теренах пострадянського простору). Всі були просто в захваті від гурту, адже це наче побувати на концерті хресних отців хеві-металу. Народ танцював, підспівував, скакав і просто насолоджувався гарною музикою. На якійсь із пісень не витримали жару електричні запобіжники і вирубилось електропостачання, звучав лише басовий комбік і барабани, але ніхто не розгубився і більшість відвідувачів подумали, що так задумано та співали далі під такий супровід. Весь виступ проходив на позитивних емоціях, незрівнянною енергетикою – це незабутньо. Звичайно, виконання на біз та хеві-метал до останньої дозволеної хвилини, допоки примусово не вимкнули струм.

09 10

Своїми враженнями поділилися і учасники BLOOD BROTHERS: «Дуже гарне місце було обране для  проведення фестивалю і я гадаю, що всі пташки сьогодні покинули це місце. і полетіли у вирій. А не повертатимуться вони сюди ще довго (посміхається). Надзвичайно цікава публіка, всі співають, танцюють. Наскільки я знаю, у вас, в Чернівцях, рідко проходять якісь рок-концерти або фестивалі, тому велика пошана організаторам цього дійства. Це вже другий наш концерт у Чернівцях і ми обов’язково приїдемо ще.»

12

Що ж сказали самі організатори заходу: «Це фестиваль творчих та активних людей. Організаторів як таких немає, це все організували самі музиканти по своїй ініціативі. Кожен вклав в цей фест свій досвід і кошти. Саме сьогодні вирішувалась доля цього фестивалю і, так як, публіка перевищила всі наші сподівання, то ми вважаємо, що фестиваль матиме продовження і, можливо, повториться вже в кінці жовтня цього року.»

Приємними сюрпризами для відвідувачів були різноманітні конкурси, в яких розігрувались безкоштовне пиво, посуд, кеди, а також найкращий і єдиний україномовний журнал у своєму роді – «Крок у РОК».

Загальні враження такі: все пройшло на висоті. Всім було весело, а в кінці багато хто навіть засмутився, що концерт закінчився. В Чернівцях рок живий і явно не скоро помре. Велика подяка організаторам, гуртам, які приймали участь у концерті і, звичайно, самій публіці за такий прекрасний вечір.

Ходіть на концерти!

Більше фото ви знайдете ось тут

Автор: Віта Тимчук
Фото: Сергій Сухолотюк


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Joryj Kłoc

У пору казкових зимових свят відбувається досить багато етнічних святкових виступів та народних гулянь, які досить важко оминути. Проїжджаючи культурною столицею нашої країни, а саме ...