"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Гурт ШANA. Перспективні й молоді.

1

ШANA – молодий український гурт, що сміливо увірвався до музичного простору нашої країни восени 2015 і відразу завоював серця багатьох меломанів. Тонке сплетіння текстів російською та українською мовами з етнікою та електронними вкрапленнями, поєднання потужних музичних аранжувань, в стилі альтернативи і елементами hard, з глибоким смислом і нереальною енергетикою, дають дивовижне поєднання. Живі виступи ШANA не залишають байдужим жодного слухача і ще довгий час нагадують про себе мурашками по тілу.

Дебютний альбом “Молюсь” був записаний в 2015 року, в Берліні, на студії звукозапису TRIXX Studios, де свого часу писалися такі музичні титани як Rammstein, Dave Gahan, Nino Katamadze, Paul van Dyk, Tricky та багато інших.

У самій назві закладено своєрідне нагадування про дбайливе ставлення до витоків, свого коріння та історії. ШАNA – українське слово давнього походження, що об’єднує в собі поняття поваги, честі, слави та гідності. І факт виникнення групи з такою назвою – це акт безмежної вдячності землі, по якій ми крокуємо, ода прославлення всього живого, що зустрічається на нашому шляху і заклик до людської гідності, що і є фундаментом поваги.

Колектив вже встиг відзняти два відео і на лютий 2016го анонсують вихід третього. В кліпі «Молюсь» режисером виступила сама вокалістка ШANA, Катаріна Леонова і арт-фотограф Ганна Мельникова.

Друге відео на пісню «Свобода» було змонтовано з живого виступу на найбільшій площі Європи, в місті Харків, на фестивалі “Україна: разом на зліт!”, режисером Володимиром Єрмаковим.

На лютий 2016 го гурту планує презентацію третього кліпу на пісню «Малюк».

Восени 2015 ШANA отримала пропозицію співпраці від провідного українського музичного лейблу MOON RECORDS, який взявся за офіційний випуск диска.

Тоді ж радіо ROKS презентували гурт в прямому ефірі в програмі Камтугеза, де відомий рок-музикант та ведучий Сергій Кузін відзначив колектив «унікальним явищем на просторах нашої країни».

Лідером і засновницею ШANA є Катаріна Леонова, чий голос здатний проникнути навіть у закритті серця. Гітарні рифи належать Дмитру Анісімову. Басові вібрації – Євгену Шеховцову, а пробуджуюча пульсація ударних – Олександру Дробушевскому. Спеціальний гість проекту – Андрій Горн додав пікантності і неповторності звучання партіями електронних інструментів.

Ми радо зустрілися з лідером гуртом Катаріною Леоновою, щоб задати кілька питань

1. Раді вітати гурт ШАNA. Розкажіть коротко про себе – як зібралися та хто з вами грає ще в колективі?

Гурт ШANA був створений у 2014р. в Харкові. Лідеркою та засновницею є вокалістка Катарина Леонова (ex Kassiopeia). Також зі мною грають прекрасні музиканти – Дмитро Анісімов – гітара, Євген Шеховцов – бас-гітара та Олександр Дробушевський – ударні. Також з колективом працює Андрій Горн, який прикрашає музичні композиції електронікою. Директором та «батьком» гурту є Олександр Гордєєв, в минулому продюсер «Король и Шут» та десятка нині відомих колективів та виконавців.

2. Ми знаємо, що ви свій перший альбом записували у Європі. Що підштовхнуло вас на цей крок?

Мрія. І раптом з’явились люди, які повірили в нас і допомогли організувати подорож і запис. Як в казці.

3. Як гадаєте, в Україні реально знайти гідний звукозапис?

В Україні можливо знайти все! Але є речі, яким треба ще довго вчитися. Наприклад, ставленню до людей, до невідомих ще виконавців, створенню неймовірно комфортної і водночас робочої атмосфери, поваги до коштів клієнта і вмінню кайфувати від процесу. Все це нам пощастило відчути на собі в Берліні, на студії Trixx. І знаєте, коли люди, які працювали з Rammstein, Tricky, Nina Hagen та сотнею інших супер-гигантів, кайфують від вашої музики – це вищий рівень насолоди. І саме завдяки цьому досвіду, ми побачили ясно, хто ми і настільки круто звучить те, що ми створили. Trixx зуміли це почути і розкрити, не нав’язуючи шаблонні формати звучання.

Ми записали весь матеріл за п’ять днів! На вокал зі всіма беками та кожен інструмент, окрім гітар – всього одна сесія. Trixx назвали це абсолютним студійним рекордом! Жартували, що якісь скажені українці, увірвалися в їхній розмірений простір і закрутили шалену енергію так, що їм закортіло приїхати в гості до України.

Потім ми пів року дистанційно працювали над зведенням. Дуже уважно і ретельно. І вони прислухалися до кожного нашого побажання і склали все ідеально.

Тому знайти гідну студію, це означає, що крім крутого апарату, там мають жити неймовірні люди, які його оживляють.

Я впевненна, що в Україні такі є, просто ми поки ще не знайомі)

4. Коли можна буде почути результат кропіткої роботи в Німеччині – коли плануєте презентацію альбому? Розкажіть детальніше про ваші здобутки та плани.

За один рік існування ми створили та записали альбом, зняли два відео на пісні «Молюсь» та «Свобода», виступили на найбільшій площі в Европі в рідному Харкові і зараз працюємо над створення кліпу на пісню «Малюк», з нашого дебютного альбому. Його презентацію заплановано на десяті числа лютого, а вже 24 березня в нас відбудеться концерт-презентація альбому «Молюсь» в столичному клубі ATLAS. Випускаємось ми на українському лейблі Moon Records.

Далі планів дуже багато. Це і виступи на фестивалях в Україні та закордоном, і запис другого альбому і тур… але все по черзі і без поспіху.

5. Чи є у вас конкуренти на українській сцені?

Музика – не спорт. Тому, які конкуренти? На нашій сцені сьогодні є місце для всіх, бо вона тільки-но починає жити і дихати чистим повітрям самовираження. Нарешті у суспільства з’явився запит не тільки на нову, але й на різну музику, на нових людей. І приймаються вони з подякою. Коли виконавцю є що сказати Світу, завжди знайдуться ті, кому в радість це чути. Ми не будуємо свій шлях на конкуренції, ми будуємо його на співтворчості.

6. Коли чекати на тур гурту ШАNА?

Думаю, осінь – чудовий час для музичних подорожей.)

7. Всі ми в дитинстві дивилися мультики. Які вас вразили і чи мріяли ви мати якість надзвичайні можливості, як от наприклад, в покемонів!?

Сподіваюсь, це не є ознакою старості))))) але я не маю жодної уяви, хто такі Пакемони. Завжди мріяла про мавпочку Абу з мультика Аладдін. Таку добру і віддану істоту, яка завжди поряд. Допомога її безцінна, бо завдяки їй, з’являється віра в себе і відчуття, що ти не дарма тут, що твоє життя важливо. Хоча б для однієї істоти. Тоді нічого не страшно.

8. Що ви побажаєте читачам «Крок у ROCK»?

Мужності бути щасливими!

Автор: Станіслав Потапенко
Більше про гурт ШАNA:
ВК: https://vk.com/shana_ua
FB: https://www.facebook.com/ssshana.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJQNCpTCczlfIvSTPvQmsWw

  • Tweet